Gorivo

E taj. Jbg, izgleda da je inflacija uhvatila i sjećanja.

Invazija je došla puno kasnije i samo je pomogla špekulantima koji plaše s nestašicom da zarade još više.
Nisam ni mislio da je invazija uzrokovala išta od ovoga. Samo dok nije došla invazija svi su se pravili mutavi. Političari, mediji, banke... svi su nam tvrdili da to što i sami vidimo je samo maleno štucanje i da čim se svi pocijepimo i krenemo opet normalno živjeti će se vratiti u normalu. No kako je vrijeme odmicalo sve im je teže i teže to bilo zamaskirati i invazija im je došla ko naručena da imaju krivca, sa sebe skinu odgovornost i opet nama navale ograničenja, troškove i sl. za koje su krive godine i godine njihovog izmišljanja tople vode.
 
Sve smo to već proživjeli i Yugoslaviji, eto sad polako kreće u još jednoj većoj umjetnoj tvorevini koja je stvorena u istu svrhu, isto kao i Holding i sve slične priče.
Ništa ne poskupljuje već novac kao brojčani ekvivalent gubi vrijednost. To će se događati dok ne nastane nestašica i onda sve pukne i ajmo opet svaki za sebe snalaziti se kako tko umije i može.
Novi opel je koštao 15 k maraka, pa nakon pet godina 15 k eura, a jedan euro je ubio dvije marke, pa sad košta 25 k eura. ali opet je to jedan opel srednje klase, moj stari je dao za Forda 6 miliona dinara. Čega? Nebitno. to su ionako samo brojevi.Zato novac sam po sebi zapravo nije ništa nego samo brojevi koje netko ima ili nema te ih u određenom trenutku zamijeni za robu ili uslugu i obrnuto.
Ljudi su radili štedili novac u banci i nakon raspada juge ostali bez svega. Naravno da je bolje neke brojke pretvoriti i bilo što stvarno.
Zato se uvijek vraćam na jedinu postojanu valutu a to je zlato i srebro.
Dobar konj je uvijek koštao oko 5 zlatnika i tako je i danas, a to što svako vrijeme nosi neku svoju valutu zapravo je umjetno bilo da se radi o eurima, dinarima, mrkama, šilinzima, rajhmarkama, krunama itd .........
Rat je najveći biznis u povijesti, zato svako malo bukne ispucaju se, resetiraju se brojčanici, i ajmo ponovo u nekom zanosu graditi i stvarati “bolju“ budućnost za našu djecu, onda ta djeca koja to nisu stvarala to ne znaju cijeniti pa se posvađaju sa nekim i ako ispadne da je neki baja u nekoj zemlji eto ti rata i tako u krug. Povijest govori sama za sebe.
Ako ste ikada igrali monopoly sjetite se kome je bilo dosadno i tko se više nije htio igrati.....:)
 
  • Like
Reactions: diesel power
To je milina naspram mog susida u zgradi koji je kiselio kupus u podrumu zgrade. 😅

Takav smrad koji se širio i kroz zatvorena blindo vrata i zatvorene prozore nikada neću zaboraviti.

Sreća pa mu netko ostavio poruku ako ne makne kupus da će mu otrova za miševe ubaciti u kantu i otrovati ga. Ekspresno je kupus nastao bez traga. 🤪
Hm….ko bi mogao biti misteriozni autor poruke😂😂😂😂
 
Ima još jedna činjenica, naftne kommanije uključujući i Inu nisu nikad u povijesti imle veću dobit, samo lani je Ina isplatila 950 mil dividende.
Recimo da onda ima i te kako matematike da je u mađarskoj litra 9 kn za mađare.
 
Najbolje mi kad se političari krenu hvaliti kako su oni građanima nešto dali! Nisi mi ništa dao, nego si odlučio malo manje mi uzeti na svakoj litri goriva.
Nisi u pravu, on je sebi od usta uzea da bi ti ima. Zapantimo to vise jednom :unsure:
 
  • Like
Reactions: Nino777
Mene brine da će kakvoća frigane soje i motornog ulja opadat s porastom cijena jer će se rijeđe mijenjat, kako u fritezi tako i u karteru ...jebiga, mislio sam da će me zaobić poskupljenje ali nije
 
.
 

