GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

S21 sam dokrajcio po kratkom makadamu i ide namontiran angel GT(1470kn). Za S21 nemam primjedbe, guma drzi odlicno i necu joj zamjerit sto mi je na zebri okliznula kad sam odvijo gas jer je bila vec celava guma i ne izlizana zebra. U dvoje put od 750km i koferom bez zamjerke. Stavio sam 2.3 i 2.6 bara za probu(tvornicki na motoru 2.5 i 2.9),podmazo sve dosjede i distance mascu i cekam prve kilometre💪
Isto i ja napravio..Dokrajcio s21 i sad sam na angel gt.Ne mogu vjerovati koliko su neudobnije gume..
Ovo mi je prvi put na tim gumama..i opcenito na st gumama..prvi i zadnji put.Nikako se naviknut na tvrdi karkas..Ni malo osjeta nemam u zavoju...prednja mi se svaka neravnina osjeti,sporo pada u zavoj,opcenito su tvrde i teske gume.Presao tek 200 km.I u 3 dana jedno 5 6 puta kombinirao tlak u gumama da ih nadjem kako pasu.Jednog dana kad ove potrosim hahah vracam se ja opet na mekanu i udobnu s21😆.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: Nexie
koliko ja vidim, najjeftinije Mitas su 1034kn a M7 1550, nije baš da je isto
EDIT: čak je i Mitas SF EV 1235kn, ali u dimenziji 120, 190/55, a ovo gore je cijena 120, 180/55
PS. da mi netko da da biram besplatno između M7 i SF izabrao bi SF
 
  • Like
Reactions: Nero
koliko ja vidim, najjeftinije Mitas su 1034kn a M7 1550, nije baš da je isto
EDIT: čak je i Mitas SF EV 1235kn, ali u dimenziji 120, 190/55, a ovo gore je cijena 120, 180/55
PS. da mi netko da da biram besplatno između M7 i SF izabrao bi SF
Nikako ne nadjem tu cijenu,ma di?..vidim 1460kn.
 
Ja sam ovdje gledao...mitas je bio oko 1100 prije
 

Attachments

  • IMG_20210512_120412.jpg
    IMG_20210512_120412.jpg
    233.1 KB · Views: 0
  • IMG_20210512_120359.jpg
    IMG_20210512_120359.jpg
    366.3 KB · Views: 0
Sve sam gledo,tf 180,najjeftinije mi je kod furlana...imaju dostavu,a ak hoces osobno,dopeljaju ih preko grane na harmnicu,1189kn
 
koliko ja vidim, najjeftinije Mitas su 1034kn a M7 1550, nije baš da je isto
EDIT: čak je i Mitas SF EV 1235kn, ali u dimenziji 120, 190/55, a ovo gore je cijena 120, 180/55
PS. da mi netko da da biram besplatno između M7 i SF izabrao bi SF

Nakon par setova Mitasa sam se vratio na Diablo Rosso 3 i Mitas je bolja guma za moje potrebe.

Motor mi je agilniji na Mitasu, puno lakši na prebacivanju, sigurniji osjećaj i brže se ugrije.
 
  • Like
Reactions: Igor28 and go-go
Ekipa, jel može kakav kratak osvrt na M9RR ako je netko vozio? Još bolje ako može neka usporedba s M7.
Vozio M7, jedan set. I lizo asvalt ali svojom krivicom (bio lakom na Marofu pa pregrio) ali inace jako zadovoljan s gumom u globalu.
M9 sada stavio ali je drugi motor s totalno drugacijim setupom, i napravio samo do sada 500KM tako da ne mogu bas suditi za sada ok.
Po mokrom i ispod 11 celzijusa ne vozim (osim ako me iznenadi) Malo je rano za bilo kakve zakljucke.
Ali isto tako ne vjerujem da ce moje misljenje ista bitno donjeti jer mislim da nisam toliko sposoban da joj ispitam granice. :rolleyes::rolleyes:
 
:unsure:
Angel GT
Stavljene prije ~1500 km
2.2-2.5
Vstrom 650 2012g
Vozač 70kg

Danas mi zadnja dva puta nakratko pustila usred desnog zavoja, nikakve grbe, nikakvo otvaranje gasa (kakvo crno otvaranje na Vstromu, molim vas :mrgreen:). Na kraju se zaustavio pogledat da se nije probila jer nisam mogao vjerovat da tako može reagirat.

Preload tvornički, jedino sam damping otvrdnuo - jeli moguće da je to toliko utjecalo na grip stražnje gume?

Za ilustraciju Stroma vozim tek mjesec dana, prije toga prešao s Fazerom preko 50k sve na Angelu ST i nikad ni blizu da bi zadnja reagirala a kamoli pustila (nisam brz vozač).
Screenshot_20210523-123830_Piktures.jpg
 
:unsure:
Angel GT
Stavljene prije ~1500 km
2.2-2.5
Vstrom 650 2012g
Vozač 70kg

Danas mi zadnja dva puta nakratko pustila usred desnog zavoja, nikakve grbe, nikakvo otvaranje gasa (kakvo crno otvaranje na Vstromu, molim vas :mrgreen:). Na kraju se zaustavio pogledat da se nije probila jer nisam mogao vjerovat da tako može reagirat.

Preload tvornički, jedino sam damping otvrdnuo - jeli moguće da je to toliko utjecalo na grip stražnje gume?

Za ilustraciju Stroma vozim tek mjesec dana, prije toga prešao s Fazerom preko 50k sve na Angelu ST i nikad ni blizu da bi zadnja reagirala a kamoli pustila (nisam brz vozač).
View attachment 731927
A nista
Izdrzi ovu sezonu tj tamo do 2,3 miseca iduce godine
Ako bude se lose ponasala zimi i na kisi tj mokrom onda nazalost triba minjat prije
Vidia si kod Romaniste ST2......
Jucer na Africi Conti Trail attack3.x
Cista cestovna takorec.....a imas i Conti Road attack 2/3........
Zajebano kad izgubis viru u gumu
 
Nisam neki stručnjak ali ne vidim kakve veze bi damping imao sa gripom stražnje gume na dobrom asfaltu bez grba u umjerenoj vožnji...
Ja bi tu gumu držao na 2,5 - 2,9 ali i ta razlika od 0,4 bara teško da će utjecati na grip. Jedino što preostaje je da je bilo nešto na cesti, ulje, nafta...