GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Meni je T32 prilično dobro izdržao a niti jedne jedine nepredviđene situacije nije bilo. Volim probati različite gume pa vjerojatno conti road3 ide sljedeće makar nemam razloga ne uzeti opet t32
 
  • Like
Reactions: kronik
Pirelli Diablo Supercorsa SP V3

- koji pritisak za cestu?

Motor R-1000, vožnja od ruba do ruba gume ali fluidna i relativno kulturna, znači daleko od extremne. Davno sam vozio na BSB smjesi ali toga ima skoro 10 lit pa bolje da pitam.

Hvala.
Prednja 2,1-2,2 zadnja 2,2 do 2,4
 
  • Like
Reactions: biker4life
Bok,

Imam neke nedoumice.
Trenutno vozim Dunlop Roadsmart 3, zadnja je potrošena, prednja ima života, ali su gume DOT 2017/2018.
Samo zadnja guma me košta cca 1100kn
Međutim, dal bi bilo pametno kupiti set Pirelli Angel GT za cca 1500kn i onda imam nove gume?
Koliko se troši Angel GT naspram RS3? ili je zanemarivo?
Tj. sta mi je važnije, dal se Angel GT ponaša slično kao i RS3 nakon cca 5000km?

Vozim Versysa 650, đurđu vozim 2x godišnje na sladoled i nazad, tak da je to nebitna stavka.
Prelazim cca 3-4 tisuća km godišnje i imam pilećih trakica po gumama. Tako da nisam neki profi uber strugač koljenima.
 
Bok,

Imam neke nedoumice.
Trenutno vozim Dunlop Roadsmart 3, zadnja je potrošena, prednja ima života, ali su gume DOT 2017/2018.
Samo zadnja guma me košta cca 1100kn
Međutim, dal bi bilo pametno kupiti set Pirelli Angel GT za cca 1500kn i onda imam nove gume?
Koliko se troši Angel GT naspram RS3? ili je zanemarivo?
Tj. sta mi je važnije, dal se Angel GT ponaša slično kao i RS3 nakon cca 5000km?

Vozim Versysa 650, đurđu vozim 2x godišnje na sladoled i nazad, tak da je to nebitna stavka.
Prelazim cca 3-4 tisuća km godišnje i imam pilećih trakica po gumama. Tako da nisam neki profi uber strugač koljenima.dobio ili izgubio na
Da malo zakompliciram,..... jesi mozda razmisljao i o sport gumama koje su OK i po hladnom i po mokrom, kilometraza ti nebi smjela bit problem jer bi ti trajale vjerojatno i 3 sezone obzirom na prijedjene kilometre, a nude i nesto vise od ST guma kad to pozelis? Metzeler M7rr je sada nesto iznad 1500kn, napumpas na preporuceni tlak i vozis na njemu bez obzira na uvjete.
 
Da malo zakompliciram,..... jesi mozda razmisljao i o sport gumama koje su OK i po hladnom i po mokrom, kilometraza ti nebi smjela bit problem jer bi ti trajale vjerojatno i 3 sezone obzirom na prijedjene kilometre, a nude i nesto vise od ST guma kad to pozelis? Metzeler M7rr je sada nesto iznad 1500kn, napumpas na preporuceni tlak i vozis na njemu bez obzira na uvjete.

Imao M7RR na Fz6 i nisam bio nesto odusevljen. Na pola života mi je dosta puta izgubila grip, znam da je super guma, ali mislim da nisam jači vozač koji je sposoban držat gumu uvijek zagrijanu kak treba da bi ona držala kako treba, mislim da sport touring to bolje odrađuje u mom slučaju, tj. treba joj manje grijanja da drži relativno dobro za moje potrebe.. Ne znam, taj osjecaj sam stekao sa Michelin Pilot road 4 i sada sa Roadsmartom 3.. Zato se i držim Sport touringa jer mi je takav motor i način vožnje.... Možda sam se malo poboljšao u zadnje vrijeme, ali i dalje nekako naginjem ST gumama.. :)
 
angel gt, vjerujem das napravit +10tis na njima, kolkos napravio s RS3, uglavnom, prije ce ti ostarit nego stos ih potrosit s tih 3-4 tis godisnje
 
