Gračac-Zadar

U kakvom je stanju stara cesta preko Velebita, relacija Gračac-Zadar? jel se to održava i postoji li svakodnevni promet? Zadnji put sam tu vozio još prije rata. Sad idem autobanom ili Gračac-Knin itd. Prošao bi tuda na motoru, nas dvoje plus prtljaga na velikom motoru ovaj vikend, pa da znam.
Hvala!
 
U kakvom je stanju stara cesta preko Velebita, relacija Gračac-Zadar? jel se to održava i postoji li svakodnevni promet? Zadnji put sam tu vozio još prije rata. Sad idem autobanom ili Gračac-Knin itd. Prošao bi tuda na motoru, nas dvoje plus prtljaga na velikom motoru ovaj vikend, pa da znam.
Hvala!
Uredno sve,ima malo onog izgrebanog asfalta ali se najnormalnije možeš voziti.Dosta dijelova ceste je nanovo rađeno,posebno kad prođeš Obrovac 😃
U Karinu pripazi na policiju a kad dođeš do Poličnika,Murvice imaš stacioniranih kamera,općenito na prilazima gradu i magistrali imaš puno kamera pa budi oprezan 😉
 
A što dođe autoban na hrvatskom?
 
  • Haha
Reactions: bebeli
Kad idem na more motorom ili autom obavezno idem tom cestom, ne sjećam se kad sam zadnji put koristio autocestu. Promet je bio slab i u špici smjene turista.
 
Penjanje i spustanje od Obrovca do tunela odradim i po dva puta. 😁
Tamo je vrijeme stalo, sve je isto kao prije rata. Jedino je netom nakon istog bio malo sjeban asfalt od tenkova. 😊
 
Idem se malo muvat po tom području. Relativno često sam dole ali uvijek poslom pa znači autoban, auto itd. A sad se idem malo blesaviti. hvala na informacijama
 
Cesta je super. Samo gas.
Cadjo a sta bi covjek radio u karinu ako ide za zadar.
Može ići na Maslenicu ili priko Karina,motorom je to nebitno jer ideš razgledati i voziti se.
Ja se obično spuštan put Benkovca i Šibenika pa san zato napisa ovo za Karin 👍
 
Cesta je solidna, prometa nema puno, samo kada bura puše pa je autocesta zatvorena oni svi tuda idu.
Pazi se policije u jasenicama, tamo su često.


Može ići na Maslenicu ili priko Karina,motorom je to nebitno jer ideš razgledati i voziti se.
Ja se obično spuštan put Benkovca i Šibenika pa san zato napisa ovo za Karin 👍
Pa opet je ljepše preko maslenice ako ide, šta imaš u karinu osim karine.
 
Cesta je solidna, prometa nema puno, samo kada bura puše pa je autocesta zatvorena oni svi tuda idu.
Pazi se policije u jasenicama, tamo su često.



Pa opet je ljepše preko maslenice ako ide, šta imaš u karinu osim karine.
Realno je lipše priko Maslenice,ja san samo napisa da ima i druga ruta 🤪
Priko Maslenice kad ide kamere su u Posedarju,Poličniku i Murvici 👍
 
Cesta je solidna, prometa nema puno, samo kada bura puše pa je autocesta zatvorena oni svi tuda idu.
Pazi se policije u jasenicama, tamo su često.

išao videjt gdje su Jasenice na google mapama, i bogami čak ih je i google ulovio.

 
  • Haha
Reactions: lunjo
išao videjt gdje su Jasenice na google mapama, i bogami čak ih je i google ulovio.

Onda znaš koliko su često tamo.
Tko god je išao iz gr za zd bar je jednom platio kaznu tamo.
Ograničenje 50 mislim, a ravna cesta jedno km-dva.
 
Nema toga što jedno skidanje tablice ne bi riješilo. :mrgreen:
Stoje često i u Zatonu obrovačkom i onda te samo diskretno pošalju da platiš na šanku obližnjeg restorana.:mrgreen:
 
išao videjt gdje su Jasenice na google mapama, i bogami čak ih je i google ulovio.


ja tu prođem sa 60-ak, onda ga prema zatonu na pravcu zakucam na 299..
inaće i gore preko velebita, prema gračacu bi bilo milina da nije asfalt izgreban u svakom zavoju..
 
... cesta ima zanimljivih dionica, ali često me šokira koliko se klima promijeni, u povratku doma, iza onog tunelića, na vrhu brda :mrgreen:
 
[QUOTE = "DADO +, post: 4991660, član: 21635"]
... cesta ima zanimljivih dionica, ali često me šokira koliko se klima promijeni, u povratku doma, iza onog tunelića, na vrhu brda :mrgreen:
[/CITAT]
Bar se moze proci kad dole pozatvaraju sve ceste
 
ove god. do sada sam se bi provozao 4x do Kvarnera i Dalmacije (iz Slavonije, SB) s tim da sam jednom išao autom na Drvar, jer sam vozio obitelj

e sad, što se tiče; motorom i raznih kombinacija tamo/vamo preko BiH, to mi
je za jug HR ipak bliže ;)

najveći mi je zamor, tj. dosada - auto cestom do Popovače, ali svi ti pravci prema jugu Domovine, a i trenutno meni
najljepša dionica, pod Velebitom, su ovih
dana, upravo zbog korone; pusti 👌

tako da, kako je situacija trenutno HR - BiH, danas ovako, sutra onako, BiH treba izbjegavati i uživati na našim cestama (y)
 
Last edited:
Od Gracaca do tunela pun gas pri vrhu zadnja desna krivina ptipazi malo jer asfakt losiji u odnosi na donjii.Nizbrdo koliko mozes motati po krivinama,poslije tunelica sa desne strane imas nekoliko ostrich serpentine pazi da se ne bi zaigrao!
 
zagužvalo, svi pročitali temu..

20200719_145709.jpg