Gume za maxi skuter

Novi sam vlasnik bmw c650gt, kupljen je sa gumama dot 2015 tako da bih ih mijenjao.
Može preporuka (recimo da je važno isključivo kako drži guma a ne trajnost) prednja 120/70/15 i zadnja 160/60/15?
Možda odmah i sa ponudom?


Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

 
U mom zadnjem postu od siječnja ove godine obečao sam da ću napisati nešto o iskustvima sa novom gumom -continental-, 140-60, 13", 63s. Guma je na pogonskom, zadnjem kotaču i do sada sam prešao oko 2200 km. po svim uvjetima koji mogu zadesiti vozača maxi skutera. Bilo je vožnje po kiši u kombinaciji sa burom, snijega oko 5 cm. i sve to po brdovitoj riječkoj okolici a imao sam i vožnju do Milana i nazad za Uskrs. Jedino nije bilo vožnje po makadamu. Kad sve zbrojim i oduzmem sa gumom sam jako zadovoljan. Za cijenu od 350kn. sa uslugom montaže ta me guma sigurno dovezla kući a proklizavanja je bilo,  bez padova, kad je bio snijeg na cesti. Na mokroj cesti vozim dosta sigurno sa naginjanjem u zavoju nešto manjim nego kad je cesta suha jedino što pazim na poklopce šahta koji su tada jako skliski. Kočenje je dosta dobro u tim uvjetima tako da sam prijatno iznenađen svojstvima te gume. Stil vožnje mi je turistički, putni, pretječem "na sigurno" jer sa 250ccm. i 22ks. x-7 poslije 100km. ubrzava znatno sporije nego do 100km. Ukratko, guma je ok.
Pozdrav svim skuterašima.
 
Pitanjce i ako je to to preporuka.

Bio sam u utorak na servisu i odradila se promjena ulja, i malkice se vraćao volan, da bude jednako lijevo desno. E sad problem. Danas sam krenuo od kuće i zaboravio sam pokopčati ruksak u predjelu pojasa. Pustim gas, i rukama krenem kopčati, a taman kad se brzina spuštala prema 60km/h volan se počeo tresti?! Imao sam i kofer gore (41l). Do sad to nisam uopće primjetio iliti imao iskustva s tim.

Došao sam u servis te su mi rekli da nisu niš radili po vilici već su ga samo gore kod volana naštimali.

Pregledali smo malo kotače te na prednjem nemam nikakav uteg, a zadnja guma mi ima "stepenice" pa možda ona prenosi vibracije naprijed.

Planiram otići do Unikomerca da mi pogledaju balans prednje gume. A ako će trebati nove što preporučate?

E da, motor je 2013. godina. 5 godina možda čuda napravi na moto gumi?
 
Kažeš motor je 2013. Daj si pogledati selene, tj. nosače motora, oni ti se hoće vremenom razmrdati. Naj boje ih je zamijeniti...
 
Hmm, primjećujem da imam malo više vibracija, al nije to baš da volan ide 2 cm naprijed nazad. I naravno samo kad pustim gas i tamo oko 55-60km/h.
 
Ja sam godinama na FeelFree i zadovoljan sam, mada sjedeću sezonu bi možda za probu uzeo https://www.pirelli.com/tires/en-us/motorcycle/all-tires/sheet/diablo-rosso-scooter.
Jel ima ko iskustva s njima?
 
matt750 said:
Pitanjce i ako je to to preporuka.

Bio sam u utorak na servisu i odradila se promjena ulja, i malkice se vraćao volan, da bude jednako lijevo desno. E sad problem. Danas sam krenuo od kuće i zaboravio sam pokopčati ruksak u predjelu pojasa. Pustim gas, i rukama krenem kopčati, a taman kad se brzina spuštala prema 60km/h volan se počeo tresti?! Imao sam i kofer gore (41l). Do sad to nisam uopće primjetio iliti imao iskustva s tim.

Došao sam u servis te su mi rekli da nisu niš radili po vilici već su ga samo gore kod volana naštimali.

Pregledali smo malo kotače te na prednjem nemam nikakav uteg, a zadnja guma mi ima "stepenice" pa možda ona prenosi vibracije naprijed.

Planiram otići do Unikomerca da mi pogledaju balans prednje gume. A ako će trebati nove što preporučate?

E da, motor je 2013. godina. 5 godina možda čuda napravi na moto gumi?

5 godina je stvarno puno za moto gumu. :wink:

Druga stvar, kufer može izazvati vibracije na volanu, i to obično baš tako - samo na nekoj specifičnoj brzini i kod usporavanja. Možda do sada nisi išao za time. :neznam:
 
biker4life said:
5 godina je stvarno puno za moto gumu. :wink:

Druga stvar, kufer može izazvati vibracije na volanu, i to obično baš tako - samo na nekoj specifičnoj brzini i kod usporavanja. Možda do sada nisi išao za time. :neznam:

Sarkazam il for real?
 
Meni se to događalo isto na 60km/h te je prestalo kad sam promijenio gume. Mislio sam da je do vilice ali se čini da je bila nekakva deformacija na gumama (slabo se vozilo na zimu).

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

 
Gilmour said:
Meni se to događalo isto na 60km/h te je prestalo kad sam promijenio gume. Mislio sam da je do vilice ali se čini da je bila nekakva deformacija na gumama (slabo se vozilo na zimu).

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Moguće je i da je u gumi problem, naravno. Ako problem ostane i nakon balansiranja ili promjene guma onda treba tražiti dalje. Probati istu dionicu sa i bez kufera, pa vidjeti jeli možda to - te dvije stvari su nekako najučestalije kod trešnje volana. (y)
 
Iz mog iskustva, gume su uzrok 90% problema te vrste.
Vrlo rijetko ce utezi rijesiti problem.
Probaj naravno prvo ovo sto je bajker4life rekao, bez kufera istu dionicu.
 
Je li netko imao ContiTwist gume? Zanimaju me tuđi dojmovi jer svoje imam i nisu mi bas jasni [emoji849]

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

 
noky200 said:
Ja sam godinama na FeelFree i zadovoljan sam, mada sjedeću sezonu bi možda za probu uzeo https://www.pirelli.com/tires/en-us/motorcycle/all-tires/sheet/diablo-rosso-scooter.
Jel ima ko iskustva s njima?

Probao Metzeler, probao Diablo Rosso, ljepše mi se vozi na ovoj drugoj. (y)
 
636Njega89 said:
I ja moram u nabavku guma za Beva, naime 07/16 sam uzeo City Grip i uopće nisam zadovoljan  :palacdolje: (Naručio ih preko "kupi gume"- stigle za 2 dana, dot dobar, Made in Serbia).
Gume su katrastofalno loše - ne drže cestu uopće na normalnu vožnju, kad je kiša svaki start na uzbrdici je drift.
Sada ne znam da probam sa FeelFree ili nekom drugom alternativom...

Slazem se! Guma je kriminalno losa po suhom a kamoli po mokrom. Bilo kakva duza zesca voznja  postanu ko staklo i treba stat da se ohlade po ure. Preskupe gume za ono sto nude.
 
meni trebaju gume za bev 400, dunlop scootsmart nikad vise, to mi se previse klize, morao sam smanjit pritisak u gumama ispod tvornickog da bi se mogo voziti..
Htio sam pirelli diablo, al ne mogu naci u paru, kaj se to vise ne proizvodi ?
Kakve su one angel?
 
Baš sam se neki dan malo konzultirao s Matkom iz motoboxa vezano za Diablo Rosso Scooter , probam ih sljedeće sezone uzmi i njih u obzir, bilo bi poželjno da i isprobaš prije mene, on veli da su stepenicu iznad svih ovih guma do sad za maxi skutere  :mrgreen:
Na fell free sam napravio 80t km, bio uvijek zadovoljan, a bilo je svega po cesti.
 
roso nema u 110 (prednja) :( inace narucio sam rosso zadnju, jer prva je ok, samo sam htio u paru mjenjat, pa dok ne nadjem zamjenu...
htio sam obicni diablo u paru, al nema ni to, a ta je jedina u dimenzijama za 400 ... angel mi se cini previse touring kao i metzeler ... i onda motor je 210kg, + ja 100 , tak da bi htio max grip koji mogu dobiti...