grcka 14.07.2007

zoky_29

Well-known member
Evo da i ja nesto pitam...naime krenuo bi na jednu turicu do grcke....tacnije do rodosa.....jos tacnije....na mali otok imenom "Symi".... :misli: :misli: :misli:


pitanje je sljedece...ko je od vas putnika do sad imao iskustva s tom rutom....

ja sam planirao ovako:

put dolje: Svicarska-austrija-italija (dolomiti uzduz i poprijeko  :mrgreen: :mrgreen:)-slovenija-hrvatska-Bosna (neum  :LOL: :LOL: :LOL:) crna gora-makedonija-grcka....(dal da udjem u albaniju ili ne??? :misli:)

a nazad....

Grcka-Makedonija-bugarska-rumunjska-madjarska-malo slovacke-austrija-svicarska

put sam planirao 14 dana a od toga se na cilju (Symi) planiram zadrzat 6 sati  :mrgreen: :misli: :mrgreen: :misli: iz sentimentalnih razloga naravno.

svaki prijedlog,ideja i naravno iskustvo su dobrodosli

pozdrav

 
itilas said:
..iz Crne Gore ti je jedino pametno kroz Albaniju..Gašo će ti objasniti detalje :) (y)

ne razumijem zasto??  :misli: :misli:
ja sam mislio da CG granici sa makedonijom direktno (titov pionir  :mrgreen:)
 
Gasho said:

jesam rekao nest pogresno???? :misli: :misli: :misli:

pa mayku mu kiselu ja tud nisam vozio zato i pitam....s vi se smijete..umjesto da pomognete...fala! :punk:

 
Pa valjda imaš neku mapu ili Atlas iz osnovne škole, da ne valjaš po forumu... :LOL:

Što se tiče Albanije, sve je u najboljem redu. Prespavaš kod mene u Crnoj Gori, blizu granice i sjutra si preko Albanije u Makedoniju. Imaš moj putopis iz Grčke i Bugarske i Turske. Uvijek sam prolazio tuda kuda bi ti trebao, pa pročitaj. Tu sam za svaku pomoć, od Hrvatske granice pa do Albanske... :mrgreen:
 
Gasho said:
Pa valjda imaš neku mapu ili Atlas iz osnovne škole, da ne valjaš po forumu... :LOL:

Što se tiče Albanije, sve je u najboljem redu. Prespavaš kod mene u Crnoj Gori, blizu granice i sjutra si preko Albanije u Makedoniju. Imaš moj putopis iz Grčke i Bugarske i Turske. Uvijek sam prolazio tuda kuda bi ti trebao, pa pročitaj. Tu sam za svaku pomoć, od Hrvatske granice pa do Albanske... :mrgreen:

ma imam neku staru knjigu iz zemljopisa (ilitiga geografije  :LOL: :LOL:) ali velim ti..ja sam titov pionir pa onda ja ti to ne kontam razlike  :mrgreen:

salu na stranu hvala na ponudjenom smjestaju ali mislim da cem se zadovoljiti pivicom (bezalkoholnom) i onda dalje....

a to za ponudjenu pomoc od hrvatske do albanije....pa i neces se pretrgnuti (sudeci po kilometrima  :mrgreen:)

odo sad procitati putopise pa se javim...

hvala...oduzim se kad dodjes u alpe
 
Ma nisam ti ja ponudio smještaj kod mene, jer ni nemam te dje smjestit, nego da ti nadjem smještaj kod Rajka kod kojeg je pola foruma bilo... :mrgreen:
Kroz Albaniju imaš oko 300 kilometara, ali ti za taj put, naročito u ljetnjim mjesecima, treba 7-8 sati. Zato ti je, mislim, najpametnije da prespavaš u Bar, gdje ja živim i onda kreneš ujutro, kako bi do večeri bio u Makedoniji. Tamo prespavaš i onda nastaviš za Grčku...
 
da ali ja sam zaboravio naglasiti da imam kucu u splitu tako da bi prvi dan prespavao kuci i onda rano ujutro kreno dalje....do dubrovnika od kuce imam 217 km mislim tako da mislim da nema potrebe da spavam u CG.
reci mi molim te ono sta me najvise zanima je policija. jesu li rigorozni i kako gledaju na prekoracenje brzine??
 
zoky_29 said:
da ali ja sam zaboravio naglasiti da imam kucu u splitu tako da bi prvi dan prespavao kuci i onda rano ujutro kreno dalje....do dubrovnika od kuce imam 217 km mislim tako da mislim da nema potrebe da spavam u CG.
reci mi molim te ono sta me najvise zanima je policija. jesu li rigorozni i kako gledaju na prekoracenje brzine??

