GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

A bas me interesira koja to guma pa i nova ne popusti kad zadas gasom preko bijele ili zebre, meni Angel ST popusti ali nikada naglo nego njezno osim ako ga bas ne zakucas. Ne sjecam se da je ijedna guma drzala po tim bojama. Imao sam Bridgestone S20,S20Evo i par setova s21 i svaka pustala... nova stara kakva god.
Ja sam na motoru imal tvornicku ugradnju s20, i baš nikak nisam bil zadovoljan...
Brzo se potrošila, i relativno slabo je držala, M7RR je premija za to :)
Ali, opet ona priča sa F9 kanala, možda zbilja tvornička ugradnja nema veze s ovim gumama iz slobodne prodaje 🤷🏻‍♂️
 
Ja sam na motoru imal tvornicku ugradnju s20, i baš nikak nisam bil zadovoljan...
Brzo se potrošila, i relativno slabo je držala, M7RR je premija za to :)
Ali, opet ona priča sa F9 kanala, možda zbilja tvornička ugradnja nema veze s ovim gumama iz slobodne prodaje 🤷🏻‍♂️


Nisam nikada posjedovao novi motor pa ne mogu reci ali koliko ljudi pisu po forumu a i neke sto znam izgleda da je istina
 
Pa ako nisam bio debil obicno bi malo osjetio ali nista strasno. Kad se zajebavam to je onda drugo
 
A bas me interesira koja to guma pa i nova ne popusti kad zadas gasom preko bijele ili zebre, meni Angel ST popusti ali nikada naglo nego njezno osim ako ga bas ne zakucas. Ne sjecam se da je ijedna guma drzala po tim bojama. Imao sam Bridgestone S20,S20Evo i par setova s21 i svaka pustala... nova stara kakva god.
Rennsport
 
Mitas e07 super gume mozes po makadamu sibat, i po cesti je dobro nagnut...
 

Attachments

  • received_1610600992477559.jpeg
    received_1610600992477559.jpeg
    39.4 KB · Views: 0
  • received_732277990785673.jpeg
    received_732277990785673.jpeg
    44.7 KB · Views: 0
Last edited:
Ja sam ih bas zato uzeo radi trajnosti. Sad neko kaze da mu traje 20k km kad ide na put oko svijeta nekome 10k a nekome 6k ktm 1290 zesca voznja... Nezz ja sam prosao 1500km dosad cca ali mislim da ce izgurat zadnja 8k barem....
 
830kn su me dosle set 90/90 r21. I 120/90 r17 na Black friday akciji.

Sad je izasla dunlop trailmax missions 50/50 zanimljiva guma ali malo skupa za mene cca 1600kn plus ako su stigle doc moje dimenzije a rekli su da ce, jer trenutno imaju samo za velike motore. Meni dosta i mitas...
 
Ja sam na motoru imal tvornicku ugradnju s20, i baš nikak nisam bil zadovoljan...
Brzo se potrošila, i relativno slabo je držala, M7RR je premija za to :)
Ali, opet ona priča sa F9 kanala, možda zbilja tvornička ugradnja nema veze s ovim gumama iz slobodne prodaje 🤷🏻‍♂️

OEM S20, nemaju puno veze sa standardnim S20. Meni su isto bile na motoru, i da, jako loše.
 
Nedavno sam na Tuona smontirao Metzeler Racetec RR u K3 smjesi i guma me je oduševila. Brzo se grije, linearno i progresivno pada u nagib, u nagibu drži čvrsto, stabilno i sigurno i na ulazu u ćošu i na ispucavanju. Daje odličan feedback i osjećaj za podlogu i uvjete na cesti na tlaku 2.2 prednja i 1.9 zadnja.
Sad čekam da mi još narastu jajčeka pa da je možda jednom i porubim k'o forumski strugači!

:mrgreen:
 

Attachments

  • IMG_20210424_131747-01.jpeg
    IMG_20210424_131747-01.jpeg
    489.3 KB · Views: 0
Meni se čini da bi čoper gumojed mogao znatno izmijeniti dosadašnju tempistiku promjene guma. :mrgreen: