Gume za enduro

Enduro fan said:
koje su po vašem mišljenju najbolje?!

Koji motor i koja namjena? Ako želiš gume za isključivo hard offroad i motocikle poput WR 450 ( jel to voziš ? ) onda ti i ne treba nešto koje zadovoljava na asafaltu. Ako pak voziš mješano, i asfalt i teren, preporučam Michelin T63 ili Conti TKC 80. Obje su bolje u svim uvjetima od dual-purpose guma, uključujući i asfalt. Ja trenutno vozim T63, gulim treći par zaredom. Prije toga sam imao štošta, Dunlop Trailmax, Michelin Sirac, Bridgestone Trailwing, Metzeler Enduro 3, Pirelli MT 60; od njih sviju , T63 su debelo najbolje gume, posebice ako želiš kvalitetan grip i na asfaltu i van njega. Od dualki koje sam nabrojao, na terenu su najbolje Enduro 3, a uvjerljivo najlošije Sirac, koje upadaju u kategoriju "katastrofa" guma za vožnju po rahlom. U svakom slučaju, NEMA kvalitetne terenske vožnje sa dual-purpose gumama !
 
Koje su najbolje enduro gume,ali isključivo za cestu?
 
AnteK said:
Koji motor i koja namjena? Ako želiš gume za isključivo hard offroad i motocikle poput WR 450 ( jel to voziš ? )


namjena -asvalt/teren (off road guma ne cross) cross imam.

motor -yamaha WR450
 
Pirelli škorpion vrlo dobre po cesti,ali po mokrom vole proklizavati prilikom kočenja sa zadnjom,relativno tihe.veliki broj vozača ih ima na KLE-u i zadovoljni su.nisu preskupe,a i dozvoljavaju jednostavnije izlete u prirodu :roll:
 
shonyo said:
Koje su najbolje enduro gume,ali isključivo za cestu?

Za velike putne endure najbolje su (trenutacno) Michelin Pilot Road. Samo cesta, naravno.

ib
 
ib said:
shonyo said:
Koje su najbolje enduro gume,ali isključivo za cestu?

Za velike putne endure najbolje su (trenutacno) Michelin Pilot Road. Samo cesta, naravno.

ib
Mora držat najbolje.I suho i mokro!
Nebi baš volio osjetiti da mi motor klizi u zavoju.A i pošto ponekad volim stisnut gas,hoću se osjećat sigurno!
 
Enduro fan said:
AnteK said:
Koji motor i koja namjena? Ako želiš gume za isključivo hard offroad i motocikle poput WR 450 ( jel to voziš ? )


namjena -asvalt/teren (off road guma ne cross) cross imam.

motor -yamaha WR450

Probaj Michelin T63, nećeš se razočarati, pogotovo na asfaltu :D Malo zuje i znaju prvih parsto km plesati na uzdužnim neravninama, no vrlo brzo sve sjedna na svoje mjesto.
 
shonyo said:
ib said:
shonyo said:
Koje su najbolje enduro gume,ali isključivo za cestu?

Za velike putne endure najbolje su (trenutacno) Michelin Pilot Road. Samo cesta, naravno.

ib
Mora držat najbolje.I suho i mokro!
Nebi baš volio osjetiti da mi motor klizi u zavoju.A i pošto ponekad volim stisnut gas,hoću se osjećat sigurno!
Vjeruj mi da D607 drži super! Ja ga puno puta forsiram i nisam imao problema (barem do sad)! :chainsaw:
 
shonyo said:
Mora držat najbolje.I suho i mokro!
Nebi baš volio osjetiti da mi motor klizi u zavoju.A i pošto ponekad volim stisnut gas,hoću se osjećat sigurno!

Michelinke su njabolje, osobito na mokrom.
 
ib said:
shonyo said:
Mora držat najbolje.I suho i mokro!
Nebi baš volio osjetiti da mi motor klizi u zavoju.A i pošto ponekad volim stisnut gas,hoću se osjećat sigurno!

Michelinke su njabolje, osobito na mokrom.

daj mu slikicu da zna o čemu pričaš
 
tomee said:
ib said:
shonyo said:
Mora držat najbolje.I suho i mokro!
Nebi baš volio osjetiti da mi motor klizi u zavoju.A i pošto ponekad volim stisnut gas,hoću se osjećat sigurno!

Michelinke su njabolje, osobito na mokrom.

daj mu slikicu da zna o čemu pričaš
Tomee,ti isto voziš na Michelinkama?
 
Link na Michelinov Tyre Selector (za 1150GS)

http://two-wheels.michelin.com/2w/front/TyreSelector?lang=EN&cd_pays=3821&cd_marque=4a4e484b&cd_modele=484e4c4b4c&cd_cylindree=484d4c4342&cd_annee=48434e4e4c
 
ib said:
shonyo said:
Mora držat najbolje.I suho i mokro!
Nebi baš volio osjetiti da mi motor klizi u zavoju.A i pošto ponekad volim stisnut gas,hoću se osjećat sigurno!

Michelinke su njabolje, osobito na mokrom.

Dosta hvale i Anakee moji poznanici koji voze singl putne endurce, uglavnom po cesti, a i po testovima su dobile odlične ocjene na mokrom.
 
shonyo said:
ib said:
shonyo said:
Koje su najbolje enduro gume,ali isključivo za cestu?

Za velike putne endure najbolje su (trenutacno) Michelin Pilot Road. Samo cesta, naravno.

ib
Mora držat najbolje.I suho i mokro!
Nebi baš volio osjetiti da mi motor klizi u zavoju.A i pošto ponekad volim stisnut gas,hoću se osjećat sigurno!

da si se udostojio doći vidjeti "bemveja", vidio bi i kako izgleda Pilot Road na njemu!