I kad misliš da ćeš stići do Albanije... :misli:
Od tvoje kuće do Dubrovnika imaš 217 kilometara. Od Dubrovnika do granice sa Albanijom imaš oko 200 kilometara. To je ukupno oko 400 kilometara. Radi se o 7-om mjesecu, kada su gužve kroz crnu Goru neopisive, a nemaš auto puta kojim bi mogao skratiti putovanje. Mislim da će slične, ako ne i još gore gužve biti od Makarske do Dubrovnika, pa i do granice sa CG, na koju ćeš sigurno čekati bar sat vremena. Jedino ako iz kuće kreneš u 4 ujutro, što takodje nije najpametnije...
Po slobodnom proračunu, ako iz kuće kreneš u 8 ujutro, u Baru, koji je na 40-50 kilometara od granice, bi bio oko 15-16 časova popodne. Uz lagani odmor, došao bi i ručak, pa bi na albanskoj granici bio do 17 sati, što znači da bi po najgoroj dionici kroz Albaniju, a to je od Tirane prema Ohridu, bio oko ponoći. E, to već ne bih preporučio... :misli:
Ovaj dio od Tirane do Ohrida je po dobrom putu, ali je okolina dosta nenaseljena, a i to što je naseljeno, ne odiše prevelikim povjerenjem...
 
Se strinjam sa Gašom u svim a da kreneš okolnim putem kroz Kotorski zaliv stigneš u Bar naveče u 18 sati.Preverjeno prošlu godinu u septembrustartao od Gaše u 9,30 sat ujotroi bio u Makarski naveče u  18,00 sati.Stajao sam samo u Budvi i u Dubrovniku
 
Glažar said:
od Gaše u 9,30 sat ujotroi bio u Makarski naveče u  18,00 sati.Stajao sam samo u Budvi i u Dubrovniku

Kak bi zagorci rekli: Kaj je preveč ni s kruhom nije dobro  :mrgreen:
 
Gasho said:
Ovaj dio od Tirane do Ohrida je po dobrom putu, ali je okolina dosta nenaseljena, a i to što je naseljeno, ne odiše prevelikim povjerenjem...

nekakva losa iskustva ili samo subjektivno misljenje  :misli:
 
Mislim da je cika Gasho ovo napisao kao subjektivan komentar, osim ako nije mislio na kradju šahtova sa ceste  :LOL:
 
Nikola_M said:
nekakva losa iskustva ili samo subjektivno misljenje  :misli:

Nikakvih loših iskustava nisam imao, ali ne bih baš bio siguran da ih nebi bilo u pola noći, zato sam to spomenuo. Jedan dio ide nenaseljenim dijelom, a jedan dio kroz nekakve malene kućice slične čergama...
Komentar je pomenut samo zbog tih ponoćnih časova...
 
Gasho said:
I kad misliš da ćeš stići do Albanije... :misli:
Od tvoje kuće do Dubrovnika imaš 217 kilometara. Od Dubrovnika do granice sa Albanijom imaš oko 200 kilometara. To je ukupno oko 400 kilometara. Radi se o 7-om mjesecu, kada su gužve kroz crnu Goru neopisive, a nemaš auto puta kojim bi mogao skratiti putovanje. Mislim da će slične, ako ne i još gore gužve biti od Makarske do Dubrovnika, pa i do granice sa CG, na koju ćeš sigurno čekati bar sat vremena. Jedino ako iz kuće kreneš u 4 ujutro, što takodje nije najpametnije...
Po slobodnom proračunu, ako iz kuće kreneš u 8 ujutro, u Baru, koji je na 40-50 kilometara od granice, bi bio oko 15-16 časova popodne. Uz lagani odmor, došao bi i ručak, pa bi na albanskoj granici bio do 17 sati, što znači da bi po najgoroj dionici kroz Albaniju, a to je od Tirane prema Ohridu, bio oko ponoći. E, to već ne bih preporučio... :misli:
Ovaj dio od Tirane do Ohrida je po dobrom putu, ali je okolina dosta nenaseljena, a i to što je naseljeno, ne odiše prevelikim povjerenjem...