Bok,

Imam neke nedoumice.
Trenutno vozim Dunlop Roadsmart 3, zadnja je potrošena, prednja ima života, ali su gume DOT 2017/2018.
Samo zadnja guma me košta cca 1100kn
Međutim, dal bi bilo pametno kupiti set Pirelli Angel GT za cca 1500kn i onda imam nove gume?
Koliko se troši Angel GT naspram RS3? ili je zanemarivo?
Tj. sta mi je važnije, dal se Angel GT ponaša slično kao i RS3 nakon cca 5000km?

Vozim Versysa 650, đurđu vozim 2x godišnje na sladoled i nazad, tak da je to nebitna stavka.
Prelazim cca 3-4 tisuća km godišnje i imam pilećih trakica po gumama. Tako da nisam neki profi uber strugač koljenima.
Ako tako voziš možeš uzet šta hoćeš i nećeš fulati. Inače taj Angel GT je odlična guma i bit ćeš super zadovoljan s njom 👍
 
Da se ubacim.
Prošle jeseni položio sam za A kat. Nisam u životu imao prilika baš za voziti motor po cesti.
Kroz zimu sam gledao sto i kako, i da ne idem za prvi motor na neki R , izbor je pao na gsx-s750. Ni to nije baš motor za početak, ali guštam.
Od 3mj kako sam ga krenuo voziti do sada imam 10000km. Motor sam uzeo sa 2000km,i gore su bile batlksice s21 tvornička ugradnja. Motor je 2g stajao, skinuo sam ih jer sam htio novu gumu, te po nekim preporukama sam dobio batlaksicu bt023. I za gumu nemam nekih zamjerki. Kako god zasada se vozim dobra je. Mjerio sam pred koji dan prednju do markera ima 1.4mm ,zadnja ima 1.2mm. Vozimo se svakodnevno. Naletio sam na dobru cijenu i opet uzeo 023. Neka se nađe 🙆😁. Sad turisti uskoro odlaze i kreće se opet voziti po ugodnijim temp. 9 i 10mj sigurno. Kako je krenulo uskoro bi mogao novi set gore😁. Po mojoj procjeni 12 ,13tkm odrade bez problema,normalnije vožnje i više. Stim da zadnjih par tkm sam se dosta opustio i ne štedim ga. U dosta slučajeva sam i sa suputnikom na proputovanju i autoput kad zatreba i potrošnja gume po meni je top ,kad vidim da svi mijenjaju na 2500 3500km :) .
Trenutne za moje potrebe su ok👌🙆.
Iduću bi volio isprobati corsu kakvu samo za neke usporedbe. 👋👋
 

Attachments

  • 20210824_203018.jpg
    20210824_203018.jpg
    1.4 MB · Views: 0
Bok,

Imam neke nedoumice.
Trenutno vozim Dunlop Roadsmart 3, zadnja je potrošena, prednja ima života, ali su gume DOT 2017/2018.
Samo zadnja guma me košta cca 1100kn
Međutim, dal bi bilo pametno kupiti set Pirelli Angel GT za cca 1500kn i onda imam nove gume?
Koliko se troši Angel GT naspram RS3? ili je zanemarivo?
Tj. sta mi je važnije, dal se Angel GT ponaša slično kao i RS3 nakon cca 5000km?

Vozim Versysa 650, đurđu vozim 2x godišnje na sladoled i nazad, tak da je to nebitna stavka.
Prelazim cca 3-4 tisuća km godišnje i imam pilećih trakica po gumama. Tako da nisam neki profi uber strugač koljenima.
Moja preporuka ide prema Metzeler Z8 ako tražiš ST. Mislim da je ista generacija kao Angel GT, doduše su bile kod Bimbe na akciji i ispali nešto jeftinije. Svakako uzeti u obzir ako su jeftinije. Meni apsolutne izvrsna guma za tu cijenu.