GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Osjecaj sigurnosti u nagibu i 70% vožnja gradom, nemas kaj :mrgreen: (y)
Kaj si nisi kupil skuter za grad, a ne gsxa 1250, žali Bože opće ga paliti

Kakve probleme ti imas u zivotu?
Ne znam jesam li te uopce pitao za misljenje, trebam li ja vozit skuter ili motor..... naravno da se vozim 70% po “gradu” kad zivim u dalmaciji di se hvala bogu barem 9 mj u godini vozimo na motoru, i motor koristim i za na posal i sa posla, 10-15 km
Osjecaj u zavoju se odnosi na tih “kirurskih” 30% otvorene voznje...
 
Kakve probleme ti imas u zivotu?
Ne znam jesam li te uopce pitao za misljenje, trebam li ja vozit skuter ili motor..... naravno da se vozim 70% po “gradu” kad zivim u dalmaciji di se hvala bogu barem 9 mj u godini vozimo na motoru, i motor koristim i za na posal i sa posla, 10-15 km
Osjecaj u zavoju se odnosi na tih “kirurskih” 30% otvorene voznje...
Bilo koja sport touring guma je za tebe, sve su dobre.
Osobno vozim na Mitas TF i zadovoljan sam.
 
  • Like
Reactions: MGS and spalatum
Ne znam kako da odgovorim na ovo pitanje.
pa nadao sam se odgovoru: "ne super su, najbolje ikad, rubni grip pri otvaranju gasa je najbolji u klasi"
Jer sam u potrazi za ultimativnom gumom, ono najbolje za po gradu, a i da mogu na stazu, a i u planine i čitajući razne review-e sam zaključio da bi 2CT mogla bit ta guma, jedino me zabrinjava mijesenje, toga me ono baš strah, tzv speed wobble.
I volio bi da drže super kad je vanjska temperatura između 6,6-9,9 stupnjeva Celzijevih, da je grip ok, jer imam motor sa puno Nm a malo KS.
 
osobno, osobno vozim

mi ostali vozimo, ono, ne osobno
kao ono, kad turci kuvaju caj, mi ne kuvamo, mi sipamo ladnu vodu
 
Kad Sredju nešto napiše
fLkLMja.jpg
 
Odkad sam smanjio svoj ego i shvatio da pametarim i trosim uzaludno novce na sportske gume jer isto vozim "brzo" i na sport touring gumama. Km mi se uduplala a opet i dalje lazem po kaficima da brzo vozim. Jbg nisam puž ali nisam ni rejser pa cemu trosit pare. Danasnje sport touring gume su bolje nego najbolje gume u motogpu 80ih...
 
  • Like
Reactions: diesel power
Danasnje sport touring gume su bolje nego najbolje gume u motogpu 80ih...

Nikad pa čak ni onda, Moto GP guma je svemirska tehnologija i prototip.. ;)
Nema te cestovno legalne serijske gume danas da izdrži Hondu NSR 500 2T, 160 Ks, 130 kg.
 
  • Like
Reactions: neven
Nikad pa čak ni onda, Moto GP guma je svemirska tehnologija i prototip.. ;)
Nema te cestovno legalne serijske gume danas da izdrži Hondu NSR 500 2T, 160 Ks, 130 kg.
Mislis da danas nema guma ? Nekad je i space shutle bio vrh tehnologije ...
 
Nikad pa čak ni onda, Moto GP guma je svemirska tehnologija i prototip.. ;)
Nema te cestovno legalne serijske gume danas da izdrži Hondu NSR 500 2T, 160 Ks, 130 kg.
Pa niti onda ih one gume nisu baš drzale kako današnje gume na gpu drže i pod kojim nagibom. Tada nitko nije strugao laktovima po podu a da nije pao, danas skoro da će dobiti i na ramena slidere da struzu u zavoju. Nekad niti koljena nisu gulili.
 
@bimba
Moze li preporuka guma za gsx-a 1250. Voznja 70% grad i krace lokacije, 30% otvorena cesta, uglavnom sam na motoru
Nacin voznje rekao bi “srednje”

Vidim dobre reakcije na Mitas touring force i mogu ih dobiti jako povoljno, dvoumim se izmedu njih i Pirelli Angel Gt, a sada vidim da ima akcija i na Metzeler Sportec M7 RR samo ne znam da li su to previse “sportske gume” za mene.
A cuj..ove sport touring ti se brze zagriju a vjerujem i bolje drze po hladnom i slinavom jer imaju vise silice.Mozda ipak da uzmes Pirelli angel(ili ove Mitas)
 
Pa niti onda ih one gume nisu baš drzale kako današnje gume na gpu drže i pod kojim nagibom. Tada nitko nije strugao laktovima po podu a da nije pao, danas skoro da će dobiti i na ramena slidere da struzu u zavoju. Nekad niti koljena nisu gulili.

ma ovi danasnji imaju senzore i mape za nagib pa zato mogu tako legnit u zavoj... padnu jedino kad izgube wifi izmedu boksa i motora :mrgreen:
 
A i danas su svi amortizeri elektornski upravljani pa stelaju i SAG iz boksa po potrebi
Treba pitat Vugrinca koji prototip gume koristi kad je brži sa R6 nego ovi kad su se zadnji put vozikali na motoGP gumama.