GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

bimba said:
120/70-17 & 190/50-17   9,59kg, dok težina seta kod konkurencije ( uključujući i Pilot Power ) ide od 10,50 do 11 kg.

Gume će biti dostupne u prodaji krajem veljaće, početkom ožujka. Još nemam toćne cijene, ali bi trebale Mpc trebala biti na razini PP 2CT možda malo skuplje.

Čim budem imao toćne cijene biti ćete obaviješteni.  (y)
Jedne u najmekšoj izvedbi šalji nA hIDRING DOO

120/160
 
Kad smo se dotakli težine samih guma, odnosno uštede i što ona donosi evo jedan veoma zanimljiv tekst na engleskom ( ja sad nemam vremena i meni je razumljiv, ali ako netko ima volje da ga prevede svi ćemo biti zahvalni :mrgreen:) koji objašnjava šta znaći ušteda i u kojem je omjeru recimo ako gledamo neovješene dijelove kao što su felge i diskovi. Inaće tekst je napisan od strane Michelinovog tehničara koji je radio na razvoju guma.

What is Michelin LTT ( Light Tire Technology ) ?

1\ LTT marks a fresh approach to sports tyre design by simultaneously optimising the construction, profile and constituent elements of the tyre. Its mission from the outset was to save weight.

2\ LTT employs advanced materials like DuPont™ Kevlar© synthetic fibre (five times stronger than steel, weight for weight) as used in the aerospace industry.

3\ The thickness of the tread is unchanged!

Shaving 2lbs off the weight of a modern sport bike which tips the scales at 400lbs might not seem such a big deal.

Yet it is, since the weight saving is from a part of the bike that is not covered by the suspension: its so-called unsprung weight.

In other words, the lower a bike's unsprung weight, the easier it is to switch from leaning into a right hand turn to leaning into  a left hander. And vice-versa.

Gyroscopic forces mean that running a 2lbs lighter tyre is equivalent to saving 6lbs on  rims or 8lbs on brake discs.
 
Bimba, kad Pure vani krece u prodaju?
Valjda ce onda brzo koji review...
 
DrBasta said:
Bimba, kad Pure vani krece u prodaju?
Valjda ce onda brzo koji review...

Ja ču ih dobiti između 15.02 i 01.03. (y)
 
Jana od Virovitice said:
Jel se meni ćini ili je power one nešto mekša guma???

Power Pure je cestovna guma i kao takva je jedna jedina , nema biranja smjesa.

Power One postoji u dvije specifikacije , Racing Street gdje isto nema biranja i namijenjena je za cestu i povremene izlete na stazu, te kao Race varijanta za upotrebi  na stazi u specifikacijama A,B i C ( Soft, medium,hard ).

Power Pure je u principu zamjena za Pilot Power &2CT, ali ne da ih izbacuje u ponudi, nego kao top model u ponudi. Samim time Pilot Sport se izbacuje iz ponude i više se ne radi.

Neću još nekoliko dana izlaziti sa toćnim cijenama, ali mogu kazati da će Power Pure biti u cijenovnom razredu PP 2CT-a u prošloj godini, PP 2CT u rangu Pilota Power, a Pilot Power u rangu Pilot Sporta-a    :mrgreen: (y)

Da se vratim na tvoje pitanje, Power One je ekstremnija i " mekša " guma od Power Pure-a, odnosno barem bi tako trebalo biti. :wink:
 
bimba said:
Power Pure je cestovna guma i kao takva je jedna jedina , nema biranja smjesa.

Power One postoji u dvije specifikacije , Racing Street gdje isto nema biranja i namijenjena je za cestu i povremene izlete na stazu, te kao Race varijanta za upotrebi  na stazi u specifikacijama A,B i C ( Soft, medium,hard ).

Power Pure je u principu zamjena za Pilot Power &2CT, ali ne da ih izbacuje u ponudi, nego kao top model u ponudi. Samim time Pilot Sport se izbacuje iz ponude i više se ne radi.

Neću još nekoliko dana izlaziti sa toćnim cijenama, ali mogu kazati da će Power Pure biti u cijenovnom razredu PP 2CT-a u prošloj godini, PP 2CT u rangu Pilota Power, a Pilot Power u rangu Pilot Sporta-a    :mrgreen: (y)

Da se vratim na tvoje pitanje, Power One je ekstremnija i " mekša " guma od Power Pure-a, odnosno barem bi tako trebalo biti. :wink:
Ja budem onda išao ili na bt 003 u softu narijed i medium soft iza ili u power one najmekša naprijed i prva po redu tvrđa nazad,ha da...

Mislim da SMC nebude volio ništa drugo...e i imat ću am.volana.
 
Svi koji su probali Power One, govorimo o cesti, kažu da je guma fantastićna, ali da se troši........
 
bimba said:
Svi koji su probali Power One, govorimo o cesti, kažu da je guma fantastićna, ali da se troši........
2000-3000 km mora izdržati da brat brata,ipak govorimo i motoru od cca 130-40 kg....
 