fala na detaljnom opisu ali polazak u 4 ujutro mi nije problem jer sam ranoranioc....a sta mislis da krenem nocu???? manje su guzve...barem mislim da su manje....

to za albaniju me i plasilo...al ako npr prespavam u CG pa krenem oko 5 ujutro dalje.....jel moguce da mi sljedeci san bude u grckoj (naravno da se ne ubijem od voznje)??....jer stvarno neznam u kakvom su ceste stanju a i nesto sam gledao preko srbije pa u makedoniju...tako da ne ulazim u CG i albaniju....jel to mozda bolja solucija??

hvala....

p.s. Gasho za ovo imas i smjestaj i vodica kad te put nanese u Svicarsku
 
zoky_29 said:
fala na detaljnom opisu ali polazak u 4 ujutro mi nije problem jer sam ranoranioc....a sta mislis da krenem nocu???? manje su guzve...barem mislim da su manje....

to za albaniju me i plasilo...al ako npr prespavam u CG pa krenem oko 5 ujutro dalje.....jel moguce da mi sljedeci san bude u grckoj (naravno da se ne ubijem od voznje)??....jer stvarno neznam u kakvom su ceste stanju a i nesto sam gledao preko srbije pa u makedoniju...tako da ne ulazim u CG i albaniju....jel to mozda bolja solucija??

hvala....

p.s. Gasho za ovo imas i smjestaj i vodica kad te put nanese u Svicarsku

Ma ovo ti je najbolje da izvedeš preko CG i Albanije. Putevi su ok, a mi smo prošle godine krenuli iz Bara u 9 ujutro, i stajali smo svakih sat vremena jer je bila nenormalna kiša. Mi smo išli preko Ohrida, pa smo u Ohrid stali i da ručamo i izgubili skoro dva sata. U Solun smo stigli oko 8 uveče...
Zavisi koliko brzo voziš i koliko kilometara želiš da prelaziš dnevno. U Baru ti je hotelčić sa čuvanim parkingom, blizu centra grada, sa klimom i TV-om u sobi, a cijena je 18 eura sa doručkom po osobi...
 
Gasho said:
Ma ovo ti je najbolje da izvedeš preko CG i Albanije. Putevi su ok, a mi smo prošle godine krenuli iz Bara u 9 ujutro, i stajali smo svakih sat vremena jer je bila nenormalna kiša. Mi smo išli preko Ohrida, pa smo u Ohrid stali i da ručamo i izgubili skoro dva sata. U Solun smo stigli oko 8 uveče...
Zavisi koliko brzo voziš i koliko kilometara želiš da prelaziš dnevno. U Baru ti je hotelčić sa čuvanim parkingom, blizu centra grada, sa klimom i TV-om u sobi, a cijena je 18 eura sa doručkom po osobi...

ok hvala na info....sad cu jos mlo da crtam...premisljam i razmisljam i onda se javim....

koliko km dnevno....pa ako su ceste ok i nema nepredvidjenih zaustavljanja (policija) onda mislim da 800 bi moglo biti ok...da se ne umorim bas previse

a to za smjestaj u baru ti se jos javim...valjda cu te smjeti pocastiti ruckom/vecerom zauzvrat sta ces mi pokazati gdje je smjestaj.

pozdrav
 
Zoky imas na temi putovanje do Ohrida info o hotelima u Dracu i Vlori, ako se odlucis prespavati u Albaniji, link: http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,37990.125.html  ,

poz