GS 1200 Adventure 2008 100 000 km - kupiti ili ne?

fbartol

New member
Pozdrav svima, razmisljam o kupovini Adventurea 2008 s nesto manje od 100 000 km. Motor je od poznanika i kod njega je zadnje 3 godine. Redovito odrzavan kod Igora u sesvetama.

Nemam iskustva s BMW-ima, ali koliko sam citao do sada ta kilometraza nije nikakav problem.
Mene u pravilu zanima sto bi na toj kilometrazi eventualno moglo biti problem, odnosno na sto obratiti paznju pa ako netko ima neki savjet bio bih zahvalan.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 
mozda i ti predjes 100000 bez problema a mozda crkne kroz dva dana :mrgreen:..sve bi moglo bit problem..bitna je samo cijena..ja nebi dao vise od 3500ojra za tako neku kalaju :LOL:
 
I ja sam se isto pital.
Imal sam na izbor gs adventure 2009g. sa 140tkm  i 6500eur ili  yamahu super tenere 1200  2010g sa 36tkm za 7000eur
Odlučil sam se za yamahu.
 
Sve je do cijene.....i koliko si ti likvidan
I koliko virujes prethodnom vlasniku.......


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala svima na odgovorima. Cijena je 8500 eur. Uz motor idu sva tri BMW alu kofera.

Ja koliko vidim po njuskalu to je i povoljna cijena.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Osobno da imam xy novaca ili da sam bankrot teski, nikad, ali nikad ne bin kupio motor koji kosta 8500€, 12-13 g star, u najmanju ruku , je 4 vlasnik( ti), i to ne vejrujem. Plus to je 4 generacije star motor i ima 100000 km.

Za 8500 € se moze kupit sta god hoces, a mozes i nove xy motore kupit. I zasto bi kupio neku starudiju, po godinam i km je teska starudija. I ti mislis to kupit. Plus jos trazis na forumu odgovore, gdje ce te 80% ljudi trolat.  Da je taj motor od prvog vlasnika kojeg poznas, ne vrijedi tih para.  Al jebiga ti hoces vozit gsa. Momak nisi dobro. Npr imas na njuskalu super tenere,afrika, sad pricam o tipu motora kojeg zelis kupit, gdje imas prvih vlasnika i kupljeno u hr( sve mozes provjerit) od nekih sitnih 20000 km pa do 60000 km, i noviji s godistem i bolji u svakom slucaju. A ti ides kupit 100000 km gdje se nista ne zna, osim tog frenda, a nije ti frend cim ti je nabio ti cijenu,.Jer to ne vrijedi 8500. I tako dalje i tako dalje
 
Pa jedino BMW možeš prodati sa 100000 km+. Na ostalim markama valjda spuštaju km.
 
fbartol said:
Hvala svima na odgovorima. Cijena je 8500 eur. Uz motor idu sva tri BMW alu kofera.

Ja koliko vidim po njuskalu to je i povoljna cijena.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

Jel ti stvarno nista ne znas ili trolas ovdje. Gledas njuskalo cijene. Ok ima realnih cijena na njuskalu, ali vecinom su za kua. Al imas prve vlasnike tamo i to gadaj. Nemoj bit glupan pa gledat samo u gs a. Ima motora( napisao ti post prije), a na kraju imas i gs a boljih od toga koliko hoces
 
tomo3 said:
Pa jedino BMW možeš prodati sa 100000 km+. Na ostalim markama valjda spuštaju km.

Jebiga sta trolas covjeka. Ili je totalni amater ili on sve trola. Pa na njuski sad ima 10 motora koji su li la lova, a prvi vlasnik i moze to provjerit. Mahhh
 
Ne trolam. Vidiš da hoće Advenčr, a to košta. I vrijedi, za klasu je bolji od konkurencije.
 
Jos jednom hvala svima na komentarima.

Ne znam sto znaci za Vas amater, ali ne kupujem motore svaki dan i nemam kao sto sam rekao iskustva sa bmw-om.

BMW mi je stara zelja i obzirom da frend prodaje poceo sam razmisljati o tome. Naravno da znam da mogu kupiti novi recimo 650 strom za te novce, ali svi koji mi daju takve savjete su sami amateri jer od motorista ne razumijem uopce to razmisljanje. To je kao da hocu kupiti rabljeni BMW auto, a netko mi kaze za te novce mozes dobiti novi clio. Pa dajte ljudi molim vas...

