GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

koliko traju?
Tek san ih stavia ali po kolegama oko 15 iljada i jos su dobre
Znaci vijek odlican(po kolegama)
Drze odlicno( po meni)
Po mokrome odlicne(po meni)
Nekazem da Pirelli ili Continental nisu dobre.Dapace.....
 

Attachments

  • A85EE904-CAB2-424C-AF16-ED536D2F06D9.jpeg
    A85EE904-CAB2-424C-AF16-ED536D2F06D9.jpeg
    453.8 KB · Views: 78
Pozdrav
Triba mi preporuka za gume. Kawasaki Z1000SX (Prednja 120/70/17, zadnja 190/50/17).
Ima san do sad Pilot road 4, stare su al imaju sare, po suvome drze ok. Zadovoljan san. Vrime je za minjat. Prednja postala kockasta.

Mislija san se izmedju Pilot Road 5 ili neki set od Continentala. Ne bi Mitas :-D

Zahvaljujem
 
Road attack 3, isti motor. Cca 8 tkm, iznimno dobra na mokrom i hladnom, stabilna na kočenju, dosta vozna, prava turing guma. Problem je meni nastajao kod forsiranja u suhim i toplim uvjetima, kad je počela puštat, ali uz najavu. Sad, imače vozim sport segment guma, pa možda imam i krivi pogled na pefrormanse na suhom kod takve vrste guma.
 
Ja san vikend vozac i neman namjeru radit puno km godisnje (mozda 5-6000). Htio bih da dobro drze. Kakve su Pirelli Angel GT?
 
Sve ovisi od načina vožnje ali ako ti kilometri nisu bitni a želiš da dobro drže u malo bržoj vožnji onda gledaj nešto tipa Pirelli Diablo Rosso III ili Metzeler M7RR ali i Angel je super guma, frend ju na Versysu ima.
 
Koliko vrsta se spominje.,slabo se spominju Dunlop, kod mene su bile na Stromu,te sam prominia iste,meni su odlicne,i po suhom,a i po makrom...
 
Uglavnom se zakačiš na neku marku i misliš da je ta najbolja i nju voziš. Ja sam prvi put u životu kupio Dunlop za Grobnik i u drugom krugu pao i naravno nikad više ih nisam stavio na motor.Pad naravno da nije imao veze sa gumama ali eto :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
Vozio sam Dunlop, Bridgestone, svevišnji Mitas, Pirelli.. sve to isti kurac razlika u potrosnji gume... oke mozda mi se najmanje svidio Dunlop jer mi je klizao dok se ne bi zagrijala a onda moze i po plafonu vozit
 
  • Like
Reactions: diesel power
Uglavnom se zakačiš na neku marku i misliš da je ta najbolja i nju voziš. Ja sam prvi put u životu kupio Dunlop za Grobnik i u drugom krugu pao i naravno nikad više ih nisam stavio na motor.Pad naravno da nije imao veze sa gumama ali eto :ROFLMAO: :ROFLMAO:

Isto kao ja :ROFLMAO: 2 puta se razbio na Dunlopu, jednom se sa autom slupao, takodjer na Dunlopu :mrgreen:
Naravno, nije toliko do guma koliko je do mene koji sam tada bio prilicno zelen i nisam znao citati i osjetiiti kada je guma zagrijana, a Dunlopu za to treba malo vise vremena u odnosu na druge brendove... (y)
Ali ja ga ipak vise ne vozim. :mrgreen: Jednostavno mi ne odgovara ta klizavost dok se ne zagrije, a obicne, glatke ceste to vrijeme zagrijavanja dodatno produzavaju. Brzo se i ohladi; pauza par minuta i vec mogu krenuti iznenadjenja. Meni ne odgovara.
Za Angel GT topla preporuka. Upravljive, brzo se griju, uvijek znas na cemu si. Ako cu im traziti manu, pred kraj zivota, mozda posljednjih 1000km su se drasticno pogorsale. Kao da si stavio neku skroz drugu (losu) gumu. Moze biti nezgodno kada se naviknes na njih, vjerujes, onda odjednom pocnu klizati gdje nikada nisu klizale.
 
Last edited:
Isto kao ja :ROFLMAO: 2 puta se razbio na Dunlopu, jednom se sa autom slupao, takodjer na Dunlopu :mrgreen:
Naravno, nije toliko do guma koliko je do mene koji sam tada bio prilicno zelen i nisam znao citati i osjetiiti kada je guma zagrijana, a Dunlopu za to treba malo vise vremena u odnosu na druge brendove... (y)
Ali ja ga ipak vise ne vozim. :mrgreen: Jednostavno mi ne odgovara ta klizavost dok se ne zagrije, a obicne, glatke ceste to vrijeme zagrijavanja dodatno produzavaju. Brzo se i ohladi; pauza par minuta i vec mogu krenuti iznenadjenja. Meni ne odgovara.
Za Angel GT topla preporuka. Upravljive, brzo se griju, uvijek znas na cemu si. Ako cu im traziti manu, pred kraj zivota, mozda posljednjih 1000km su se drasticno pogorsale. Kao da si stavio neku skroz drugu (losu) gumu. Moze biti nezgodno kada se naviknes na njih, vjerujes, onda odjednom pocnu klizati gdje nikada nisu klizale.

:ROFLMAO: :ROFLMAO: eto slična situacija.
Jednostavno kao zamjere ti se i to je to. Ja od tada nisam ni pogledao Dunlop gume jer kao znam da nisu dobre :ROFLMAO::ROFLMAO:
 
  • Like
Reactions: MA-Zvone
E a ja baš zato volim dunlop što točno znaš kada je guma spremna a šansa da se na cesti pregrije je skoro nikakva. Sad sam napravio probu na m7rr ali već je spreman sportsmart3. TT mi je bio fantastičan pa da vidim je li ova šta lošija na cesti...
 
Upisi u trazilicu bridgestone s22 i cuda ce ti se dogodit
 
Upisi u trazilicu bridgestone s22 i cuda ce ti se dogodit

Tražia je osobu koja je imala iskustva sa oba gume i može dati povratnu informaciju.
Očito je teško dobiti odgovor, osim ako ti je radno vrijeme 7-15 na forumu.

Jbt gle stvarno izbacilo neke gume kad sam upisa s22 :geek:
 
Tražia je osobu koja je imala iskustva sa oba gume i može dati povratnu informaciju.
Očito je teško dobiti odgovor, osim ako ti je radno vrijeme 7-15 na forumu.

Jbt gle stvarno izbacilo neke gume kad sam upisa s22 :geek:

Gle jbt ima i trazilica na forumu 🤯🤯

Upisi u trazilicu bridgestone s22 i cuda ce ti se dogodit

Fala prika, sve sad znam o gumama 👊
 
Pa dosta se o tim gumama pisalo na forumu zadnjih mjeseci pa uz kavu imate svasta procitat.

Ja sam vozio s21 i vozio sam ju do platna. Odlicno drzi. E pa ta s22 upgrejdana guma i kazu da je bolja.
 
  • Like
Reactions: Nexie