GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

drž se anđela....
ja preša na mitasa... ništa dobro....
porubio umisto gume... po motora, kolino, gaće i potkoljenicu....
pokupio čavle....
evo sad mi i unibata sjeba....
najgora guma ikad..... imam i neke sumnje da je odgovoran i za podrhtavanja tla.....

Dobro da nisi i koronu pokupio :mrgreen:
 
Vjv ce me ljudi sad popljuvati ali Bridgestone S21 mi nije bio tako dobar kao Mitas Sport Force +
Pa neće, da si rekao da je sveti Mitas lošiji od S21 bi te popljuvali :mrgreen:

evo sad mi i unibata sjeba....
najgora guma ikad.....
a zaboravio si najgore, zbog tvrde karkase i prenošenja vibracija kišnjak je popustio i sad su sirota jaja stalno mokra.
 
Iskustva sa michelin pilot power 180 55 17?


Riskiram (jer se mozda radi o clickbaitu :mrgreen: )....

Dakle, moje misljenje o njima (odvozio valjda 20 setova), probao i bolje, modernije gume te klase, vracao se na ove, pogotovo od kad kostaju 1100 za set.

Meni su dovoljne za moje potrebe. Nude vise gripa od ST guma, cak i ovih aktualnih (PP je ipak stara 15+ godina). Trajanje je nekih 30-50% manje od ST gume koje sam vozio (Pilot Road 3 svojevremeno), ali i dalje vrlo veliko - ja radim s njima 7000-9000km i mijenjam kad su na granicniku, a ne kad konci provire.

Ne vozim po mokrom, ali, niko se ne zali na mokro sa tim gumama, tu su uvijek bile jake, ono sto ih je pregazilo (vrijeme) su novije gume sto se tice gripa po suhom i to je normalno, ali da li trebas vise gripa to ili znas iz iskustva, ili ces tek saznat.
Sto se gripa tice, vjerojatno najvrijedniji podatak je da su ili bolje, ili u najgorem slucaju iste kao i Sport Touring guma zadnje generacije, sklon sam vjerovat da su ipak bolje od SVIH ST guma kod jake voznje.

Relativno su ostrog profila, pogotovo prednja, motor djeluje lagano, brzo se prebacuje po zavojima, toliko lagano da se treba u pocetku naviknut ako si navikao na "tuplje" gume. Taj dio je ono sto me jako vuce prema tim gumama jer mi odgovara, valjda zbog navike.


Zakljucak:
da ga jebes ,1100kn za set koji mi traje 7000-9000km i odgovara profilom iako ne nudi grpia kao moderne gume je meni dovoljno da ih i dalje koristim. Bonus (koji meni osobno nista ne znaci) je da su na mokrom vrlo dobre, a i po hladnom se super snalaze.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: cadjo and ODST
Riskiram (jer se mozda radi o clickbaitu :mrgreen: )....

Dakle, moje misljenje o njima (odvozio valjda 20 setova), probao i bolje, modernije gume te klase, vracao se na ove, pogotovo od kad kostaju 1100 za set.

Meni su dovoljne za moje potrebe. Nude vise gripa od ST guma, cak i ovih aktualnih (PP je ipak stara 15+ godina). Trajanje je nekih 30-50% manje od ST gume koje sam vozio (Pilot Road 3 svojevremeno), ali i dalje vrlo veliko - ja radim s njima 7000-9000km i mijenjam kad su na granicniku, a ne kad konci provire.

Ne vozim po mokrom, ali, niko se ne zali na mokro sa tim gumama, tu su uvijek bile jake, ono sto ih je pregazilo (vrijeme) su novije gume sto se tice gripa po suhom i to je normalno, ali da li trebas vise gripa to ili znas iz iskustva, ili ces tek saznat.
Sto se gripa tice, vjerojatno najvrijedniji podatak je da su ili bolje, ili u najgorem slucaju iste kao i Sport Touring guma zadnje generacije, sklon sam vjerovat da su ipak bolje od SVIH ST guma kod jake voznje.

Relativno su ostrog profila, pogotovo prednja, motor djeluje lagano, brzo se prebacuje po zavojima, tolik olagano da se treba u pocetku naviknut ako si navikao na "tuplje" gume. Taj dio je ono sto me jako vuce prema tima gumama jer mi odgovara, valjda zbog navike.


Zakljucak:
da ga jebes ,1100kn za set koji mi traje 7000-9000km i odgovara profilom iako ne nudi grpia kao moderne gume je meni dovoljno da ih i dalje koristim. Bonus (koji meni osobno nista ne znaci) je da su na mokrom vrlo dobre.

1370kn set m7rr... 120/70-17 i 180/55-17
Mitas sportforce mi je odrađivala posao bez greske ali m7rr vrijedi 200kn vise..
 
1370kn set m7rr.

Gdje? Bile su prosle sezone oko 1550kn bilo gdje i tada sam vagao, al ipak se odlucio na PP jer na 2 seta koliko sam potrosio sam ustedio 900tinjak kuna. Ovo ispod 1400kn je super i gotovo sigurno bi presao na njih (odvozio sam 2 seta M7RR i bile su mi super, ali 2000+kn po setu me ubijalo pa se vratio na PP).

EDIT: vjerojatno Motobox na akcijskoj cijeni. Ali, zadnje trenutno nema na lageru.
provjerio sada i na kupigume.hr: bile prosle sezone 1550kn, sada su 2130kn 🤣



Sta je m7rr?

Metzeler, svakako preporuka, pogotovo ako toliko kostaju
 
Last edited:
Sta je m7rr?
To su gume koji ti je najpametnije kupiti trenutno. Puno bolje od PP tako da nemoj o njima ni razmišljati. Najbolji omjer uloženo dobiveno. Ja osobno više volim mitas ali ako gledamo cijenu i trajnost onda je m7rr isplativija.Ali sve zavisi i o vožnji
 
Jel prelazio tko sa 190 na 200 gumu?
Kakva su iskustva?
Ja nisam, ali ljudi koji jesu kažu da se motor sporije prebacuje u svaku stranu (tromije zadnje kolo), treba im zeru više da se ugriju, i skuplje su. Pozitivno je da izgledaju sexy i daju malo više gripa, ali ako voziš po cesti i nemaš dovoljno gripa sa 190, radiš nešto krivo, jer 0.01% populacije može iskoristit takvu gumu na cesti i motoru snage na koje se takva guma stavlja. Ovo vridi ako uspoređuješ isti model gume u dimenzijama 190/200. Ako uspoređuješ gumu kockastije građe poput Bridgestone/Dunlop širine 190 i Pirelli koja je zašiljenijeg oblika širine 200, onda je manja razlika u brzini prebacivanja.
 
Ja nisam, ali ljudi koji jesu kažu da se motor sporije prebacuje u svaku stranu (tromije zadnje kolo), treba im zeru više da se ugriju, i skuplje su. Pozitivno je da izgledaju sexy i daju malo više gripa, ali ako voziš po cesti i nemaš dovoljno gripa sa 190, radiš nešto krivo, jer 0.01% populacije može iskoristit takvu gumu na cesti i motoru snage na koje se takva guma stavlja. Ovo vridi ako uspoređuješ isti model gume u dimenzijama 190/200. Ako uspoređuješ gumu kockastije građe poput Bridgestone/Dunlop širine 190 i Pirelli koja je zašiljenijeg oblika širine 200, onda je manja razlika u brzini prebacivanja.
Pozdrav
Hvala na informacijama.
Gripa ima dosta i na 190 ali od viska glava ne boli😂
Ako bi isao na 200 onda samo Pirelli jer tako preporucuje proizvodjac motora.
Vjerovatno zbog ovoga sto si spomenuo, tromost pri prebacivanju a to nebih nikako htio.
🍻
 
Gdje? Bile su prosle sezone oko 1550kn bilo gdje i tada sam vagao, al ipak se odlucio na PP jer na 2 seta koliko sam potrosio sam ustedio 900tinjak kuna. Ovo ispod 1400kn je super i gotovo sigurno bi presao na njih (odvozio sam 2 seta M7RR i bile su mi super, ali 2000+kn po setu me ubijalo pa se vratio na PP).

EDIT: vjerojatno Motobox na akcijskoj cijeni. Ali, zadnje trenutno nema na lageru.
provjerio sada i na kupigume.hr: bile prosle sezone 1550kn, sada su 2130kn 🤣





Metzeler, svakako preporuka, pogotovo ako toliko kostaju
U ponedjeljak narucio u poslovnici motoboxa u Zagrebu. Zadnju su imali kod sebe a prednja je bila u Splitu. Sutra ili preksutra je kod mene..
Ja kad sam uzeo prvi set mitasa sportforce sam platio 1070kn. I nisam htio na m7rr od 1550kn jer mi trebaju tri seta godisnje. Na trecem setu mitasa vec je cijena bila 1390kn. Za 2021 sam odlucio uzeti m7rr jer je bila cijena 100kn vise nego mitas, i sad sam vidio akciju i opskrbio se za drugu godinu. Da vidim jel ta dvije komponente teorija radi u praksi na ravnim kilometrima. To mi je jedina zamjerka na Mitasu.