GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Koja je razlika između nje i sport force? Je li su michelin, dunlop i pirelli bolje marke?
Sport force je sportska guma i tebi ne potrebna. Mitas Touring force ti je odlična guma koja dugo traje i ima dobru cijenu. Uzmi nju i nećeš pogriješiti
 
  • Like
Reactions: SpoRRi
Dobro cijenu ima ti ima i Pirelli Angel GT, vrlo slična Touring Force-u. Obje su odlične kako cijenom tako i gripom i trajnošću za touring vozače. Ako smatraš da voliš potegnuti po zavojima, svi to volimo, samo razlika u brzini “potezanja” je drastična između nas zemljana i ovih pilota. Nama zemljanima Touring gume su zakon, a sad kad je hladnije na njima si i sigurniji i brži nego na sporCkima.
 
Koja je razlika između nje i sport force? Je li su michelin, dunlop i pirelli bolje marke?

Gulim drugi set Pirelli Angela ST i za moje potrebe odraduje sve. Nisam Rossi sa oguljenim koljenima al ne vozim ni ko baba.

Imao sam te Touring Force isto dobre
 
Eto stavio sam mitasice. Jel treba sad u početku opreznije vozit radi neke razrade ili što ti ja znam?
 
Prvi put da probam i taj m7

IMG-2869.jpg
 
  • Like
Reactions: BeLa-Vg and stojo
bimba, etc.

koje gume figuriraju kao najtiše za auto?

eto; mene ne zanima kako drže po kiši, po suhom, potrošnja, cijena...

već želim; što više uživati u tišoj glazbi dok sam na autocesti :mrgreen:
 
... ozbiljno pitam, (y)
jer ispada zimski set mi je tiši nego ljetni, a to mi nema logike

obično je bilo obrnuto, a moram
uzeti nove ljetne, danas mi se malo-malo pali ASR :mrgreen:
 
... ozbiljno pitam, (y)
jer ispada zimski set mi je tiši nego ljetni, a to mi nema logike

obično je bilo obrnuto, a moram
uzeti nove ljetne, danas mi se malo-malo pali ASR :mrgreen:

Tyre Reviews ovdje su testirali gume i jedna od stavki je komfor u vožnji i nije lože za pogledati. Naravno, ne ponašaju se sve dimenzije iste gume jednako tako da bi najbolje bilo tražiti test guma u određenoj dimenziji.
 
  • Like
Reactions: DADO+ and SpoRRi
Eto stavio sam mitasice. Jel treba sad u početku opreznije vozit radi neke razrade ili što ti ja znam?


Sad je hladniji asfalt pa sam polako razradio gume ali ne onako kako mi vulkanizer tvrdi a to bi bilo 150km xD
Ljeti u 20-30 km odradim a ovako malo vise. Jedino nemoj se po mokrom zajebavat.
 
A sto reci da vec nije napisano. Doso, bio, kupio. Ljudi montirali, malo popricali, popili kavu.
I da, stvarno ne kuzis koliko su ti lose gume dok ne stavis nove.
 

Attachments

  • 20201022_1539241.jpg
    20201022_1539241.jpg
    158.2 KB · Views: 148
  • Like
Reactions: Feis123
Drugovi, ima li neko ko je probao metzeler roadtec 01SE i michelin road 5 da moze baci neki osobni osvrt. Dvoumim sve izmedju te dvije gume za gradsku u turing upotrebu.
Hvala vam
 
Drugovi, ima li neko ko je probao metzeler roadtec 01SE i michelin road 5 da moze baci neki osobni osvrt. Dvoumim sve izmedju te dvije gume za gradsku u turing upotrebu.
Hvala vam

Ukoliko ti je samo do gradske voznje onda su ti obje gume po karakteristici "predimenzionirane".
Ukoliko je ipak rijec o touring voznji ..... hmmm ..... definiraj touring voznju!

I ja se vozim na touring motoru i po meni touring stilom.....

Onako uz put: Metzeler RoadTec 01 SE - ono SE znaci Sport Edition!
Za moj touring motor i touring stil voznje predobra guma
 
obicne 01 vise nema koliko sam shvatio nego samo sade pumpaju 01SE, kaj se tice turinga, pricamo o parsto kilometara voznjicama no najbitnija stavka i zasto uopce sam te dvije gume uzeo u obzir jer voznja na nizim temperaturama (4 - 9 stupnjeva) i voznja po mokrom asfaltu.
Sto se tice stila voznje umjerena voznja bez pretjerivanja u zavojima znaci chicken stripe od recimo 3 - 5 cm.
Jos jedna bitna informacija tezina nekih 380kg na kotacima (wet weight + vozac)
 
Drugovi, ima li neko ko je probao metzeler roadtec 01SE i michelin road 5 da moze baci neki osobni osvrt. Dvoumim sve izmedju te dvije gume za gradsku u turing upotrebu.
Hvala vam
gradska turing upotreba.....
u kolikom to gradu živiš.....
 
obicne 01 vise nema koliko sam shvatio nego samo sade pumpaju 01SE, kaj se tice turinga, pricamo o parsto kilometara voznjicama no najbitnija stavka i zasto uopce sam te dvije gume uzeo u obzir jer voznja na nizim temperaturama (4 - 9 stupnjeva) i voznja po mokrom asfaltu.
Sto se tice stila voznje umjerena voznja bez pretjerivanja u zavojima znaci chicken stripe od recimo 3 - 5 cm.
Jos jedna bitna informacija tezina nekih 380kg na kotacima (wet weight + vozac)

Mislim da je Kronik apsolutno u pravu kada kaze da ti je R01 predimenzioniran. Neka guma potput Mitas TF bi ti po meni bila sasvim dovoljna, a kosta duplo manje od R01. Imas posebnu temu o TF pa mozes tamo vidjeti iskustva ljudi po hladnom i kisi.
 
Ukoliko ti je samo do gradske voznje onda su ti obje gume po karakteristici "predimenzionirane".
Ukoliko je ipak rijec o touring voznji ..... hmmm ..... definiraj touring voznju!

I ja se vozim na touring motoru i po meni touring stilom.....

Onako uz put: Metzeler RoadTec 01 SE - ono SE znaci Sport Edition!
Za moj touring motor i touring stil voznje predobra guma

Ček, ček malo, ti si touring vozač????
Daj ljudima koji uradak sa you tubea da vide definiciju touring vožnje....

obicne 01 vise nema koliko sam shvatio nego samo sade pumpaju 01SE, kaj se tice turinga, pricamo o parsto kilometara voznjicama no najbitnija stavka i zasto uopce sam te dvije gume uzeo u obzir jer voznja na nizim temperaturama (4 - 9 stupnjeva) i voznja po mokrom asfaltu.
Sto se tice stila voznje umjerena voznja bez pretjerivanja u zavojima znaci chicken stripe od recimo 3 - 5 cm.
Jos jedna bitna informacija tezina nekih 380kg na kotacima (wet weight + vozac)

Osobno vozim XR "touring" motor sa Mitas TF-om, bez ikakvih chicken stripeova i slažem se sa Essom da za takav stil vožnje kakav je Bedomedo opisao su i Metzeler i Michelin nepotrebno skupe gume.
Znam kako vozi ovaj "touring" vozač Kronik i odgovorno tvrdim da on uopće ne vozi. On nisko leti.....
 
  • Like
  • Haha
Reactions: floyd and kronik