GS500 - semerinzi vilice

Hrco

New member
gdje to mogu kupiti, za GS500, došlo je vrijeme da se mjenja i to. i usput, koje ulje??

unaprijed hvala!
 
Imaš u Bencony-ju u Sesvetama za dosta motora (tamo sam i ja našao) pa nazovi i pitaj, a ulje vidiš po manualu koje je propisano (ak nemaš manual odi na Louis-ovu stranicu i u Bike databank nađi svoj motor i godište i trebalo bi ti pisati i to i ostale karakteristike kao i neke važnije informacije o tvom motoru).
 
Iskoristi priliku i stavi gusce ulje da malo otvrdnes vilicu, ja sam stavio 15W ulje (Shell) i pripazi, meni je u vilice islo cca 0,7l ulja tako da uzmi 1L ulja,
mozes odmah razgovarati s nekim tokarom da ti napravi malo duze pikse koje dolaze na vrh federa, time ces dodatno predopteretit prednje opruge (to nisam probao ali budem, btw moj gS je 2004, tak da ne znam postoji li razlika ali cisto sumnjamn)  (y)
 
zvao sam bencony i nemaju. tako da moram dalje trazit, ako znate gdje, vičite!
 
Eurorent-Suzuki ?

Ja sam za svoj motor to uzimao u Louis-u, pa probaj nezvat Top-Moto u Rudešu jer oni dilaju i njihovu robu pa ak nema na lageru možeš naručit. 
 
sid said:
Iskoristi priliku i stavi gusce ulje da malo otvrdnes vilicu, ja sam stavio 15W ulje (Shell) i pripazi, meni je u vilice islo cca 0,7l ulja tako da uzmi 1L ulja,
mozes odmah razgovarati s nekim tokarom da ti napravi malo duze pikse koje dolaze na vrh federa, time ces dodatno predopteretit prednje opruge (to nisam probao ali budem, btw moj gS je 2004, tak da ne znam postoji li razlika ali cisto sumnjamn)  (y)
ima li ga potrebe toliko otvrdnjavati ?  :misli:
 
Ima, za ulje u vilicama definitivno, za stiskanje federa piksama ne znam nisam probao, meni su za sad seriske pikse unutra a budem vidio kad mi se bude dalo napraviti duzu piksu, na USA GS forumu je covjek napravio 15 mm duzu piksu, ali obzirom na nase ceste ja cu raditi 2mm i 5 mm pa cu vidjeti.
Daljnja preporuka je malo se igrati s upravljacem, malo pomaknuti naprijed da se pojaca pritisak na prednji kraj, meni je par mnilimetara pomaka dosta znacilo ( govorim o osjecaju, tak da je to individualno)
Potrazi na forumu, mislim da sam 2 fast 4 u dao brdo linkova na GS teme u USA i UK.
 
zar te vilice nemaju ventile za sabijanje i povrat i vijke za preload ?


( stvarno neznam, pitam ! )
 
Na zalost (ili srecu) nemaju, imao je stari model (do 2000 ili 2001. godine) vijke za podesavanje prednapregnutosti opruga u vilici i to je bilo sve, poslije je izbacen (koliko sam citao nije imao nikakvog smisla) tako da za prednju vilicu ostaje, ulje, pikse, ili progresivne opruge (rekoa mi Motormanijka da ih moze naruciti i cca 700kn) i to cu vjerojatno probati, odozada stelanje opruge u 7 pozicija tvornicka postavka 4, meni je sa 95 kg 4 najbolja za po gradu, na 5 se osjecaju rupe i straznji kraj skakuce.