Attachments

  • FB_IMG_1655552151401.jpg
    FB_IMG_1655552151401.jpg
    36 KB · Views: 0
Sve smo to već proživjeli i Yugoslaviji, eto sad polako kreće u još jednoj većoj umjetnoj tvorevini koja je stvorena u istu svrhu, isto kao i Holding i sve slične priče.
Ništa ne poskupljuje već novac kao brojčani ekvivalent gubi vrijednost. To će se događati dok ne nastane nestašica i onda sve pukne i ajmo opet svaki za sebe snalaziti se kako tko umije i može.
Novi opel je koštao 15 k maraka, pa nakon pet godina 15 k eura, a jedan euro je ubio dvije marke, pa sad košta 25 k eura. ali opet je to jedan opel srednje klase, moj stari je dao za Forda 6 miliona dinara. Čega? Nebitno. to su ionako samo brojevi.Zato novac sam po sebi zapravo nije ništa nego samo brojevi koje netko ima ili nema te ih u određenom trenutku zamijeni za robu ili uslugu i obrnuto.
Ljudi su radili štedili novac u banci i nakon raspada juge ostali bez svega. Naravno da je bolje neke brojke pretvoriti i bilo što stvarno.
Zato se uvijek vraćam na jedinu postojanu valutu a to je zlato i srebro.
Dobar konj je uvijek koštao oko 5 zlatnika i tako je i danas, a to što svako vrijeme nosi neku svoju valutu zapravo je umjetno bilo da se radi o eurima, dinarima, mrkama, šilinzima, rajhmarkama, krunama itd .........
Rat je najveći biznis u povijesti, zato svako malo bukne ispucaju se, resetiraju se brojčanici, i ajmo ponovo u nekom zanosu graditi i stvarati “bolju“ budućnost za našu djecu, onda ta djeca koja to nisu stvarala to ne znaju cijeniti pa se posvađaju sa nekim i ako ispadne da je neki baja u nekoj zemlji eto ti rata i tako u krug. Povijest govori sama za sebe.
Ako ste ikada igrali monopoly sjetite se kome je bilo dosadno i tko se više nije htio igrati.....:)
Ja uzeo fiksnuu kredu na 7 god koliko mi je prihvatljiva rata i ulozio u turizam-nekretninu da je malo opremim..... Sad nemam za biber al ce brzo euri pocet kapat. Da sam cekao jos god vj sad nebi isa u kredit dok se ne smiri...
A i da me blokiraju nije na meni pa mi je ne mogu uzet samo pokretnine...
 

Attachments

  • received_591959528807176.jpeg
    received_591959528807176.jpeg
    304.4 KB · Views: 0
Ja uzeo fiksnuu kredu na 7 god koliko mi je prihvatljiva rata i ulozio u turizam-nekretninu da je malo opremim..... Sad nemam za biber al ce brzo euri pocet kapat. Da sam cekao jos god vj sad nebi isa u kredit dok se ne smiri...
A i da me blokiraju nije na meni pa mi je ne mogu uzet samo pokretnine...
Tako se to radi, renta je najbolja zarada, dobijaš novac cijelo vrijeme, a nisi ništa prodao, tj i dalje si vlasnik. Definitivno dobro uloženo.
Na žalost imam primjer kolege koji je prodao stan u ZG prije dvije godine i novac ostavio na računu, još uvijek mu je novac samo na računu. Nekretnine poskupile i to dosta, a inflacija pojela 10 posto.
Susjed kat iznad podigao kredit prije nekoliko godina i kupio stan i renta ga, činjenica je da mu tuđi ljudi otplaćuju stan, tada ga je kupio za 58 k Eura, sada da ga prodaje može dobiti barem 80 i to je moja procjena i to vjerujem jeftina.
 
  • Like
Reactions: diesel power