Gume za enduro

Dado33 said:
Ove koje se ljušte, javi kud si bacio

2qKWaUY.jpg


Imam preporučene  :shock: :shock:

Nema veze to? Obrusio sam to iznutra, al me strah da ce opet pocet.
 
Napier said:
https://www.chapmoto.com/dept-80-100-21-tires

Koliko hoces  (y)

Pa naravno da 80/100-21 ima koliko hoćeš, ovdje se radi o
100/80-21 dimenziji koja je davno zaboravljena.
 
Pozdrav!
Xtr 660 je u pitanju.. Imao sam tkc 80 na njemu, ove godine sam iza stavio anakee wild.
E sad, za neki kompromis cesta/off su gume ok. Cak mi se i tkc vise svidio nego anakee - premekan je, trga se po rubovima krampona. Ono sto me zanima, isao bi na nesto grublje, vise off orijentirano. Nemam pojma sta uzeti osim mozda c02/c21? Ima netko neki savjet?
 
..ja.. said:
Pozdrav!
Xtr 660 je u pitanju.. Imao sam tkc 80 na njemu, ove godine sam iza stavio anakee wild.
E sad, za neki kompromis cesta/off su gume ok. Cak mi se i tkc vise svidio nego anakee - premekan je, trga se po rubovima krampona. Ono sto me zanima, isao bi na nesto grublje, vise off orijentirano. Nemam pojma sta uzeti osim mozda c02/c21? Ima netko neki savjet?
Ako vozis samo off moze al c02 na cesti a pogotovo mokroj je vrlo upitna  :mrgreen:
Naprid mozes ic sa unicross ili MT21 do bilo koje hard enduro gume npr D952, geomax il slicno
A zada imas jos izbor MT21, D606 koje nisu lose ni off ni on
 
..ja.. said:
Pozdrav!
Xtr 660 je u pitanju.. Imao sam tkc 80 na njemu, ove godine sam iza stavio anakee wild.
E sad, za neki kompromis cesta/off su gume ok. Cak mi se i tkc vise svidio nego anakee - premekan je, trga se po rubovima krampona. Ono sto me zanima, isao bi na nesto grublje, vise off orijentirano. Nemam pojma sta uzeti osim mozda c02/c21? Ima netko neki savjet?

A nemaš puno opcija za zadnji kotač jer je 17 cola, ili Mitas C02 ili Dunlop D606, on ima u dim. 130/90-17 što ti
odgovara, a može se nabaviti kod Furlana ( šalje i kao otkupninu ).
 
Znam da je 17" ogranicena izborom, ali sta je tu je..
Mitas ima razumnu cijenu za gumu koja ce nestat za 3-5tkm. Mogu ili D606 ili MT21 izvuci 5tkm na takvom motoru?
 
..ja.. said:
Znam da je 17" ogranicena izborom, ali sta je tu je..
Mitas ima razumnu cijenu za gumu koja ce nestat za 3-5tkm. Mogu ili D606 ili MT21 izvuci 5tkm na takvom motoru?

Mitas je dosta tvrda guma i dosta izdrži, također i D606 je trajnija od MT21. S tim da je D606 neuporedivo
bolja za po cesti od Mitasa.
 
AnteK said:
Mitas je dosta tvrda guma i dosta izdrži, također i D606 je trajnija od MT21. S tim da je D606 neuporedivo
bolja za po cesti od Mitasa.
Znas i gotovo  :wink:
 
Imam nekoliko zadnjih guma od 17 cola.
3 različite vrste:

1-Michelin enduro competition 2, 140/80/17


2-heidenau 65t k74,  130/80/17


3-barum stone king cross, 130/80/17



Iskustva? Koja je za šta?
Prednosti i mane?
 
Nista od toga nije bilo dobavljivo dok sam ima 17ku  :shock:
 
Pozdrav,

trenutno na motoru imam prednji i straznji mousse, a gume imam metzeler 6days soft i na zadnjem kotaču imam 2 rim locka?

Jel potrebno imati dva rim locka na zadnjem kotaču u slučaju moussa?
Dosta je teže zamijeniti gumu kad su dva rim locka u pitanju.
Jednog bi maknuo, ako ga maknem s cim da zatvorim rupu?

Jel ima tko kakva iskustva?
Hvala
 
luka_2910 said:
Pozdrav,

trenutno na motoru imam prednji i straznji mousse, a gume imam metzeler 6days soft i na zadnjem kotaču imam 2 rim locka?

Jel potrebno imati dva rim locka na zadnjem kotaču u slučaju moussa?
Dosta je teže zamijeniti gumu kad su dva rim locka u pitanju.
Jednog bi maknuo, ako ga maknem s cim da zatvorim rupu?

Jel ima tko kakva iskustva?
Hvala
Prvo se treba zapitati ko je stavio 2 rim locka, očito su za nečiji stil vožnje trebali ili je mislio da mu trebaju....
Ja sam koristio mousse sa jednim rim lockom a koliko vidim i drugima je bio dovoljan jedan....
Za začepit rupu postoje čepovi, znali su dolaziti original na felgi ili začepit na neki DIY način....