GSX-F 750 Pomoć?

Zlari

Member
Pozdrav,

u siječnju sam stavio nove diskove i kočnice na prednji kraj svoje uljare. Pri kočenju na malim brzinama sam primjetio da škripe, nakon malo istrage saznao sam da to mogu spriječiti nanošenjem bakrenog maziva na poleđinu kočionih pločica, ok problem riješen. Ovaj tjedan si složim poligon na parkingu king crossa da malo vježbam položaj tijela, kočenje itd. U desnom zavoju primjetim glasno škripanje za koje mi se čini da dolazi s prednjeg kraja. Danas sam digao prednji kraj da malo namastim poklopce ležajeva jer sam na njih sumnjao i pregledam kočnice. Nabacim sviježe bakrene masti, rotore počistim sa brake cleanerom i namastim vodilice čeljusti u slučaju da ne klize pa strugaju. Opet ista stvar, oborim ga u desni zavoj i evo škripi...

Sad dok sam ovo pisao sam se sjetio da sam prošli vikend pritezao lanac jer mi je bio labav, provjerit ću zadnji kraj iako mi ne zvuči da dolazi od tamo.
Ima znalaca da pomognu? Zašto samo u desnom zavoju je ono što me najviše muči. Unaprijed hvala.
 
Zaboravio sam napisati da sam i ležajeve provjerio i glatko se vrte, bez zapinjanja ili klimanja.

Ipak su me uši varale jer je zvuk dolazio sa zadnjeg kraja motora, kad sam zatezao zadnju osovinu kotač se malo pomaknuo i onaj dio na kraju vilice koji se pomiče maticom se odvojio od vilice i ostao "u zraku"... Izgleda da kada bi se nagnuo na tu stranu taj dio bi počeo vibrirat i stvorio zvuk sličan škripanju kočnica.

Pola punog okreta matice je bilo dovoljno i današnja lekcija je da se kreće od najjednostavnijih riješenja.  :misli:  :mrgreen:
 

Attachments

  • IMG_20200314_183549-min.jpg
    IMG_20200314_183549-min.jpg
    1 MB · Views: 78