Gorivo

ludilule79

Member
Pozdrav,
tražio sam po forumu teme sa sličnim nazivom, ali su sve preko 10 godina stare, a novijim motorima samo raste kompresija, dok kvaliteta goriva opada ili stagnira.
Ovako, zanima me koje gorivo točite, koji motor vozite i kako, te koliko vam troši?
Budući da planiram uzet par godina star R motor od 600/1000 ccm sa visokom kompresijom da li je štetno ulivat 95 class od INE?
Budući da živim u manjem mistu, u okolici mi se osim INE nudi 100 od Croduxa i 98 Class od Tifona.
 
Ako ces kawu kupit livaj stotku . Za suzukia je svejedno . Za ta dva znam. Za druge ne
 
Čemu služi oktanski broj;

 
ja u svoj zx10r,prije stalno sipao 100-tku,sada sipam zadnjih 4-5mj 95,isti vrag,osim sto mi je jeftiniji 95,za 100kn nasipam 1l vise goriva,otkad tocim 95,naspram 100-tke.

tako da sta god da kupis slobodno sipaj 95 ili 100,pa i u manualu od motora ti pise,koji benzin da sipas kod mene je od 95 pa navise oktana.(y)
 
Ne gleda mi se filmic
Ali ovako.....oktanski broj sam po sebi ne govori da je gorivo bolje.naravno ako motor ima visu kompresiju onda bolje visi oktanski broj
Znaci recimo 13:1
Kod 11:1 nema potrebe sa vise od 95
Medutim euro 100 goriva su sama po sebi bolja goriva
Laicki......metnu 100 u premium cisto gorivo sa aditivima
Evo sad se pojavia u LukOila Ecto 100
To je sad nego uber novo gorivo sa aditivima
Pa ako Porsche preporucuje Ecto ko san ja da kazen da ne valja
Govorimo recimo o cca 5 kn razlike na 10 ltr
Znaci po rezervaru cca 12 kn razlike....
izmedu uber fucking premiuma ili ininog 95
 
ja u svoj zx10r,prije stalno sipao 100-tku,sada sipam zadnjih 4-5mj 95,isti vrag,osim sto mi je jeftiniji 95,za 100kn nasipam 1l vise goriva,otkad tocim 95,naspram 100-tke.

tako da sta god da kupis slobodno sipaj 95 ili 100,pa i u manualu od motora ti pise,koji benzin da sipas kod mene je od 95 pa navise oktana.(y)
Na šestici se čuje razlika
 
gle stipe,mozda mi je motor mrvicu eksplozivniji,bolji odaziv na gasu,sa 100,al to se jedva i osjeti,.

al ja uvijek sipam obican benzin,ne sa onim aditivima za ciscenje motora itd,kakva su vasa iskustva sa tim benzinima sto sadrze te aditive za ciscenje?
 
ta premium sranja i ti neki dodatci ,porez na naivne .Trenutno omw ima najcisca goriva tj najbolje aditive.znam jer radim sa njihovim dizelom+
 
ta premium sranja i ti neki dodatci ,porez na naivne .Trenutno omw ima najcisca goriva tj najbolje aditive.znam jer radim sa njihovim dizelom+
Sta nije đeneral kupija OMV, pa je to sad Crodux, a ima i onaj APIOS kao OMV partner. Msm da nema vise OMV benzinskih, barem ih ja vec 15 godina nisam vidia, barem u Dalmaciji.
 
Apios je OMV tj uzima od njega
LukOil ima svoje gorivo
Ostali svi uzimaju od Ine i misaju aditive.....
Bar mi se cini
 
  • Like
Reactions: chasingdog