Grba za utrke

evo da se pribilježim, sretno s projektom  (y)  vidim tržio si za grbu s dečkom iz Trojstva :D
 
:wink: Ali ima rep i druge stvari koje mu trebaju .

A meni trebaju karburatori i altenator tako da če doner dva vratit na cestu  (y)
 
Gdje smo stali?  :misli:
Nabavio sam kompletan prednji kraj od GSX-R 750 88-89 god. Prednja vilica Showa 43 mm ima štelanje kompresije, povrata i opruge. Inače, te vilice su sve traženije i teško ih je nabaviti za "razumne" pare. Prema pravilniku za oldtimer trke, takva vilica se moze koristiti, odlično i kvalitetno je napravljena, i uz nju idu također vhunska Nissin 4 klipna klješta.
 
Ovo je originalna vilica od 750, 85-87. god. Tanji i slabiji trokuti, štapovi debljine 41mm, nažalost nikakva mogućnost podešavanja.
 
Geyzejac , tolko si ljudi napalil na trke oldtimera da buš opet stado ovaca teral ispred sebe  :jesus: :jesus: :LOL: :LOL:
 
gepeze said:
Gdje smo stali?  :misli:
Nabavio sam kompletan prednji kraj od GSX-R 750 88-89 god. Prednja vilica Showa 43 mm ima štelanje kompresije, povrata i opruge. Inače, te vilice su sve traženije i teško ih je nabaviti za "razumne" pare. Prema pravilniku za oldtimer trke, takva vilica se moze koristiti, odlično i kvalitetno je napravljena, i uz nju idu također vhunska Nissin 4 klipna klješta.

to onake ko što ja imam .. :)

jebote, počet ću rastavljati svoj motor i prodavati u dijelove, dobit ću duplo .. :D
 
Bilo kuda, silikona svuda!  :shock:
Kada originalne gumice od čašica fergazera prestanu dobro dihtat i počnu se raspadat, onda udri po silikonu!  :mrgreen:
I to onako momački!  :LOL:
 
Imam frge 36/dizna 122,5  i 34/dizna 112,5. Osposobiti cu i jedne i druge, uz gljiva filtere zraka za njih. Iako imam originalnu kutiju zraka, onaj tko nije probao staviti tu kutiju zraka na frge, ne zna šta je propustio  :mrgreen:
Bit ce zanimljivo vidjeti kako motor radi na jednima i na drugima frgama
 
kažem ti ja odmah kako će raditii na jednima i na drugima ... ;)

i neznam kako voziš i jel te ovaj stojadan zajebava, ali sa ta dva carba možeš biti konkurentan i na grbniku i u KŽ ...  :mrgreen:
 
Samo temeljito čišćenje i po potrebi zamjena.
Vidio sam da Straš hvali Lukasove pločice, ja sam možda više za EBC ili čak original Nissin...
 
kad sam ja hvalio lucasove pločice ?  :misli:

za predne sam samo rekao da su OK ... a za zadnje sam rekao da koče ok, ali da cvile ko svinja na klanju dok ih par puta vrućene protjeraš kroz vodu ...  :LOL: :LOL:

ali pločice koje hvalim su "sunstar" ...  (y) ... cjenovno prihvatljive, a jednako dobro koče i hladne i vruće...  (y)
 
gepeze said:
Imam frge 36/dizna 122,5  i 34/dizna 112,5. Osposobiti cu i jedne i druge, uz gljiva filtere zraka za njih. Iako imam originalnu kutiju zraka, onaj tko nije probao staviti tu kutiju zraka na frge, ne zna šta je propustio  :mrgreen:
Bit ce zanimljivo vidjeti kako motor radi na jednima i na drugima frgama

kaže striček Vuhec da ta kanta dela bolje s kutijom nego s gljivom :rolleyes:

:mrgreen:
 
tibor_zg said:
kaže striček Vuhec da ta kanta dela bolje s kutijom nego s gljivom :rolleyes:

:mrgreen:

Istina, ništa nije krivo rekao.
A on sigurno zna da se na utrkama često frge skidaju dolje, a vratiti ih uredno u plastično-gumene prirubnice je malo veca jebada.

Ja to onako, iz iskustva... :jesus:
 
napravi se alat ... tako bolesno jednostavan, a tako bolesno koristan ...  :LOL: :LOL:
 
Ukrade ženi fen za kosu i u dučanu kupi dvi šipke  narezane m8.Dvi daščice i gotovo.A može i  "štruk" od drvodjelca. :mrgreen: