GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Ok su, klasicna spirtska guma, ali joj prema kraju vozna svojstva dosta opadaju, ne znam zaŔto, utvrdio sam to na dva seta....
 
  • Like
Reactions: ODST
šŸ‘

Stari rsv
Vj. Ce biti ok ali moglo biti problema s trajanjem, na shiveru je bilo 3000km max 4000 po gladem podravsko/medimurskom asvaltu s pokojim izletom na d8 i plomin.. rsv ce ju sazvakati prije a ujedno ovisi dali si na moru pa ne racunaj na vise od 3000-3500max
 
Vj. Ce biti ok ali moglo biti problema s trajanjem, na shiveru je bilo 3000km max 4000 po gladem podravsko/medimurskom asvaltu s pokojim izletom na d8 i plomin.. rsv ce ju sazvakati prije a ujedno ovisi dali si na moru pa ne racunaj na vise od 3000-3500max
Na moru sam...voznja krk, senj, karlobag i brdo fuzine/delnice
 
Vidim, to bi trebala bit sportskija diablo rosso,

Diablo Rosso 4 Corsa.
View attachment 743876

gdje bi je smjestili, izmedju diablo rosso 4 i diablo rosso corsa 2?
jednom je Einstein rekao: svemiru i ljudskoj gluposti nema kraja. iako za svemir i nije bas tako siguran.

Ti si ociti i nepobitni dokaz ovoj njegovoj tvrdnji!
 
Last edited:
  • Haha
Reactions: Hooligan and SpoRRi
pozz! Trebam besplatan savjet- informaciju hehr, ne mogu pronaći na forumu .jbg.
Naime mijenjam gume na starom z550 iz 83.
Nisam do sad obraćao pažnju,al vidim da su i na zadnjoj i prednjoj unutraÅ”nje gume,ali su i felge namjenjene za tubles i same gume su isto tubles,a također sam usput zadnjih godina nabavio nekoliko točkova od sličnih modela jbg."nek se nađe" nikad se ne zna,i na svakoj ima isto unutraÅ”nja guma.
Sad sam nabavio nove gume "direktno iz pekare" hehe, i ne dolazi u obzir unutraŔnja.
Pitanje je dali je to generalno neki problem sa starim felgama ili neznanje prijaŔnjih vlasnika???
 

Attachments

  • 20220313_152004.jpg
    20220313_152004.jpg
    2.1 MB · Views: 0
  • 20220303_203428.jpg
    20220303_203428.jpg
    3.6 MB · Views: 0
Po ovoj slici i objasnjenju je moguce staviti gumu bez unutrasnje na felgu koja je predvidjena za gube sa unutrasnjom, vjerujem, sama felga ne smije pustati zrak. Lijevo na slici je oblik felge za gume sa unutrasnjom, a desno tubeles
Felgenkontur%20TL.jpg
 
ha,niÅ”ta jbg,ja ću nju staviti bez unutraÅ”nje pa kako bude,
 

Attachments

  • 20220319_132603.jpg
    20220319_132603.jpg
    1.3 MB · Views: 0
Za taj stari zekan i jesu gume bez zračnice.Za to kaj taj motor daje viŔe su nego dovoljne Dunlop gt501 i slične u tom rangu.Iza 120/80 18cola ,naprijed 100/90 19.Vozi samo .
 
Imam jedno tupavo pitanje..Jesu li sve sport touring gume oblik ko lumbalon?ono..ravne ko palacinka pa rubovi zaobljeni ko da je hebeni balon?
Jel postoji koja st da je oblik gume "normalan" spicastiji i rub izvucen kao na sport gumama?
 
  • Haha
Reactions: koss and SpoRRi
Imam jedno tupavo pitanje..Jesu li sve sport touring gume oblik ko lumbalon?ono..ravne ko palacinka pa rubovi zaobljeni ko da je hebeni balon?
Jel postoji koja st da je oblik gume "normalan" spicastiji i rub izvucen kao na sport gumama?
Postoji, Ja ih vozim već drugi set, Dunlop Road Smart 3 ali oznaka je SP Å”to znači da je ā€œÅ”pičastijaā€œ i lakÅ”e se obara motor.
 
  • Like
Reactions: Faber
Imam jedno tupavo pitanje..Jesu li sve sport touring gume oblik ko lumbalon?ono..ravne ko palacinka pa rubovi zaobljeni ko da je hebeni balon?
Jel postoji koja st da je oblik gume "normalan" spicastiji i rub izvucen kao na sport gumama?
Pilot Road 3 je stvarno bila malo ravna, pa je onda možda nakon toga Pilot Road 4 bio ugodno iznenađenje, a i Road 5 nakon 4.
Road 4 i 5 bi trebale biti ok. - izaŔla je i Ŕestica, pa treba i to pogledati.
 
Conti Road Attack 3 mozda ? Ili Metzeler R01 SE verzija ?
Nisam vozio nijednu, doduse R01 SE imam spremne za ugradnju pa cu prenijeti iskustva kada provozam, ali generalno sam za ove 2 gume cuo od ljudi da su dinamicnije i vise naginju sportu. Slicno kazu i u testovima po casopisima