Mislio sam da se na forumu moze postaviti pitanje bez da odmah ne ispadnes neki kreten i kao trolas nekog. Motoristi bi trebali biti neka podrska drugim kolegama i razumijeti ih.

Gledao sam cijene kao sto sam rekao na njuskalu, ali gledao sam i njemacke oglasnike i nisam vidio da je to nerealna cijena. Znaci motor ima servisnu, redovito servisiran kod Igora u sesvetama zadnjih 5 godina (vlasnik prije frenda ga je tamo servisirao) i to meni nesto vrijedi. Ako cu gledati na stvari realno onda naravno da necu kupiti motor iz 2008 sa 100 k km, ali netko je ovdje jako dobro komentirao, "covjek oce gsa". Da, upravo to. Ocu gsa, imam te pare i ne zelim novi strom, ne zelim versys, ne zelim nista drugo...
Samo je pitanje bilo da li netko ima iskustva sa GSA-om nakon 100 k km da vidim da me ne ceka dodatnih n tisuca EUR popravaka.

I za kraj, neka mi netko nade Afriku 1000 sa 20 k km (a da nije isto prastara) za te novce od prvog vlasnika ja odmah dolazim po nju.
Neka mi netko nade GS adventure za te novce od prvog vlasnika s malo km i dolazim odmah pogledat.
GSA koji je od prvog vlasnika trenutno na njuskalu ima samo jedan (salone koji pisu prvi vlasnik ne dozivljavam), 2012 godina, 30 k km bez kofera i cijena je 13 500 eur (citaj 14500 s koferima). Dopisivao sam se s covjekom i ne spusta cijenu.

Ako sam u krivu i neki ovdje imaju info o GSA za 8,5 k EUR u super stanju s malo kilometara neka jave. Ja dolazim po njega i ako kupim za te pare dajem 200 EUR nagradu.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 
Stvarno si trol teski.Idi pa kupi tu kramu za 8500€.  I ne pitaj vise nista. Jel gdje pise strom 650. Lijepo kupi tu kramu i cao. I da imam ti i afriku i super ten i bmw gs za li la novce i necu ti napisat gdje. Jebena trolcino

200 € ce dat nekom :LOL:  Pa ti novi u ducan idi kupit, pun si ko brod
 
Kupio sam GS adv 2009. za 8000 EUR.
Za te novce NIŠTA bolje nisam mogao kupiti.
Kod nas se valjda rađaš sa mržnjom prema BMW-ima.
 
Čovjek je lijepo pitao i svi koji imate vremena napistati u pet postova da trola mogli ste mu jednako tako napisati vaše cijenjeno mišljenje u jednom postu i kraj priče.

Kao što vidiš ovakovo pitanje ti nije baš za forum populacije širokog vidokruga i spektra razmišljanja.
Napravio si sve analize šta su ti potrebne s razumne strane (provjera servisa i povijesti motora i usporedba cijena po različitim domaćim i stranim oglasnicima), a na kraju ti kod odabira motora ipak mora prevladati srce...je motor se nebi trebo kupovati zato jer je to pametan odabir već zato jer to srce želi !

Ako se odlučiš na kupovinu svjestan si rizika (potencijalnih kvarova i troškova), no puno ljudi (vjerovatno i pokoji s ovog foruma) vozi motore s > 100 tkm , samo to neznaju.. :mrgreen:

U svakom slučaju sretno (y)
 
  • Like
Reactions: skyman
Neki dan je frend prodo afriku 2015 za7000,70000 km,pa ti vidi,ako ti se bas dize samo na govno od bmwa,onda ga kupi
 
Hvala na komentaru, evo necu se spustit na tu razinu komunikacije makar sam stvarno neugodno iznenaden.

Ne znam sto moze biti razlog da netko na bezazlen upit tako reagira, ali takoder ne razumijem ako vam smeta tako ova tema zasto uopce istu ne ignorirate...



Sent from my SM-G960F using Tapatalk

 
Hvala iskreno i dobrim i ozbiljnim  ljudima koji odgovaraju normalno.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk