Grčka 2022.

Bas lijepe slike..nisam u Grckoj bio jako dugo i bas planiram ovu jesen tako da mi dobro dodje putopis 😀🙂
 
A i malo ti je blize nego Voji 😁
pa je da...odmah ono najbitnije cim predjem granicu haha.Jedino sto ja uvijek u jesen ili zimu vozim pa necu na sjever.Prije dosta godina sam isao kroz 3 zemlje po kisi da dodjem do Meteora haha,takav mi je horoskop,radim u sezoni 🙂
 
  • Like
Reactions: Feis123
Hvala svima na komentarima, drago mi je da to netko i pročita ....:cautious:

Ipak sam zaboravio još dve stvari koje mi se čine važnima - dobro, jedna nije tako važna ....

Kao prvo želim pohvaliti kolegicu Ljerku koja je bila s nama na putu - njoj je to PRVO putovanje motorom (i to sa toliko godina!). Ona je bila oduševljena (dakle ipak važi ona narodna: Bolje ikad nego nikad) i jedva čeka slijedeću 'avanturu'. Priznajem da sam očekivao puno više jadikovanja i jaukovanja - moja supruga, koja se cijeli život, dakle više od 50 godina, vozi na motoru sa mnom, još uvijek se žali te na ovo te na ono, a Ljerka nije rekla ni riječi (barem ne u mom prisustvu) .... svaka joj čast i priznajem da je zadovoljstvo biti u njenom društvu ....

Evo je, zajedno sa mojom suprugom, ispred one crkvice kad smo se sklonili od jedine kišice na putu, negdje prije Sparte ....
oI2mntX.jpg
 
.... a drugo je, fakat manje važno, ali ja uživam u takvim detaljima, činjenica da u Grčkoj, posebno na Peloponezu (što sam ja vidio) ima jako puto pick-upova, i to onih 'običnih' - ne bijesnih kao kod nas što pojedinci kupuju da se istaknu - izgleda da tamo to najviše koriste seljaci za poljoprivredne radove .... i sve neki džepni pick-upovi koje ja nisam nikad vidio ....
EQl9lMT.jpg

wvhHMac.jpg

FwQ9Hs8.jpg

cqEpKFP.jpg

XWTHcO2.jpg


tako, samo da znate ....

Vojo :D
 
.... a drugo je, fakat manje važno, ali ja uživam u takvim detaljima, činjenica da u Grčkoj, posebno na Peloponezu (što sam ja vidio) ima jako puto pick-upova, i to onih 'običnih' - ne bijesnih kao kod nas što pojedinci kupuju da se istaknu - izgleda da tamo to najviše koriste seljaci za poljoprivredne radove .... i sve neki džepni pick-upovi koje ja nisam nikad vidio ....
EQl9lMT.jpg

wvhHMac.jpg

FwQ9Hs8.jpg

cqEpKFP.jpg

XWTHcO2.jpg


tako, samo da znate ....

Vojo :D
Ima toga i kod nas, u Istri sam vidjao a ima, bogufala i kod nas na Pelješcu, to je potreba, moji susjedi opg-ovci imaju onu Mazdu B2000 i Mitsubishi L2000, naravno u naprednim poljoprivrednim zemljama to je u većem broju !
 
Ma da ne otvaram novi topik, a na ovom forumu ne vidim da ima tipik 'šale i smešice' (zar to ne bi trebao imati svaki forum?) - evo samo jedne slike od neki dan u Rijeci tj. Orehovici - najnoviji način postavljanja registarskih pločica .... :p

IMG_20230312_131830.jpg


Ne znam samo što pandurija misli o tome ....? (n)

Vojo
 
a,sto ce misliti, :unsure:bas dobro,a sto se tice zakona...mislim da bi platio kaznu... :eek:
 
Ma da ne otvaram novi topik, a na ovom forumu ne vidim da ima tipik 'šale i smešice' (zar to ne bi trebao imati svaki forum?) - evo samo jedne slike od neki dan u Rijeci tj. Orehovici - najnoviji način postavljanja registarskih pločica .... :p

View attachment 760195

Ne znam samo što pandurija misli o tome ....? (n)

Vojo
 
Pa bas je lijepo vidit da ne mozes proc neopaženo. :) Tnx na fotki, sad znam da se tablica dobro vidi. Zašto na torbi? S obzirom da se po šumi skida tablica - svaki put skini/stavi za tih par kilomatara po cesti + zadnji put se odvidale vida od vibracija i izgubio tablicu. Pa prijava/ policija/nova tablica/prometna... Tako da ovako sigurno nece ispast.
 
  • Haha
Reactions: Igor28 and Nero
Pa bas je lijepo vidit da ne mozes proc neopaženo. :) Tnx na fotki, sad znam da se tablica dobro vidi. Zašto na torbi? S obzirom da se po šumi skida tablica - svaki put skini/stavi za tih par kilomatara po cesti + zadnji put se odvidale vida od vibracija i izgubio tablicu. Pa prijava/ policija/nova tablica/prometna... Tako da ovako sigurno nece ispast.
Moras stavit svijetlo i macje oko 🤣
 
Pa bas je lijepo vidit da ne mozes proc neopaženo. :) Tnx na fotki, sad znam da se tablica dobro vidi. Zašto na torbi? S obzirom da se po šumi skida tablica - svaki put skini/stavi za tih par kilomatara po cesti + zadnji put se odvidale vida od vibracija i izgubio tablicu. Pa prijava/ policija/nova tablica/prometna... Tako da ovako sigurno nece ispast.
Prijavljen si. Ocekuj SOA-u i Uskok sutra u 5. I nemoj mi se samo zalit da ti nisam rekao.😜