To da (y)
 
DrBasta said:
Uhh Bimba, zasto nemamo americanske cijene pa da stalno palimo gume  :mrgreen:

120/70ZR17 & 180/55ZR17 $259.95*
120/70ZR17 & 190/50ZR17 $285.95*
120/70ZR17 & 190/55ZR17 $289.95*

*this is an introductory Price.


(sa 600rr.net)
ne znam dali si ove cijene dao za power pure,ove su pojedinačne za power pure
120/70/17  126,88 usd
180/55/17  153,88 usd
190/50/17  174,88 usd
 
bimba što misliš imati u asortimanu guma za maxi skutere.
veličina bi bila 120/70-14 i 140/60-14
 
Novi City Grip od Michelina, Dunlop Runscoot 207 i Shinko, ovo ću imati na lageru, ali i ostalo od Bridgestona , Pirelli-a i Metzelera će se moći narućiti (y)
 
Napokon trenutak istine :mrgreen:

Michelin Power Pure , promotivna cijena:

120/70-17 & 160/60-17  2010,00 kn

120/70-17 & 180/55-17  2080,00 kn

120/70-17 & 190/50-17  2120,00 kn

120/70-17 & 190/55-17  2150,00 kn

Napomena:

- Navedene cijene vrijede isključivo za plaćanje gotovinom.
- Dostava je besplatna
- U cijenu je uključen Pdv
- Navedene cijene vrijede isključivo za prednarudžbe koje budu potvrđene i uplaćene do 15.02. - Isporuka između 15.02 i 01.03
- Količine su ograničene

Narudžbe slati na e-mail [email protected], fax 021/374-263, mob . 098/793-963
 
bimba said:
Isporuka između 15.02 i 30.02
mali lapsuz.. (y)
nego imam pitanje...na motoru mi je zadnja guma trenutno 190 (dunlop gp racer, neznam točno koji model, guma je rabljena s grobnika) i pokazala mi se puno boljom od originalne dimenzije 180, lakše ide u zavoj i bolje drži..
stoga me zanima koji je tvoj savjet vezan za dimenziju power pure..da li da uzmem 180 ili 190??  :misli:
 
Stvarno sam ..... :shock:

Dobro, ide u zavoj lakše iz razloga što je 190/55-17 :wink:, i inaće je i napravljena sa većom "gljivom" da bi bila okretnija jer se radi o race gumi.. Ne znam, ako ti se 190 ćini boljom onda nečeš pogriješit ni sa Michelinom, pogotovo ako uzmemo u obzir karkasu i težinu, što bitno utjeće na okretnost.

Iskreno, ja bi osobno išao sa 180/55-17, ali ako i uzmeš 190, i to će biti dobro. (y)

 
Izgleda da se u ovoj godini, kada su sportske gume u pitanju, dobro zakuhalo. Dakle , uz već predstavljeni detaljno Power Pure od Michelina, takođe najavljeni SportSmart od Dunlopa, dolazi nam i od Metzelera novost u vidu Metzelera Sportec M5 Interact. Službenih informacija nemam, ali neslužbeno uspio sam saznati da zadnja guma koristi tri različite smjese raspoređene u 5 "zona" kao Bridgestone BT-016.




Dakle, biti će zanimljivo. Definitivno svaki novi model donosi određena poboljšanja kako po pitanju gripa tako i upravljivosti. Moje je osobno mišljenje da je po pitanju gumu ( ako ćemo vjerovati podacima i karakteristikama ), jedan veliki odmak naprijed Michelin Power Pure, čisto zbog novih materijala i manje težine. (y)

Šta se tiče ovih dvo i trokomponentnih smjesa gazećeg sloja, to je već prošle godine postao standard.
 
bimba said:
Stvarno sam ..... :shock:

Dobro, ide u zavoj lakše iz razloga što je 190/55-17 :wink:, i inaće je i napravljena sa većom "gljivom" da bi bila okretnija jer se radi o race gumi.. Ne znam, ako ti se 190 ćini boljom onda nečeš pogriješit ni sa Michelinom, pogotovo ako uzmemo u obzir karkasu i težinu, što bitno utjeće na okretnost.

Iskreno, ja bi osobno išao sa 180/55-17, ali ako i uzmeš 190, i to će biti dobro. (y)
još samo jedno pitanje, pošto mi se ne žuri, jer mi je prednja guma skoro nova, možda bi uzeo još jednu zadnju s grobnika da potrošim i tu prednju...

kakve cijene moženo očekivati nakon 15.02.?? npr: ako je promo cijena seta 120/180 sada 2.080,- kn, kolko možemo očekivati kasnije?? 5, 10, 15% više...?? zanima me čisto, pa da ih sada naručim, nek stoje pola godine ako bude velika razlika..
 
Ne mogu ti kazati toćno, jer sam i ja dobio sada ponudu od dobavljaća u stilu možeš dobiti toliko i toliko komada, po toj i toj cijeni, ako ih naručiš i platiš do 20.02. Redovnu cijenu po kojoj ću "normalno" kupovati još ne znam. Moja pretpostavka je da će biti cca 10% veća od navedene. Mogu pogriješiti u nekoliko posto, ne više :wink: