Gume za maxi skuter

mali_od_nichega said:
A da i ja malo ugnjavim kad je topic već ovdje!
Dakle...koje gume da uzmem...???
Ne ganjam,nisam extrem ali nisam ni penzić.
GrandDink250
Prednja 120/70 R12
Zadnja  140/70 R12

A da pokušaš sa Michelinom Pilot Sport
ImageServlet

Neznam za cjenu u Hrvatskoj ali kod nas košta cca 680 kuna (par)
http://www.motocenterlaba.com/index.php?page=shop.browse&category_id=41&option=com_virtuemart&Itemid=66

ili možda Continental Conti Twist
twist_uv.gif

Imao sam ih na Atlanticu 500 Sprint i mnogo su bolje od Michelina Gold standard, koje su tvorničko stavljene na skuter.
 
Ako  trebate Metzeler nazovete direkno gumi Paden i ako ih ima posalje vam ih HP Expresom platite po gumi 18 kn ali kako placate u kesu onda dobijete 25% popusta to ja napravio  i zadnja guma 150\70\14 dosla me  390 kn n akucnu adresu

Moja preporuka guma za Beverly 500 su  Metzeler Feelfree  i  Pireli Diablo Scooter,  probo obadvije a trenutno vozin napred Pireli iza Metzeler
A mogu rec da su oba dvije gume jer san ih probo i u setovima ali  jedino Pirelli se ovisno o stilu voznje izmedu 6 i 9 000  km pojedu a Metzeler traju malo vise

Kod nas je totalni problem nac ovih guam, kod padena rasprodano, jos jedino Auto Antonio ima nesto od Bridgestona

Preko u Italii  Pireli imaju odmah i cijena od 150 do 180 E za moj  Bev 500 a  u slovniji se ceka par dan na gume cijen e slicne
 
Eto,obavio servis i dečko mi je toplo preporučio BRIDGESTONE MOLAS pa ću njih i uzet.Samo nemam pojma gdje u Rijeci naći iste.
 
mali_od_nichega said:
Eto,obavio servis i dečko mi je toplo preporučio BRIDGESTONE MOLAS pa ću njih i uzet.Samo nemam pojma gdje u Rijeci naći iste.

Jel čitaš ti ovaj topic  :misli:

Jesam ti pred par postova napisao da u Malom Motu drže bridgestone i da sam ja na istom tom skutu kod njih stavljao molasice

051/293-826
MM Lovran pa provjeri
 
Je,je...sorry!
Ma nazvao sam Magaša koji mi treba javiti u Ponedjeljak za Metzeler cijenu i kad je mogu nabaviti!
 
Dakle da se priključim ovoj temi...vidim da za je za beva stvarno problem nači gumu osim save ili michelina...

ja sad imam skoro 15000km na maxicama i mogu reć da nisam uopće vjerovao da ću ovliko s njima učiniti...šta se gume tiče..plastika..vrlo su se malo istrošile..šta više treba kazati...dok je topla guma i asfalt drži odlično do nekih 10000km...ali je problem šta se stvrdla i malo izobličila tako da nemožeš volan pustit da ti ne trese a k tome ako je haldan asfalt bože sačuvaj, nemožeš se nagnit u okuku niti 2stupnja a da o kočenju ne govorim...

iz vlastitih iskustva nebih htio stavljati ni savu ni michelin...pa što mi preostaje...metzeler, pirelli , bridgeston
na netu sam gledao metzelera feelfree,pirelli diablo,te bridgestonea....
na talijanskom forumu dosta ljudi hvali ovu diablo,međutim gdje god sam zvao nitko nema pirelija..našao sam na jednom mistu,ali su imali zadnju, kao i kod padjena, samo zadnja metzeler a nitko da naruči prednju tj. nema je....išao sam vidjeti bridgestona a kod njih zamislite ima prednje ali nema zadnje i to ne da je nema nego nepostoji uopče tih dimenzija guma...
ovo je iskreno vrlo frustrirajuće jer se navodno nalazimo u 21 stoljeću a gumu nemožeš nač...nije mi jasno zašto...jer bev je vrlo prodavan motor i sigurno da jedna firma poput bridgestona bi naprvila dobar posao da imaju gume za njega...jer ja bi se odmah bez razmišljanja odlučijo na bridgestone...

sad razmišljam da kupim prvu bridgestone a zadnju ili pirelli ili metzeler ako ih uopće i ima više kupit...jedino me muči hoče li takav set guma utjecati na ciklistiku i vibracije motora,....hočeli se pozitivno ponašat u okukama i to...jer su dvije različitie šare...
ako netko zna gdje nabaviit gume osim save i michelina pooooomagajteeeeeeee!!!!!
 
ajd vidi ovo i kontaktiraj firmu. možeš pogledat i stranicu tog japanskog proizvođača.

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,95894.0.html

http://www.shinkotireusa.com/product/index.php?category=5
 
Imaš u Dujmovači firmu šta drži Pirelli, preporučam GTS23 (prednja) i GTS24 (zadnja).
 
ma ima netko ih je več uzeo ali šuti ko picajzla niš neče da kaže.
nadam se da nisu pušiona jer ih  imam u vidokrugu.
 
jbg pa nisam ih još stavio na motor. dobra mi je još bridgestoneka. čim stavim javim. na pogled i na opip je dobra, a kad ju provezem malo , rekoh, javim.... jbg, sori. :mrgreen:
 
Pričajte sto god želite ali moje michelinke na beverlyu 200 su i sad ko nove, to je nekih 4500km, a radi se o svakodnevnoj vožnji pelješcom, znači u pitanju su grbe, grozni zavoji puni rupa, izlizan asfalt a ponekad moram ici i makadamom. Nikad me nisu izdale, za razliku od save zbog koje sam se prosuo dva puta u zavoju sa trekkerom. Nije ni čudo kad sam slušao pametne izjave tipa: pusti michelin ,sava je bolja i jeftinija.HA HA. Nikad više, makar felge katranom mazao! :LOL:
 
ja sam vozio i vozim na svakakvim gumama,do pred malo sam imao 4 skutera i svi su imali razlicite gume i mogu rec da je sava sporty odlicna guma...
 
Nike said:
Mene nisi zvao...
Imamo Michelin Gold Standard tih dimenzija (1.000 kuna je par guma) a za Pirelli ti moram vidjeti sa uvoznikom (Piaggio Hrvatska)
michelin-ke i jesu najbolje  (y)
 
Evo meni ce se okrenuti 10000km ako Bog da lijepog vremena pa me zanima kada bi trebao mijenjati gume??? Uglavno je to sve gradska voznja!!!!!
 
Neznam za ostale Savine modele, ali Sava Sporty je odlicna guma za sportske skutere s kotacima manjih dimenzija (u vecima se ne radi).
Ja ih imam na SP-u nekih 6 tkm, i zaista sam od njih ponekad trazio nemoguce, ali odlicno drze. (y)
Prije sam imao neki Bridgestoneov model (valjda, davno je to bilo... :mrgreen: :misli: ), Sava mi djeluje kao da ima bolji grip. Samo sto se taj model Sporty vrlo brzo trosi (mekana guma), ali mislim sto bolje drzi to se i vise trosi, tako da...
 
gorank said:
Evo meni ce se okrenuti 10000km ako Bog da lijepog vremena pa me zanima kada bi trebao mijenjati gume??? Uglavno je to sve gradska voznja!!!!!

i meni će skoro 10 000.pogledaj si gumu pa procjeni.
 
bubson said:
michelin-ke i jesu najbolje  (y)

Neznam baš... imao sam na beverlyu serijske michelinke i bile su užasne! Trenutno je gore Metzeler FeelFree i prezadovoljan sam! Kupljene su u gumipađenu u 5mj. prošle godine! Moja su topla preporuka za sve maxsi skutere s velikim kotaćima!  (y)
 
dominic said:
Neznam baš... imao sam na beverlyu serijske michelinke i bile su užasne! Trenutno je gore Metzeler FeelFree i prezadovoljan sam! Kupljene su u gumipađenu u 5mj. prošle godine! Moja su topla preporuka za sve maxsi skutere s velikim kotaćima!  (y)
Koliko si ih platio???