GPz-Indiana, prerada

gloginjaR

New member
Ozbilno razmišljam :roll: do idućeg lita probat preradit moj GPz u nešto slično ovm na slici br:1 :) :oops: :mrgreen:
Jer nije on više za jurcanje! :wink: lagano bi ga spremio za Umirovljeničke dane!! :mrgreen: :wink:
kolko sam uspio skontat nebi mi trebalo puno-ako nadijem odgovarajuće malo duže vilice!!

Dakle evo ako uspijem do iduće sezone nać "duže vilice"
Planiram moj GPz550 "preradit" u nešto ala ovom ka na slici br:1
SlikaBr:1


Znači skratio bi mu zadnji kraj!?
ubacio drugi auspuh (bez komora) znači samo šuplja cijev!?
Prominija bi rezervar (oblika kao na slici br:1)
ubacio bi okrugli far!?
To bi bilo ono glavno što mislim izmijenit na GPz-u???! :oops: :D



1.Zanima me koje bi vilice pasale na ovu ramu (da se nemora "ništa dirat puno) znači samo ih skinem i stavim te veće!?...
dali bi pasale od neke veće kawe???

2.od kojeg motora bi dobro doša rezervoar vakog oblika ("jajastog")

3.Okrugli Far!!? gledam ovdi na motormaniji..
http://www.motormania.hr/index.php?forwardUrl=category.php&id=72
Pa nisam siguran koja je to veličina???


Nakraju dobio bi "unikatni motor" za relativno male novce!!
 
Što se tiče vilica,većina ti ima isti ili sličan promjer ležaja u glavi,pa ukoliko je potrebno nešto radit, to se svodi na tokarenje nekakvih piksi,distanci,....
Mislim da nemaš potrebe za produživanjem vilica,već samo nabavi zadnju felgu od 16 incha i samim time ćeš promjenit kut vilice u odnosu na cestu.
Ako baš hoćeš produžiti vilicu za par centimetara, trebaš dati istokariti nastavak koji se ušarafi umjesto onog čepa na vilici koji drži oprugu.
Tu nipošto nesmiješ pretjerivat jer opterećenja kod kočenja su poprilična, što znači da smiješ ići sa samo par centimetara.
 
Da' zadnja guma mi je sad 120/90/18 (65H)
znači to je 18 incha?
a kad bi stavio 16incha, i kolko bi moga u širinu ić (otprilike)?
Od kojeg bi motora to moglo pasat 16"?
 
širinu možes stavit koliko oćeš,glavno da ne guli u vilicu..
al po meni je glupo od gpz radit chopera..radije napravi nesto ala cafe racer(slično drugoj sliki)..

evo nekoliko slika..(nije gpz al možda dobiš ideju :wink: )
www.forum-auto.com/uploads/200501/lonelyrider_1105384280_caferacer_light.jpg

www.britironrebels.com/galleria/data/media/4/caferacer70scoot1.JPG

www.bikepics.com/pictures/126287/
 
Streetfighter said:
širinu možes stavit koliko oćeš,glavno da ne guli u vilicu..
al po meni je glupo od gpz radit chopera..radije napravi nesto ala cafe racer(slično drugoj sliki)..

evo nekoliko slika..(nije gpz al možda dobiš ideju :wink: )
www.forum-auto.com/uploads/200501/lonelyrider_1105384280_caferacer_light.jpg

www.britironrebels.com/galleria/data/media/4/caferacer70scoot1.JPG

www.bikepics.com/pictures/126287/

Ma kaki!! pa ja to "već imam u neku ruku"!! jel? :))

Nešto vako ka ova gori slija br:1 nešto u tom stilu! Znači skinut s njiega "sve što je nepotrebno"! jer i vako je težak pun klinac 210kg!! :|
mislim da bi još lijepše 'pario" jer ima zadnji amortizer ispod sica (UniTrack)
tako da bi mu i to dalo još dodatnu 'liniju' :wink:

Kolko sam ubra rezervoar bi bio taman od linije z500 ili z400 oni imaju zaobljenu liniju rezervoara?
 
ne isplati ti se to sve raditi posebno na tvome koji je originalan i u odlicnom stanju
Kupi drugi motor koji je u lošijem stanju a svoga do tada prodaj ili vozi

Što se tiće izmjene prednje vilice to i nije toliko lako koliko ljudi misle jer ako predtrag poremetiš gubiš na upravljivosti morati češ onda centrirati i kolo u njima i dati tokariti
U stražnje vilice baš i ne vjerujem da će stati šira guma tj. može malo šira ali onda nisi dobio to što želiš tako da treba i vilice nove a onda sve to opet centrirati sa prenjim krajem e onda dolazi najvjerojatnije do offseta lancanika tako da treba prednji zubcanik izbacivati da bude paralelan sa stražnjim možda će trebati i novi lanac ......................................................................
 
@STobulj
ima ti i ta mista;)
Hmm...budem vidio!!
Neću niš dirat dok nebudem nabavio potrebne dijelove-far,rezervoar,
ove dvi cijevi za auspuh...
Jer i inače sam slab sa alatom-(a i znanjem)!! tako da ću pomalo skuplja potrebno...
pa kad se to sve formira...i nadijem nekog meštra od nikla i prohroma :mrgreen: onda ću ga komplt rastavit i radit pomalo!!
Nemislim ga prodavat!!
Već jednostavno ću ga ostavit za tu ideju!
a ako bude love nalito kupit nešto "ozbiljnije" :wink:
dakle pomalo ću skupljat informacije i dijelove...pa bumo vidili :wink:

ps:naručio sam retrovizore u motor_manije

http://www.motormania.hr/index.php?forwardUrl=item.php&id=7159&cssColor=-color1
za 95kn po komadu!! :shock:
Tako da sam odusta od @wildcoyotica koje je prodava na licitaciji!
ovi su mi jeftiniji još su kromirani;)
wildcoyotica_sory ali taka je situacija :|
 
a ja takve bacio ima neki dan jer su za kur.... ne vidiš u njima ništa jer su maleni a tek kada staklo počme vibrirati + što krom ne želim komentirati
 
STobulj said:
a ja takve bacio ima neki dan jer su za kur.... ne vidiš u njima ništa jer su maleni a tek kada staklo počme vibrirati + što krom ne želim komentirati


...ma di si ih bacia da idem kopat po kanti :mrgreen: :wink:

A šhta ću!! biće mi bolji od ovog koji sad imam!!
:\..
a ujedno ću vidit i štipalice da naručim!! jer sam ove obe skratio neki dan
:mrgreen:
prvo na livu stranu(pao s nogare) pa juče ja plesno sa njega i sad imam oblogu od domaće šljivovice na koljenu i na ruci!! :mrgreen: :mrgreen:
:|