GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Pojelo prednju bridgestone t32 u 6000 km od toga je 1600 km razrade novog motora. Ocekivao sam vise od njih 😔
Kako to...samo desnu stranu ti pojelo...
 
Na šta zadnja liči ako se prednja tako poderala?
Zadnje ima jos cca 50%. Kazem i prednja je na sredini na nekih 40% ali u nagibu se jako potrosila.
 

Attachments

  • 20210718_122339.jpg
    20210718_122339.jpg
    1.5 MB · Views: 0
Znači zadnju ne jede ni upola ko prednju na rubovima? To još nikad nisam vidio. Sad na gs imam taj T32 ali tek 2500km i opet klasika zadnja odlazi duplo brže od prednje a za gejs je bilo priča da troši jednako ili čak više prednju kao
 
Znači zadnju ne jede ni upola ko prednju na rubovima? To još nikad nisam vidio. Sad na gs imam taj T32 ali tek 2500km i opet klasika zadnja odlazi duplo brže od prednje a za gejs je bilo priča da troši jednako ili čak više prednju kao
Baš čudno.
Izgleda da duboko koči a ne otvara agresivno.
 
Zadnja je potrosena ravnomjerno. Kako mi je bila razrada nisam ga otvarao naglo tako da ce to biti do toga ali svejedno ju nebi potrosilo prije nego prednju. Da kocim dosta kasno i u nagibu pa mi ju mozda zato pojelo. Sad ide mitas sf+ gore pa cu vam znati reci ako je do guma, motora ili mojeg nacina voznje.
 
Tlak prednje? Prevelik nije, nije ni do geometrije sasije, mozda je prenizak ili si jednostavno prezestok za tu gumu i tjeras je u crveno?
 
maRRin 06 ide mi zadnja i preko ruba. Ova zadnja slika je slika prednje gume.

3alfa3 - pritisak redovito kontroliram na hladno i uvijek je F 2.4, R 2.7. Kako je bio novi motor prvih 1600 km sam ga vozio samo do 5000 okretaja a onda do 5000 km ( sljedece zamjene ulja) do 7000 okretaja. Zadnja guma se nije uspjela potrošiti s tako laganim otvaranjem gasa. Zadnjih 1000 km ga vozim kako treba ( do 10600 okretaja).

BM0021 ovo ti je pritisak 2.4 na hladno i nasatalo na dionici od moscenicke do vidikovca ( znaci 12km).
 
Način vožnje , tako i meni troši prednju gumu, s tim da meni jače i zadnju gumu troši više desnu stranu.