Gran Premi Monster Energy de Catalunya 04-06/06/21

Vidim ja da ako nisi uz mene onda si protiv mene.
Hejteri influenceri oni ovi moji tvoji.
Black flag i točka.

MM i VR kako sam i prognozirao na početku sezone glava uz glavu.

Ovu trku nisam komentirao prije trke jer mi nije ni mirisala ni smrdila tko bi mogao biti na postolju.
Drago mi je da se slika promjenila pogledom na zastave pri izvođenju himne.
 
mwkzmIk.jpg


Zbog velikih sparina u zraku (klimatskih promjena) Fabio je ostavio malo šparilj otvoren da mu tuta malo lufta, YKK je izdržao do jedne točke ali pred kraj kada je Fabio ubacio u OVERDRIVE, nije bilo šanse, moralo je popustiti. Razumljivo i opravdano!

Znači ovo nam pokazuje da je magični A* čičak držao tutu cijelo vrijeme, a to je kvaliteta kakvu se rijetko kada viđa!
 
Ispravno i neoborivo zapažanje. (y)
 
  • Like
Reactions: Nero and Riker
Prva pobjeda Oliveire i KTM-a ove godine proširuje priču oko podija ,dok su lani i bili neko iznenađenje, ove godine su nakon malog zastoja ipak pokazali nastavak napredovanja tako da ubuduće u favorite utrke treba uvrstiti i malo društvance iz narančaste garaže...ma bravo, probudili su se (y)

Zarco i Miller uspjevaju osvajati bodove, dukca držati pri vrhu, no sa malim francuzom na Yamahi će do kraja biti jebno, bez obzira što ima nekakav povremeni problem sam sa sobom..... već drugu utrku gubi "osvojene" bodove. Bumo vidjeli kad u drugom dijelu krene pravi pritisak medija, tima, proizvođača... kako će disati, no za sada je stvarno dobar ;)
Mir je opet pri vrhu, vozi sjajno, Rins u qurzu, Bagnaia malo kaska al nije daleko, Vinales se povremeno probudi...no jedno je sigurno dvojac na Hondama lagano "odumire" zbrajajući greške iz vikenda u vikend. Do jučer smo bili sigurni da će cirkus sa Marquezom imati sasvim drugu dimenziju, no izgleda da je "nirvana" u glavi prvaka lagano raštimana i očigledno da je ponovno štelanje svih vrijednosti kojima je uništavao sve i svakog ipak malo duži proces. Osim ega sve se može popraviti no s egom će to biti jako teško.:LOL:

Vale je još uvijek najbrži vozač na svijetu u konkurenciji U40, i to mu je jedina utjeha … vrijeme je da vikenda počinje lagano planirati na novoj jahti koju je kupio, znamo da voli more, a voli i našu obalu...pa dobrodošao u naše vale legendo ;)

Dva francuza predvode ukupnu tablicu u najjačoj klasi, mislim da je to prvi put u povjesti, ustvari gotovo sam siguran, … no nove karte se već mješaju, nova partija donosi opet nešto novo ..ajmo pričekat ..do onda 🍺
 
Nemam nekog respekta prema "veličinama". Mislim u biti da tako i treba biti kod pravih gp ljubitelja.
Drugim riječima, pravi mi je gušt gledat kako neki novi klinci vrhunski voze i praktički dominiraju, dok su MM i VR negdje iza... u prašini.
Osobno sam prije godinu i po više tipovao za Bindera nego za Oliveru. I baš su razlika. Binder je rabijatan, baca motor u stranu na ulasku u zavoj kao da vozi po makadamu na 4 kotača.
Olivera je inteligencija. Proračunato. Elegantno. I to očito trenutno bolje prolazi.
 
Kod Fabija osjećam vrlo jak prisutan duh velikog ali neshvaćenog šampiona Ianonea, gdje je Andrea stao - to jest, gdje su ga nasilno ZAUSTAVILI, tu će Fabio nastaviti!

😉
Istina
I da je sad ianone na ovoj apriliji bilo bi vec podija
 
  • Like
Reactions: bolcic
Meni je jasno da su vozaci vozaci I osim Miguela mislim da je slabo ko zavrsio I srednju skolu a kamoli da je neki intelektualac..znaci nikakvo cudo da im je tesko da nauce sva pravila..cudo je sto postoji direkcija trke kojima je poso da znaju pravila I da ih primjenjuju odma..ne poslije trke..dok se oni snadju prodje voz..I da bude isto za sve, a ne nekome tri sec nekome nesto drugo ili se neko izvuce bez sankcija
 
  • Like
Reactions: Švabo and Shepa
Zanimljivo , nitko se nije sjetio Millerovog bacanja sjedišta u Quataru .... al ono po meni , sam je bil sporiji s tim otvorenim kombačem ... ali , pravila su pravila i takva trebaju bit za sve .
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Meni je jasno da su vozaci vozaci I osim Miguela mislim da je slabo ko zavrsio I srednju skolu a kamoli da je neki intelektualac..znaci nikakvo cudo da im je tesko da nauce sva pravila..cudo je sto postoji direkcija trke kojima je poso da znaju pravila I da ih primjenjuju odma..ne poslije trke..dok se oni snadju prodje voz..I da bude isto za sve, a ne nekome tri sec nekome nesto drugo ili se neko izvuce bez sankcija
A u direkciji sve sami nobelovci :mrgreen: