GUME - SVE ONO STO VAS ZANIMA

Conti Road Attack 3 mozda ? Ili Metzeler R01 SE verzija ?
Nisam vozio nijednu, doduse R01 SE imam spremne za ugradnju pa cu prenijeti iskustva kada provozam, ali generalno sam za ove 2 gume cuo od ljudi da su dinamicnije i vise naginju sportu. Slicno kazu i u testovima po casopisima
Ne Metzeler r01 je ista kao moja pirelli angel gt sada..to kazu i za angel..naginju sportu..na naginju pm svojoj a ne sportu.Ko krava mi ulazi u zavoj onda najedanput padnu,svaki put me iznenadi 😆
 
  • Like
Reactions: DiscoVolante
Ne Metzeler r01 je ista kao moja pirelli angel gt sada..to kazu i za angel..naginju sportu..na naginju pm svojoj a ne sportu.Ko krava mi ulazi u zavoj onda najedanput padnu,svaki put me iznenadi 😆

Za Metzeler r01 mislim na ovu novu, SE verziju. Ona je kao neka “Sport Edition” varijanta i navodno “sportskija” od obicne R01, pa tako i Angel GT.
Vozio sam i Angel GT. Meni se pokazala “zivlja” od obicnog R01, ali dosta losija kako skuplja kilometre. Sad su mi na motoru obicne R01, pa kad ih (uskoro) potrosim ide montaza SE, i onda slijedi direktna usporedba 3 gume iz prve ruke (y)
 
Last edited:
Conti Road Attack 3 mozda ? Ili Metzeler R01 SE verzija ?
Nisam vozio nijednu, doduse R01 SE imam spremne za ugradnju pa cu prenijeti iskustva kada provozam, ali generalno sam za ove 2 gume cuo od ljudi da su dinamicnije i vise naginju sportu. Slicno kazu i u testovima po casopisima
Conti Road Attack 3 su na motoru dok sam ga kupio, nisam nikad vozio na sport touring gumama i moram priznati da sam se ugodno iznenadio kako dobro drže u malo bržoj vožnji i vjerujem da bi mi bile skroz ok za moje potrebe ....
ali nisam naučen na takve gume pa imam neki strah od njih jer nema baš nekih povratnih informacija za brzu vonju kao kod sport guma. Bilo me strah dalje isprobavati njihove granice pa sam ipak naručio dobro isprobane Diablo Rosso III :mrgreen:
 
Conti Road Attack 3 su na motoru dok sam ga kupio, nisam nikad vozio na sport touring gumama i moram priznati da sam se ugodno iznenadio kako dobro drže u malo bržoj vožnji i vjerujem da bi mi bile skroz ok za moje potrebe ....
ali nisam naučen na takve gume pa imam neki strah od njih jer nema baš nekih povratnih informacija za brzu vonju kao kod sport guma. Bilo me strah dalje isprobavati njihove granice pa sam ipak naručio dobro isprobane Diablo Rosso III :mrgreen:

Ma sve je stvar navike. Cijeli zivot sam vozio na sport gumama, do prije 5-6 godina kada sam krenuo vise putovati pa samim tim dosla i potreba za trajnijim gumama. Presao na sport touring i nikada se vise vratio na sportske. Danasnje ST gume, bar po meni, imaju jako dobre performanse i na javnim cestama su sasvim dovoljne za vecinu vozaca. Ljudi koji na javnim cestama voze kao da su na stazi ili voze na stazi, to je vec druga prica...
Meni se ponasaju i drze grip sasvim dobro, dovoljno za moje potrebe, a nisam bas blag na gasu i nagibima. Prednost je i brze zagrijavanje, posebno za nas koji vozimo po izlizanom asfaltu i gdje se treba vise "potruditi" za zagrijati gumu. Jesu malo tromije i vise "tupe" po osjecaju, ali ne previse u odnosu na sportske; po meni nijanse; nista sto se covjek ne moze navici. (y)
 
Ma sve je stvar navike. Cijeli zivot sam vozio na sport gumama, do prije 5-6 godina kada sam krenuo vise putovati pa samim tim dosla i potreba za trajnijim gumama. Presao na sport touring i nikada se vise vratio na sportske. Danasnje ST gume, bar po meni, imaju jako dobre performanse i na javnim cestama su sasvim dovoljne za vecinu vozaca. Ljudi koji na javnim cestama voze kao da su na stazi ili voze na stazi, to je vec druga prica...
Meni se ponasaju i drze grip sasvim dobro, dovoljno za moje potrebe, a nisam bas blag na gasu i nagibima. Prednost je i brze zagrijavanje, posebno za nas koji vozimo po izlizanom asfaltu i gdje se treba vise "potruditi" za zagrijati gumu. Jesu malo tromije i vise "tupe" po osjecaju, ali ne previse u odnosu na sportske; po meni nijanse; nista sto se covjek ne moze navici. (y)
Istina, sve si dobro napisao. Prije puno godina sam se vozio samo na RS gumama jer se išlo (rijetko) na Grobnik a i po cesti smo jurili (ili smo bar mislili da juRRimo. :mrgreen: Tamo negdje 2017 sam prvi puta kupio DRIII reko ako neće držati skidam i stavljam Supercorse, naravno da su dobro držale :ROFLMAO::ROFLMAO:
Tako sam i sad siguran da bi mi za većinu vožnji u okolici Zagreba i CRA3 bile sasvim dovoljne ali eto gušti su gušti. Ja se ne vozim puno oko (5-6 tkm max)
tako da mi je bitno da izdrže jednu sezonu i da super drže 💪
 
  • Like
Reactions: Luke
Ja se ne vozim puno oko (5-6 tkm max)
tako da mi je bitno da izdrže jednu sezonu i da super drže 💪


Kad je tako mala kilometraza onda opravdava te gume jer pogotovo ako nemas garazu kao ja odu gume u kurac i nije to to vise kao prva sezona zbog sunca
 
Kad je tako mala kilometraza onda opravdava te gume jer pogotovo ako nemas garazu kao ja odu gume u kurac i nije to to vise kao prva sezona zbog sunca
Imam garažu i svi motori prije XR-a nisu imali centralnu nogaru pa su preko zime stajali na štenderima.
 
  • Like
Reactions: SpoRRi
Evo je sa danasnje voznje :) Ko kaze da ST ne drzi i ne moze do ruba :mrgreen:
78AB283E-E9EA-4E11-95F5-A327D3C42200.jpeg
 
Kad je tako mala kilometraza onda opravdava te gume jer pogotovo ako nemas garazu kao ja odu gume u kurac i nije to to vise kao prva sezona zbog sunca
Zasto ga ne pokrivas?zastitio bi tako i gume.Ja da ga ne pokrivam ispucale bi gume u mjesec i po dana
 
  • Like
Reactions: Luke
Eto... Nakon xyz M7RR-ova, došlo je vrijeme da probamo nešto novo.

Hvala Bimbi na standardno brzoj isporuci
Mislim da ces biti zadovoljan. Upravo montirao identicne :) ali nista od probe jer su meteorolozi, vjerovali ili ne - opet najavili snijeg :oops:
 
  • Wow
Reactions: cadjo
Svako malo mi na faceu iskače netko ko prodaje narezane slikove?
Zna neko o čem se radi i kakva je fora?