GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Zašto S22. Ja potrošio tri seta i već mi je pun kurac tih guma. Drže do 3500km, i onda i dalje imaju mesa al kližu ko guma po kurcu (zadnja, srednji sloj).
Ovjes mi je Ohlins naprijed i iza s custom oprugama i modificiran. Nije sad da to toliko guma ne valja, al poslije 3.5 kkm izgubi sve dobro i za smeće je, a ima mesa.
Iskreno, zato kaj imam zadnju relativno novu (70-80%), a prednja nova je doma i čeka montažu…
Pa uzmem još jednu zadnju novu i taman ta prednja izgura te 2 zadnje….
S gumom sam jako zadovoljan, skroz do konca sam mi je držala. Nikad me nije iznenadila, pa čak ni po kiši. Troši se malo brže (5k cca), ali na kontinentalnom asfaltu dost solidno drži, čak i na nižim temperaturama. To mi je bitno, jer mi treba allrounder guma, ali s kojom mogu s vremena na vrijeme potegnut (naravno, u okvirima svojih mogućnostima).
E sad, ko vozi 90+% ceste tipa plomin i karlobag, dolje realno svaka guma drži dobro, i šteta je skupo platit gumu jer se tak i tak pojede brzo, jedino kaj postoji opasnost od pregrijavanja (m7rr i ekipa).
S ovom gumom realno nisam nikad osjetil da sam blizu limita gume.
Možda je do stila vožnje, možda do motora, a možda sam jednostavno spor.
Da zaključim, za par sto kn iskreno mi se neda zajebavat i eksperimentirat, ali kad riješim ovaj set probal bum Michelin Power 5 ili Pirelli Diablo rosso. 😈
 
  • Like
Reactions: Dene and leCo
Iskreno, zato kaj imam zadnju relativno novu (70-80%), a prednja nova je doma i čeka montažu…
Pa uzmem još jednu zadnju novu i taman ta prednja izgura te 2 zadnje….
S gumom sam jako zadovoljan, skroz do konca sam mi je držala. Nikad me nije iznenadila, pa čak ni po kiši. Troši se malo brže (5k cca), ali na kontinentalnom asfaltu dost solidno drži, čak i na nižim temperaturama. To mi je bitno, jer mi treba allrounder guma, ali s kojom mogu s vremena na vrijeme potegnut (naravno, u okvirima svojih mogućnostima).
E sad, ko vozi 90+% ceste tipa plomin i karlobag, dolje realno svaka guma drži dobro, i šteta je skupo platit gumu jer se tak i tak pojede brzo, jedino kaj postoji opasnost od pregrijavanja (m7rr i ekipa).
S ovom gumom realno nisam nikad osjetil da sam blizu limita gume.
Možda je do stila vožnje, možda do motora, a možda sam jednostavno spor.
Da zaključim, za par sto kn iskreno mi se neda zajebavat i eksperimentirat, ali kad riješim ovaj set probal bum Michelin Power 5 ili Pirelli Diablo rosso. 😈
Samo da dodam ne drze sve gume prema karlobagu isto....ja platim skuplje pa se vozim bez razmisljanja ..
 
  • Like
Reactions: Hooligan and Dene
Samo da dodam ne drze sve gume prema karlobagu isto....ja platim skuplje pa se vozim bez razmisljanja ..
Ma naravno da ima razlike, ali svaka guma je na onom asfaltu jedno 30% bolja nego tu na našem staklu na kontinentu, a to je za 90% vozača ionako ok. :)
Ali slažem se, za par sto kn se ne isplati riskirat.
 
  • Like
Reactions: stipe_zxr and Dene
Bmw ovjes ...
 

Attachments

  • IMG_20230103_115719050.jpg
    IMG_20230103_115719050.jpg
    2.3 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: pikacu79
ne valja ti povrat na tom bmw ovjesu, vidi se da nisu još došli na razinu mercedesa. Da se mene pita, ja bi promjenio oprugu, stavio bi iza oprugu za 0,05N/mm jaču, ili ti smršavi 6,8kg pa će ti bit dobra i postojeća opruga.
 
Conti Sport Attack vs. M7RR? Ima netko da je probao obje?
Za M7RR manje više znam što mogu očekivati, ima netko iskustva s CSA pa da napiše koju?
Trenutno su i jedne i druge ~223 ojra..

Opcija C je sveti Mitas SF.
 
kontija sa imas 4, na prva dva su se ucili izradjivat sportske gume.
prvi je plastika kao na guralicama, dobra guma za drift
1672763941444.png
 
Kaj da stavim na GTR-a od guma?

  1. Dunlop Road Smart 3 ili 4 GT
  2. Michelin Pilot Road 5 GT
  3. Bridgestone T31 GT

Molim za preporuku od ekipe koja ima iskustva sa težim kravicama i GT gumama...
Hvala gospodi! :mrgreen: (y):mrgreen: