GPZ900R

Sve skupa je koštalo za sada 2000 Eur. Planiram zamjeniti šarafe od ralice za oble i još puno novih detalja, ali financije su malo presušile pa se moram strpiti.

Ako netko ima novi ili polovni vizir u dobrom stanju za GPZ900R, neka mi se slobodno javi.
 
Konačno je motor gotov i izgleda fenomenalno,pošto je taj motor dugo godina bio sinomin za sve ostalo i nije se bez razloga prodavao 10 god siguran sam da mu je sada još bolja ciklistika sa ovom malom preradom, (y)
 
cabron said:
Jebi ga ljudi, nemreš sve zadovoljiti. Stavljam par slikica Kako je bilo u radu. Nebi isao u preradu da nisam imao problema sa nabavkom zadnje gume koja je u originalu 150/80/18. Pa kada sam već stavljao felge 17 cola, isla je i vilica od VFR-a. Poliranje deklova, jebiga sad ga treba i ofarbati (s obzirom da je bivši vlasnik opal s njega, popravil ga i polakiral, ali su plastike opet popucale na nekim mjestima i bile su dvije nijanse crvene na njemu). Topovi su samo sa desnu strane 

I ja sam imao takvih problema pa sam iz poljske za FZR-a morao naručivati 150/80/18... Ali najljepše je po meni original, jer malo je takvih motora u orginalu...
 
Bullet1275 said:
meni je bio bolji u originalu :palacdolje:
svaka čast na trudu i volji, ali po meni su motori iz 80ih najlipši dok su u originalnom stanju (y)


(y) (y)

evo moj FZR u orginalu prodan prije godinu dana...
 
Bullet1275 said:
meni je bio bolji u originalu :palacdolje:
svaka čast na trudu i volji, ali po meni su motori iz 80ih najlipši dok su u originalnom stanju (y)

Pa dobro ljudi, ako su vam motori bolji u originalu, kaj onda delate na forumu u temi PRERADE?.
Ukusi su različiti. Ja sam ovaj motor napravio po svom guštu, i ne namjeravam ga prodavati. A ako ga i budem prodavao imam sve originalne dijelove koje lako vratim nazad.

Pozdrav svim dobronamjernim bajkerima
 
cabron said:
Pa dobro ljudi, ako su vam motori bolji u originalu, kaj onda delate na forumu u temi PRERADE?.
Ukusi su različiti. Ja sam ovaj motor napravio po svom guštu, i ne namjeravam ga prodavati. A ako ga i budem prodavao imam sve originalne dijelove koje lako vratim nazad.

Pozdrav svim dobronamjernim bajkerima

    ...Za ovo što si rekao  (y). A ima negdje i forum za one koji bi samo restaurirali. Vozi i uživaj u svom uradku.
 
cabron said:
Sve skupa je koštalo za sada 2000 Eur. Planiram zamjeniti šarafe od ralice za oble i još puno novih detalja, ali financije su malo presušile pa se moram strpiti.

Ako netko ima novi ili polovni vizir u dobrom stanju za GPZ900R, neka mi se slobodno javi.
Gospodin iz oroslavlja ti izrađuje vizire za motor tesko ces nabavit orginal,evo ti mob:098/507-469
 
OldBoy said:
    ...Za ovo što si rekao  (y). A ima negdje i forum za one koji bi samo restaurirali. Vozi i uživaj u svom uradku.

Hvala OldBoy na podršci.
Respektiram svačije mišljenje. Ako netko želi imati originalan motor, sve pet. Ako netko želi preraditi svoj motor i to podržavam. Nemem novaca za novi motor, ali to ne znači da moram voziti staru hrđavu ragu. Meni je moj motor mrak, ako se nekome ne sviđa to je njegov problem.
Još nisam naletio na pravog bajkera koji poljuje po tuđem motoru. Ja poštivam svaku minutu, koju je netko uložio u svoj motor, pa makar ga samo izglancao ili dodao kakav detalj na motor.
 
Drummer said:
Gospodin iz oroslavlja ti izrađuje vizire za motor tesko ces nabavit orginal,evo ti mob:098/507-469

Hvala Drummer na informaciji.
 
Bullet1275 said:
Duboko se ispričavam na kritici, očito svi komentari trebaju biti: "jaoooooooo super je", "svaka čast" i slično, a "kaj" ti stavljaš slike motora na forum ako ne možeš podnit kritiku od lošenamjernog bajkera??

Svaka kritika je dobro došla, i nemora sve biti super. Volio bih da komentiraš motor kakav je sad a ne kakav je bio u priginalu. Naglašavam da je ovo tema za prerade. Da sam ga ostavio u originalu, stavio bi slike u temu za restauraciju ili za originalne motore. S obzirom da je moj motor iz 85. god i ja sam 3, 4, ili 5 vlasnik ( pitaj boga koliko ih je bilo prije mene) i motor je uvežen iz Amerike, upitno je u kojem omjeru je taj motor bio u originalnom stanju.
Nisam mislio da si lošenamjeran, ali si definitivno u krivoj rubrici. Zato slobodno napiši komentare (dobre ili loše) za motor u sadašnjem stanju. Ko zna možda imaš kakve ideje kaj bi još mogao promjeniti na motoru. Zima je pred nama i imat ću dosta vremena još šarafiti po njemu.

Pozdrav
 
sviđa mi se smjer u kojem ideš........

stavi prednji kraj da vidim kako izgleda........

ja bi na tvom mjestu spasao neki moderniji i lijepši komplet rep sa sjedalom .....

još samo da prvi kraj vidim i prokomentiram
 
Ovim putem bi zahvalio FZR_1000 na donaciji vizira.
Prijatelju svaka čast  (y)
 
Evo konačno sam skupio malo vremena pa sam otišao pogledati motor i mogu izjaviti da motor izgleda fenomenalno,vilica sa zadnjom felgom i gumom 190 izgleda močno,polirani aluminij sa crnom bojom izgleda mrak,ništa na motoru nije pretjerano i definitivno će biti osvježenje za pogledat ga na cesti, (y)
 
Da ne otvaram novu temu ,pošto se u ovoj ionako govori o Kawi 900 i preradi.           

Pitanje.       
U koju vrstu "prerada" spada ova koju sam neki dan našao u jednom motoru  Kawe 900 GPZ. Radi se o dvi klipnjače ,na trečem i četvrtom cilindru,malo krače od ostale dvi.Nisu one krače jer su preživjele hidroudar nego su montirane krače ,iz nekog drugog modela.Ne podudaraju se ni brojevi sa ostalim klipnjačama,a krače su za 1,30 mm. :LOL: :LOL: :LOL: 

Prvi put u mom životu da sam naišao na tako nešto .
 
barba said:
Da ne otvaram novu temu ,pošto se u ovoj ionako govori o Kawi 900 i preradi.            

Pitanje.        
U koju vrstu "prerada" spada ova koju sam neki dan našao u jednom motoru  Kawe 900 GPZ. Radi se o dvi klipnjače ,na trečem i četvrtom cilindru,malo krače od ostale dvi.Nisu one krače jer su preživjele hidroudar nego su montirane krače ,iz nekog drugog modela.Ne podudaraju se ni brojevi sa ostalim klipnjačama,a krače su za 1,30 mm. :LOL: :LOL: :LOL:  

Prvi put u mom životu da sam naišao na tako nešto .

A jel' te zanima priča o tri originalna i jednom hrastovom klipu, ili o četverocilindrašu bez jedne klipnjače i klipa(oba su vozila neko vrijeme nakon prodaje) ?

Ne nisam ih ja "sredio" za prodaju, al' znam one koji su ih kupili  :LOL: