Graz (Louis) i Route69

prijevoz.hr

Member
evo malo izvješće sa jučerašnje rute ZG-Louis-Route69-ZG.. na kraju nas se skupilo simpa brojkica od 5 (2 skutera, 2 motora i 1 autobus).. vaad, shokac, Tmax, gorazd i moja malenkost.. vaad stigao iz karlovca, shokac iz novog zg, a ja iz kašine.. meeting point jakovlje istok.. Tmax i gorazd su stigli na početak route69..

pošto su ove lijepe fotke pejzaža sa route69 već odavno viđene u putopisima, ja ću se zadržati na ovim manje lijepim - većinom nas  :mrgreen:

dakle, idemo redom, zeleno je odvožena ruta (samo ovaj dio oko route69, gore je graz, dolje zg)


tu smo se našli - jakovlje istok



prvi odmor negdje u austriji na autocesti


vaad i shokac ispred louisa, ja fotkam


sfušana fotka


ne, nije temperatura porasla jer je neka plavuša sišla s motora, nek je toliko bilo ispred louisa


meeting point na početku route69.. gorazdov autobus u prvom planu


s lijeva na desno pa gore: shokac, Tmax, gorazd, vaad, honda, zimmer frei


još jedna sfušana


očigledno koriste tondach


prema prijedlogu Tmax-a, napravili smo svojevrsnu "osmicu".. dakle, nismo išli cijelo vrijeme po route69, nego smo u mjestu aibl skrenuli dolje prema sloveniji pa onda desno prema dravogradu i onda opet gore na route69, opet do aibla pa opet dolje prema sloveniji pa onda lijevo prema mariboru, kako nam je predložio lurker na zg ekipi.. hmm, jel me netko uspio razumjeti
:misli: .. ovo "šaranje" u osmicu je zato da bi uz brijeg išli po zatvorenijim zavojima, a dolje po bržim.. dobar izbor, treba slušati iskusnije  (y) .. na ovom dijelu prema vrhu smo se malo i razdvojili, tako smo se dogovorili da se nađemo na vrhu, a da svatko ide svojim tempom.. shokac i ja smo sa skuterima naravno odjurili naprijed, ovi sa hondicama od osamsto i iljadu kubika nas nisu mogli pratiti pa smo ih čekali na vrhu  :jesus:

evo nas na vrhu šeezdevetke..


kaže Tmax da su ovi vespaši (skoro) svaki dan gore na pivi..
(y)


zamišljeni Tmax


pili i jeli smo samo domaće: u austriji bečke..


..u sloveniji celjske..


Tmax i shokac: "ma to je sigurno taaamooo".. gorazd: "noup, to je taamooo".. vaad (u glavi): "baš je bil dobar ovaj bečki"


malo sfušana fotka


i za kraj.. hr ekipica, nakon 500+ prekrasnih kilometara, pozira za forum, na jakovlju zapad.. fotografira nas moj dragi prijatelj Canon oslonjen na drvenu klupicu


ljudi, meni je ovo prvi ovakav izlet i mogu reći da mi je bilo prekokrasno.. odlično društvo, fantastična cesta, prekrasni pejzaži.. nemam riječi.. vozili smo se laganini tempom, ali na nekim dijelovima smo se razdvajali i vozili svaki svojim tempom i onda se nalazili na dogovorenim točkama.. puno smo stajali, čavrljali, zezali se, odmarali, odvezli 550 km.. sve u svemu, ja bi opet.. upravo mi je nevjerojatno kako se nakon toliko kilometara, cijelo vrijeme na temperaturama dobrano iznad 30, čovjek osjeća onako.. baš dobro.. umorno, ali baš dobro.. a žena mi kuka kako je doma jedva izdržala ove nepodnošljive vrućine, kćer bila na bazenu isto jauče kako je bilo nepodnošljivo, a ja.. meni bilo suuupeeer.. zanimljiv je stvarno taj svijet na dva kotača (y) .. fala svima koji su se odazvali na moj poziv, nadam se da bude još zajedničkih vožnjica..
 
Lijepo!  (y)

Ako se ne ide do Louisa nego samo do početka Route 69, onda pretpostavljam da se sve prolazi bez SLO i AUT vinjeta?
 
Dobro si to složio  (y) , "ukrao" sam par fotki  :mrgreen: .

Da routa na slici  može se odvozit bez vinjeta.
 
:D  pozdrav ekipi skuteraša sa rute 69 u koju sam ja zapravo upao slučajno i kako to obično biva, kad ne planiraš ispadne odlično. Čak je i tempo bio..relaksirajući i odličan
Svaka čast slovenskoj ekipi (hvala Tmax i Gorazd) koji su nam bili izuzetni vodiči i bez njih mi bismo sprašili u rutu 69 sa krive strane.
Uglavnom, usponi i zavoji su odlični, asfalt perfektan i drži (ak znaš odabrati pravu stranu za uspon)
Ekipa na R-ovima praši tak da nemreš vjerovat (valjda su svaki dan tam) a ima ih 100tinjak u svakom trenu na cesti unutar tih 20tak najatraktivnijih kilometara.
Tmax svoju hondu cbf 1000 vozi odlično (ja sam poprilično zaostajao sa vfr-om) a čovjek za sebe kaže da je od ove domaće ekipe on najlošiji  :misli: . Svaka čast Tmax.

 
prijevoz.hr said:

Pazi fotke..svatko pokazuje drugi smjer..pa dobro da sam i doma došal na kraju, nije ni čudo kaj smo napravili više od 500 km  :misli:
 
Najs. Drugi put izbjegnite i autocestu u odlasku i dolasku, pa će doživljaj biti i intenzivniji  (y)
 
zokx said:
Najs. Drugi put izbjegnite i autocestu u odlasku i dolasku, pa će doživljaj biti i intenzivniji  (y)

je, je, znam da bi doživljaj bio još jači, ali nisam siguran da bi onda "preživjeli" 500+ km u danu.. zato sam i tako napravio plan, jer smo imali "obvezu" doći do 12 sati u graz, pa je bilo puno brže ovako.. još uz našu količinu stajanja  :wink:
 
vaad said:
:D  pozdrav ekipi skuteraša sa rute 69 u koju sam ja zapravo upao slučajno i kako to obično biva, kad ne planiraš ispadne odlično. Čak je i tempo bio..relaksirajući i odličan
Svaka čast slovenskoj ekipi (hvala Tmax i Gorazd) koji su nam bili izuzetni vodiči i bez njih mi bismo sprašili u rutu 69 sa krive strane.
Uglavnom, usponi i zavoji su odlični, asfalt perfektan i drži (ak znaš odabrati pravu stranu za uspon)
Ekipa na R-ovima praši tak da nemreš vjerovat (valjda su svaki dan tam) a ima ih 100tinjak u svakom trenu na cesti unutar tih 20tak najatraktivnijih kilometara.
Tmax svoju hondu cbf 1000 vozi odlično (ja sam poprilično zaostajao sa vfr-om) a čovjek za sebe kaže da je od ove domaće ekipe on najlošiji  :misli: . Svaka čast Tmax.

Pod prvo  :oops:  ;pod drugo je istina, ako dođeš ponovo javi prije pa ču pozvat još koga na motoru i na  :021: (ako če doč i od skuter ekipe).
Sad znate da je u najboljih ovih 20km (kad smo uradili onaj "mali" krug), a za ostalo možete reči da ste bili na cijeloj routi 69  :mrgreen:
 
vaad said:
Pazi fotke..svatko pokazuje drugi smjer..pa dobro da sam i doma došal na kraju, nije ni čudo kaj smo napravili više od 500 km  :misli:

Nakon detaljnog razglabanja o smjeru kojim krećemo dalje.
'vako je izgledao vaad kada smo stigli na cilj  :0648:
 
Još nekoliko sličica:
1) liječenje kompleksa koliko prostora ima "romobil s ormarom"
2) ispred Louis-a je isto tako vruće
3) ekipa ispred BikerTreff -a, ovo lijevo u kutu je moja jakna  :wink:
 
Uh kak ste sebični.....ne bi javili ništa.....koštat će vas to pivu :jesus: :jesus: :jesus:
 
os nexus said:
Uh kak ste sebični.....ne bi javili ništa.....koštat će vas to pivu :jesus: :jesus: :jesus:

Šta kukaš  :jesus: , nismo te zvali jer to nije tura od 1000km  :mrgreen: , ali za tebe ču uradit izuzetak. Kad se dovezeš sa tvojim "autobusom" ja ču ti bit vodič u bilo koje doba  :LOL: .
 
Tmax said:
Šta kukaš  :jesus: , nismo te zvali jer to nije tura od 1000km  :mrgreen: , ali za tebe ču uradit izuzetak. Kad se dovezeš sa tvojim "autobusom" ja ču ti bit vodič u bilo koje doba  :LOL: .


:mrgreen: :mrgreen:
 
Evo mi se za sub dogovaramo bas... Moja varijacija kojom sam vec isao je dalje od Lavamunda preko Bleiburga do Bad Eisenkappela pa preko na Jezersko, Kranj i doma.


Kaj je route bolje ovak u "8" odvest nego standardno?


Mi smo ovaj dio od Lavamunda do ovog restorančića odvezli po kiši gore-dole



 
http://maps.google.com/maps?saddr=Lavamund&daddr=46.50331,14.68887+to:Kranj,+Slovenija&hl=hr&sll=46.478537,14.675674&sspn=0.313967,0.842514&geocode=FaCuxwId6BnkACkBY5rIH-VvRzFS_SYQMzgTGA%3BFY6VxQIdZiLgACn1mPY0DwBwRzEbMXmNaSSjpQ%3BFeeNwQIdxgzbAClrvsK9Hbh6RzH0PbDdR7jD3Q&mra=dpe&mrsp=1&sz=11&via=1&vpsrc=0&z=11
išao sam ovim dijelom i kroz austriju je sve super. Voziš a ono na cesti stoje srne  :mrgreen: . No, onda uđeš u Sloveniju :mrgreen: . Ustvari, išao sam djelom preko Sittersdorfa, ali da sad idem, išao bih putem s karte.

PS. Nemam pojma zašto mi neće izbaciti označeni put. Ima tko ideju?
 
BM0021 said:
Kaj je route bolje ovak u "8" odvest nego standardno?

jap.. Tmax nam je to savjetovao i meni se svidjelo.. tako na usponu ideš na zatvorenijim zavojima, a nizbrdo otvorenijim pa praktički i gore i dolje ideš sličnim tempom.. ja sam u međuvremenu opal s bicikla, pa mi je ruka vriti pa ne mogu s vama, inače bi se i ja pridružio, baš imam free subotu..