Gorivo

Evo nije me briga za etanole,supore itd. Kad ulijen 100-tku na bilo kojoj benzinskoj Hornet 900 radi lipše i punije (nije zajebancija)ali ipak ritko livan to gorivo radi cijene 🤪
Obično dobija najjeftiniji 95 i troši 4.5 do 5 litara na putu i od 6-6.5 na lokalnim turama.
Koliko se niže može dobiti potrošnja sa svom tom tehnoloijom i njenim cijenama?

P.S.Van Hrvatske troši najmanje ali to sigurno nećemo pripisat kvaliteti goriva 🤣🤣
 
Nema veze s time, nego s time da za proivest cca 80ak konja koliko tvoj motor ima treba neka minimalna količina goriva, ne manje... Subjektivno čuđenje maloj potrošnji ide s tehnološkim napretkom, dobrim gumama, novom ulju bla bla... naravno da će motor iz 2018 trošit manje od svog prethodnika iz 06...


Ti si lud ako mislis da bi Pafov strom trosio preko 5 a kamoli 10. To je razvijano u NASA-i i prvotno je trebao biti vozilo za po Marsu ali je slabo trosio pa su shvatili da nece moci prati lovu preko goriva pa su ga pustili u slobodnu prodaju.
 
Za gorivo i cigare uvijek ima.,koliko god se trosilo i kostalo... :unsure:
 
  • Like
Reactions: neven and cadjo
Tomos 4T 125 '06 3-3,5 L
Honda 4T 450 '07 5-6 L
Aprilia 2T 125 '10 6-6,5 L
SWM 4T 125 '19 3-4 L
Husaberg 2T 200 '12 5 L
 
Kad sam u mojeg starog eRa par put natočil 100tku to je tak išlo da sam moral tri cilindra odpojiti na kablovima.Čudo jedno ,na tom jednom cilindru je tak dobro vlekel radi te famozne stotke da ga od tad pomešam s vodom pol/pol.Ide isto kao da mu natočim čistu 95icu. :cool: 🍷
 
Troši kako gonis ,a neke razlike u gorivu nema.Osjeti se samo malo kad je toplije i hladnije vrijeme ,zbog hladnijeg zraka bolje ide tj sagorijeva!
 
  • Like
Reactions: Igor28
Eno se meni kiseli LukOilova 100tka u rezervaru vec vise od 2 miseca.....
Kad se u drugi misec otvori sezona voznje pa cemo vidit.......
Inace cca 6 ltr potrosnja je bila
Manje vise isto sa LukOilovom 100 ili 95
U Kraljicu san zadnja dva puta ulia Ecto 100.Jednom san bia ulia mislin Apiosa 100
U Kralja ide Vec godinama samo Ecto 95
U auto ide sta bilo........vecinom INA Class 95
To zena krca......jebemese.......cekan da sta crkne pa da kupin novo auto jel me ovo nervira.Ali nece.....Kia radi bez greske pas joj mamu......
 
pocelo ovo redovno...od nocas ovaj put samo Benzin ide gore...Dizel i ostalo posteda ...vjerovatno do drugog utorka... pa opet...
 
Bilo je nekad i 11 kn, jos bolje neka ide i 16 kn, bude bilo manje ostalih ubojitih vozila (traktor, auto, kamion) u prometu..
 
Ma neka dizu...
 

Attachments

  • 10039-Marlboro_Man_16.05.2012.jpg
    10039-Marlboro_Man_16.05.2012.jpg
    43.3 KB · Views: 23
  • Haha
Reactions: hondimir
@ ODST: Šta Ti nije jasno, uz par prijašnjih vrlo glupih komentara koje ću uskoro brzo pronaći?

@ BrankoST: Što nije jasno, uz suzdržavanje da ne počnem vrijeđati natrag?

Je li možda krivo napisano?
Dakle po Vama, bez obzira na cijenu goriva promet će i dalje biti isti?
Možda Vaša logika ne i moja..
 
Last edited: