Gume za maxi skuter

zrina said:
Ne drže cestu neznam zašto. Ni kada se zagriju nedrže dosta pri većim brzinama jako je nestabilan


Ta misliš za sava gume??
Ti možda imaš te guma ili si to tak rekao zato jer nije pirelli ili nešto drugo..?
 
fjaka said:
evo da ne otvarama novi thread... postavit cu ovdje pitanje
pod nazivom: mini guma za maxi skuter  :wink:

da li ima tko savijet za kakvu kvalitetnu zadnju gumu za X8
eto preso preko zime 4500km i dosta se izlizala te mi pocela malo proklizavati...
pa bi mjenjao cim prije...
130/70-12"
hvala

Prvi izbor je Bridgestone Molas ML50
Drugi izbor je MICHELIN Gold Standard

s obzirom da Bridgestone ne izrađuje prednju gumu tvoje dimenzije 120/70-14 ako ti je bitno da ti obe gume imaju istu šaru onda uzmi Michelin
 
Konačno sam našao mmichelin gold standard. Samo mi se čini da je prednja guma 110/70, a zadnja 140/70. sve zajedno s montažom oko 1000kn.
Varaždin SUPERBIKE: (y)
 
Nike said:
Prvi izbor je Bridgestone Molas ML50
Drugi izbor je MICHELIN Gold Standard

s obzirom da Bridgestone ne izrađuje prednju gumu tvoje dimenzije 120/70-14 ako ti je bitno da ti obe gume imaju istu šaru onda uzmi Michelin

hvala Nike na odgovoru,
kako je meni sada samo zadnja potrošene, mjenjao bi samo zadnju...

i da te priupitam, koliki ima utjecaj na vožnju i trošenje ako su prednja i zadnja guma različiti modeli
hvala
 
Nema utjecaja, iste su dimenzije. Samo se Bridgestone malo više troši jer je mekši
 
fjaka said:
evo da ne otvarama novi thread... postavit cu ovdje pitanje
pod nazivom: mini guma za maxi skuter  :wink:

da li ima tko savijet za kakvu kvalitetnu zadnju gumu za X8
eto preso preko zime 4500km i dosta se izlizala te mi pocela malo proklizavati...

pa bi mjenjao cim prije...

130/70-12"

hvala
Ja imam Bridgestone molas - doduse za broj veću - 140/70-12
Odlična guma, ali dosta mekana
Moja dimenzija je cca 380 novaca ;)
 
Jako me zanima kako izgleda profil sava guma za beverly200.Nikao ih nema za pokazati, samo po naruđbi...
 
A da i ja malo ugnjavim kad je topic već ovdje!
Dakle...koje gume da uzmem...???
Ne ganjam,nisam extrem ali nisam ni penzić.
GrandDink250
Prednja 120/70 R12
Zadnja  140/70 R12
 
iz vlastitog iskustva izbjegavajte michelina nije guma za nas asfalt .....uzmite bridgeston ko moze ...ja i tija ali ih nema za moj skut a vidija san na jednom nexusu dunlop pa cu se bas interesirat jer michelin su ocajne ...a za pogledat probaj na e-bayu vidit ima li sta pa naruci to ti je najbolje
 
mali_od_nichega said:
A da i ja malo ugnjavim kad je topic već ovdje!
Dakle...koje gume da uzmem...???
Ne ganjam,nisam extrem ali nisam ni penzić.
GrandDink250
Prednja 120/70 R12
Zadnja  140/70 R12

Sava.
 
Kako to da nitko ne spominje Metzeler?  :misli:

Meni se na Beverlyju bliži zamjena guma a tvornički montiran Michelin Gold standard hoce proklizati u nekim ulicama u Zgb.
Malo sam prekopavao po netu i navodno su ljudi dosta zadovoljni sa Metzeler FeelFree.
Ima li tko ovdje kakvih iskustava?
 
dosta sam promjenio guma...michelin g.standard bi preporučija samo za one koji voze po grubom terenu.
brigstone su ok, a meni najbolje su dunlopice. što mekša guma to bolja, glavu čuva :wink:
 
Fottach said:
Kako to da nitko ne spominje Metzeler?  :misli:

Meni se na Beverlyju bliži zamjena guma a tvornički montiran Michelin Gold standard hoce proklizati u nekim ulicama u Zgb.
Malo sam prekopavao po netu i navodno su ljudi dosta zadovoljni sa Metzeler FeelFree.
Ima li tko ovdje kakvih iskustava?

Ja sam davno imao Metzeler na staroj Vespi, i mogu vam reci da sam i vozio i kada su bile totalno celave. Stavljao Savine, i posle par stotina kilometara, skida i vracao Metzeler iako su celeve, bolje se ponasale 10 puta, sto bi ljudi rekli razlika kao dupe i oko. Znaci ako ikada opet budem mogao naci Metzeler ne razmisljam nego uzimam odmah. Sada imam pireli, ali vec polako razmisljam ako nadjem Metzeler da ih uzmem.
 
Nazovi superbike u vž, ja sam tamo uspio nabaviti za beverly gume, i to pireli (y)
 
A tko u Rijeci prodaje Metzeler?
Nije mi bitna cijena,ok neću dati 500 kuna za gumu,ali mi je bitno da drži cestu.
 
aprilliaaa said:
a meni najbolje su dunlopice. što mekša guma to bolja, glavu čuva :wink:

kolko novaca, di, di se može vidit na netu kak zgledaju, na njihovoj stranici sam za motore !???????
 
Fottach said:
Kako to da nitko ne spominje Metzeler?  :misli:

Meni se na Beverlyju bliži zamjena guma a tvornički montiran Michelin Gold standard hoce proklizati u nekim ulicama u Zgb.
Malo sam prekopavao po netu i navodno su ljudi dosta zadovoljni sa Metzeler FeelFree.
Ima li tko ovdje kakvih iskustava?
Metzelera feelfree nema za kupit nigdje, gumipadjen ima samo zadnju, nebudu ih uopće ni dobivali, a ni slovenija ih nema, mislim da je problem nekaj s tvornicom....možda ih nemogu naštancat kolka je potražnja... :mrgreen: :mrgreen:
 
mali_od_nichega said:
A da i ja malo ugnjavim kad je topic već ovdje!
Dakle...koje gume da uzmem...???
Ne ganjam,nisam extrem ali nisam ni penzić.
GrandDink250
Prednja 120/70 R12
Zadnja  140/70 R12

Ja sam imao bridgestone Molas na istom skuteru....odlične......
Vidim da sam 2006. pisao na ovom topicu i zadnja je tad bila 380 kn.....
Ne znam kako sad stoje stvari....ali nemoj šparat na gumama....200 kn zašparaš na obe gume max, a tako i tako su mu 12'' loša strana...
Šparaj na nečemu drugom ako već moraš.....

Ja sam svojedobno uzimao Bridgestonke u Malom Motu...vjerujem da ih i sad imaju
 
mali_od_nichega said:
Nije mi bitna cijena,ok neću dati 500 kuna za gumu,ali mi je bitno da drži cestu.


pajdo moj samo ti stedi na gumama obit ce ti se to o glavu ...... ja cu dat ako triba i 1000 samo da drzi ....gume se jednom imaju

btw nebi ti ni ja cestu drza za 300 kn