GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Pita mi frend. Koje su najbolje gume za t maxa. Ako moze netko ili bimba napisat
Bolje je pitanje koje su gume najbolje za tvog frenda? Nismo svi isti i ne koristimo svi motore na isti način, pa i prioriteti (cijena, trajnost, grip...) nisu svima isti.
Moj savjet su Pirelli Diablo Rosso Scooter ako frend nema chicken stripse na gumama, Pirelli Angel Scooter ako vozi umjereno i želi izbalansiranu gumu u svim uvjetima ili Metzeler FeelFree Wintec ako vozi cijele godine i želi dobar grip po mokrom asfaltu.
S Dunlopom (osim GPR100 koja fenomenalno drži ali se topi k'o sladoled) i Bridgestoneom nemam baš dobra iskustva, a s ostalim proizvođačima nemam baš nikakva.
 
Bolje je pitanje koje su gume najbolje za tvog frenda? Nismo svi isti i ne koristimo svi motore na isti način, pa i prioriteti (cijena, trajnost, grip...) nisu svima isti.
Moj savjet su Pirelli Diablo Rosso Scooter ako frend nema chicken stripse na gumama, Pirelli Angel Scooter ako vozi umjereno i želi izbalansiranu gumu u svim uvjetima ili Metzeler FeelFree Wintec ako vozi cijele godine i želi dobar grip po mokrom asfaltu.
S Dunlopom (osim GPR100 koja fenomenalno drži ali se topi k'o sladoled) i Bridgestoneom nemam baš dobra iskustva, a s ostalim proizvođačima nemam baš nikakva.
Hvala lipa. Nema chicken stripes. I bas zato pita. Bridgetonke sc je imao na t maxu prva ugradnja. Kaze da su mu top ili ok. Al nije vozija nista drugo. Sad imaju nove bridg sc 2 i sc 2 rain. U svakom slucaju rekla kazala dosad je bridgeston ili pirelli diablo scooter najbolje od svega Kako znam ( preko foruma) ti vozis top( tuono, xadv,prije t max). Nije bitna trajnost. Jel to 5 ili 8 ili 12 tkm ko to sljivi. Bitno da drzi kad triba drzat. I normalno da su na kisi bar ok. Normalno kisa je kad te uhvati. Nece se vozit po kisi ako pada vec koji sat, dan. Znaci ako te kisa uhavti, pa da ne strepis. I ovo mu je prvi t max ili skuter opcenito. Nije ima primjedbu na bridgeston sc
 
Last edited:
Ja sam još u šoku i nevjerici koliko su meni na Tmaxu trajale Pirellice Diablo Rosso Scooter. Uz sve moje napore da ih satarem, čak i na stazi na Marofu, trajale su i držale do zadnjeg dana kada sam ga prodao, napravile 12000 km i još profil nije došao ni do pola dubine utora. Obzirom da sam GPRke na isti način spržio za oko 6000 km, i dan danas se pitam jesam li ja lud ili su te gume jednostavno iznimne. Na kiši sam se s njima zatekao više nego jednom, i nisam imao ni najmanju zamjerku na grip na mokrom, dapače.
 
  • Like
Reactions: Nike11
Pozdrav,
Imam pitanja u vezi guma za R motor po cesti.
1. Zanima me stavljanje 2 različite (nove) gume na prednje i zadnje kolo. Da li je uopće to pametno radit?
Zanima me da li je itko proba kombinaciju Pirelli Supercorsa V2/3 SP kao prednju gumu, a Rosso Corsa 2 kao zadnju.
Čitam dosta po forumima i dosta ljudi prednja Supercorsa traje dosta dulje od zadnje, isto i sa Rosso Corsa, a pošto uvik minjam gume u kompletu žao mi je bacat prednju gumu u kojoj ima još života, pa tako s ovom kombinacijom bi otprilike ih bacio u isto vrime.
2. Da li je tko proba Metzler Racetec RR K3? Pisu po stranim forumima da je 90% ista ka i Supercorsa, malo dulje traje i malo je bolja za po cesti.
 
Last edited:
1. može, ali malo se različito griju, ali samo malo pa ne bi trebalo bit problema

2. da, da :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Faber