GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Kronik si probo mitas evo?
jesam. meni je zadnja trajala tocno 2000km. Osjetno poboljsanje u odnosu na "stari"mitas. Pogotovo u zavojima. I prednju gumu su poboljsali - na dubokom kocenju u zavoj. Stabilna kao vlak
 

Attachments

  • fd734834-a760-44ac-ba37-8bbfaee8fec1.jpg
    fd734834-a760-44ac-ba37-8bbfaee8fec1.jpg
    115.4 KB · Views: 0
jesam. meni je zadnja trajala tocno 2000km. Osjetno poboljsanje u odnosu na "stari"mitas. Pogotovo u zavojima. I prednju gumu su poboljsali - na dubokom kocenju u zavoj. Stabilna kao vlak
Uhh nadao sam se da ce duze trajat a prednja je iznenađenje totale!!

Primjetio sam da izgledaju manje izglođane od ceste naspram obicnih.
 
Uhh nadao sam se da ce duze trajat a prednja je iznenađenje totale!!

Primjetio sam da izgledaju manje izglođane od ceste naspram obicnih.
Meni je stari Mitas bio gotov na manje od 1800km - a ova na slici bi mogla jos jedan kraci djir odraditi.
 
Kronik živi u Austriji, a tamo je asvalt pomješan sa granitom, pa je normalno da mu se gume brže troše. ;)
 
Evo jednog zanimljivog testa vezanog za datum proizvodnje gume olitiga koliki utjecaj ima DOT gume na njezin grip i svojstva.


Uglavnom, za one koji ne kontaju talijanski jezik ili im se ne da' gledat', rezime je da ukoliko su gume skladištene sukladno uputama proizvođača, nema nikakve perceptibilne i mjerive razlike u karakteristikama i ponašanju guma koje su DOT 2021. i 2017. godine proizvodnje.
 
Pozdrav, trebao bih savjet. Pokupio sam ćavao sa stražnjom gumom, guma je potpuno nova i ima jedva 50 km. Da li se to može kvalitetno pokrpat da ne moram brinut ili mi ne gine kupnja nove gume? Guma je Scorpion Trail II ako to išta znači. Hvala

View attachment 731945
I meni se dogodilo. Niti 300 kilometara otkad su stavljene nove dunlop roadsmart gume. Skinuli kotač, odnio do širine u folku i on ju pokrpao tak da još nakon 4 god i 12000 km drži dobro tj ovo im bude zadnja sezona al preživile su. Čavel je bio u šinama od tramvaja jer se vidi da ga je tramvaj s prešao na jednom dijelu a špica je virila van. Ovo je 100s cigareta pored čisto za dojam i sreća da je u sredinu gume upao
 

Attachments

  • IMG_20170725_200856.jpg
    IMG_20170725_200856.jpg
    1.6 MB · Views: 0
Nisam jos probao SE verziju. Ali jesam standardne Roadtec 01 (sada sam na 4 setu)
Kilometraza u prosjeku oko 12k km, kombinacija duzih tura i vikend brzih voznji. To je bilo na motoru BMW R1200R LC

Sada mi je na novom motoru (S1000XR) fabricki dosao opet Roadtec 01 i na njemu se malo brze trosi. Ne vjerujem da ce prebaciti 10k, ako i toliko. Realnije da ce to biti maksimalno 9k

Ovo su kilometraze na bosanskim cestama. Ako imas srecu da zivis blizu mora i magistrale, onda je slobodno prepolovi.

SE mislim da su jos bolje pogodjene za one (poput mene) koji povremeno putuju ali i vole malo da se izdivljaju preko vikenda (celavija sara kod ruba) tako da jedva cekam da ih probam. Mislim da nemas sta razmisljati - kupuj i javi iskustva (y)
Trebutno imam T30 i to su na XR-u tvornicka ugradnja(2020) trenutno imaju 8200 km ako izdrze jos 1000 km bit ce super....upravo to kako si napisao povremeno putovanje sa zenom i 3 kofera a za vikenda sam i malo zesci tempo.Prosli vikend sam na Grossglockneru sreo par ljudi koji se voze duze na 01 SE i samo ih hvale jedan sa Multistradom a drugi sa RS1250 Bmw-om.Svakako volim cut misljenja sa vise strana i od vise ljudi tako kad ih namotiram i provozam se javim se :)
 
Mitas je trenutno (ako ga uspiješ naći) oko 1200 kn. Dostupnost je užas i nema ga skoro nigdi, a nove zalihe su izgleda digli nabavnu cijenu 😬
M7RR je trenutno oko 1500 kn što je super za takvu gumu. Što se tlakova tiće M7 se ne spušta u pravilu. Eventualno na 2.3 2.6 ali nije ni to preporučljivo
Brate mili jesu napumpali cijene..a to je jos ova stara izgleda..ne EV
 

Attachments

  • Screenshot_20210617-185049_Firefox.jpg
    Screenshot_20210617-185049_Firefox.jpg
    561.8 KB · Views: 0