GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Barba moj - kada bi samo znao koliko me svrbi .......

Jedna sida vise manje. Pokazuje zrelost :) :)

Protiv Michelina nemam bas nista.
Iden sutra malo sjevernije,do Karlobaga.Šteta što ne idete doli.Poz tvojoj ekipi od godišnjaka. 😂 (y)
 
  • Like
Reactions: kronik
Drugovi, ima li neko ko je probao metzeler roadtec 01SE i michelin road 5 da moze baci neki osobni osvrt. Dvoumim sve izmedju te dvije gume za gradsku u turing upotrebu.
Hvala vam

Razlike koje ćeš osjetiti
- vozne osobine, Metzeler neutralniji , odičan kompromis između voznih osobina i stabilnosti na pravcu, Michelin tu dosta išao u ekstrem , preoštar, vuče dolje, po meni velika mana za sport-touring gumu, tu dajem prednost Metzeleru
- s obzirom na motor na koji bi išle, i uzmemo li u obzir telelever, ukoliko se baš ne bude vodilo računa o pritisku, Metzeler će tu kod prednje gume pokazati određenu nepravilnu potrošnju i kod usporavanja određenu razinu buke, stvar šare prednje gume, i tu je Michelin u prednosti

Ovo su ti razlike koje ćeš ti u svom režimu vožnje i na tom motoru osjetiti., ostalo će ti i jedna i druga odraditi besprijekorno

Generalno , kiilometraža , mokro suho u režimu vožnje za koju su namijenjene , te gume su tu negdje i nema značajnijih razlika. Road 5 je u maloj prednosti kod niskih temperatura, dok je recimo Roadtec 01 Se u prednosti u nekom agresivnijem režimu vožnje za koji te gume realno nisu namijenjene, pogotovo kod visokih temperatura, gdje je Road 5 kada je pod opterećenjem kroz duži period sklona blagom pregrijavanju.
 
  • Like
Reactions: BedoMedo and Igor28
Razlike koje ćeš osjetiti
- vozne osobine, Metzeler neutralniji , odičan kompromis između voznih osobina i stabilnosti na pravcu, Michelin tu dosta išao u ekstrem , preoštar, vuče dolje, po meni velika mana za sport-touring gumu, tu dajem prednost Metzeleru
- s obzirom na motor na koji bi išle, i uzmemo li u obzir telelever, ukoliko se baš ne bude vodilo računa o pritisku, Metzeler će tu kod prednje gume pokazati određenu nepravilnu potrošnju i kod usporavanja određenu razinu buke, stvar šare prednje gume, i tu je Michelin u prednosti

Ovo su ti razlike koje ćeš ti u svom režimu vožnje i na tom motoru osjetiti., ostalo će ti i jedna i druga odraditi besprijekorno

Generalno , kiilometraža , mokro suho u režimu vožnje za koju su namijenjene , te gume su tu negdje i nema značajnijih razlika. Road 5 je u maloj prednosti kod niskih temperatura, dok je recimo Roadtec 01 Se u prednosti u nekom agresivnijem režimu vožnje za koji te gume realno nisu namijenjene, pogotovo kod visokih temperatura, gdje je Road 5 kada je pod opterećenjem kroz duži period sklona blagom pregrijavanju.

Hvala ti no ovo osvrtu, posto je temperatura cijelu godinu relatino stabilna ( i niska) a kisa cesti pratitelj i zavoji su dosta kratki da li bi Michelinovo lakse rusenje bila bolja opcija ili je to pre izrazeno za BMW pa bi Metzler (uz redovnu kontrolu pritiska dao udobniji osjecaj?
S time da je i razlika u cijeni zanemariva.

Hvala ti
 
Kažu da se očekuje nestašica guma za sva prometala jer nedostaje sirovine za njihovu proizvodnju, zna li se šta?:unsure:
 
Kažu da se očekuje nestašica guma za sva prometala jer nedostaje sirovine za njihovu proizvodnju, zna li se šta?:unsure:
patke lete na jug...bice hladna zima..indijanci sjeku drva..gume nikad jeftinije. Ako se prica da ce bit nestasice znaci da imaju viska neprodatih guma..2+2 uvijek bude 4
 
Ma ne vjerujem da ce biti nestasica...jos se ljetos pricalo o tome..ekipa kupovala ko da ce smak svijeta.E i..sta sad?i dalje imas guma,i to jeftinije nego sto sam platio u pocetku godine
 
Kako je nestalo Mitasa, naletio na neke gume u garaži.

8dmWlYo.jpg


Kažu da je 2007. bila dobra godina za 2CT :D


Šta su ove vertikalne linije :D

FgTgt3S.jpg


Da je prednja malo ljepše potrošena, moga bi se vozit na njima.


rnu9CrM.jpg


Ovo je 190 guma, inače na x11 ide 180.

Ugl., posipam se pepelom, sve gume su OK, a filozofiranje oko istih glupo i bespotrebno.

Male razlike, najveća razlika u glavi vozača.
 
@bimba
Moze li preporuka guma za gsx-a 1250. Voznja 70% grad i krace lokacije, 30% otvorena cesta, uglavnom sam na motoru
Nacin voznje rekao bi “srednje”

Vidim dobre reakcije na Mitas touring force i mogu ih dobiti jako povoljno, dvoumim se izmedu njih i Pirelli Angel Gt, a sada vidim da ima akcija i na Metzeler Sportec M7 RR samo ne znam da li su to previse “sportske gume” za mene.
 
@bimba
Moze li preporuka guma za gsx-a 1250. Voznja 70% grad i krace lokacije, 30% otvorena cesta, uglavnom sam na motoru
Nacin voznje rekao bi “srednje”

Vidim dobre reakcije na Mitas touring force i mogu ih dobiti jako povoljno, dvoumim se izmedu njih i Pirelli Angel Gt, a sada vidim da ima akcija i na Metzeler Sportec M7 RR samo ne znam da li su to previse “sportske gume” za mene.
Neznam za druge gume Ali Angel GT imam na super duke gt i izvrsna guma.
Dugortrajna i dobro drzi mokro i suho
 
M7 RR su super gume ali posto je gradska voznja puno bolja opcija Mitas ili Angelice jer duze traju. Metza ce ti se poest po sredini zakurac u 5-6 a angelice sam uspio odvozit 10-11 tisuca. Doduse, ST model iako kazu da je GT trajnija.
 
Hvala ti, bitno mi je da mi guma da osjecaj sigurnosti u nagibu i naravno da je relativno brzo na radnoj temperaturi posto sam dosta po gradu