Gume za maxi skuter

Easy rider said:
Preporuka za X10.  350 kubika ?

Probao city grip, diablo scooter, diablo rosso scooter, metzeler feelfree
Najgora city grip, najbolje drzala rosso scooter ali kratko trajala, diablo scooter za nijansu losiji od rosso scootera a feelfree isti kao diablo samo je duze trajao
Sutra ti mogu napisati koliko mi je koja izdrzala jer sve imam zapisano
 
Barabones said:
Probao city grip, diablo scooter, diablo rosso scooter, metzeler feelfree
Najgora city grip, najbolje drzala rosso scooter ali kratko trajala, diablo scooter za nijansu losiji od rosso scootera a feelfree isti kao diablo samo je duze trajao
Sutra ti mogu napisati koliko mi je koja izdrzala jer sve imam zapisano

Piši samo piši :)
 
Sry zaboravio napisati

City grip 12 700 km
Diablo scooter 8200 km
Metzeler feelfree 12 200 km
Diablo rosso scooter za sada presle 7200 km i za zamjenu su
 
Barabones said:
Sry zaboravio napisati

City grip 12 700 km
Diablo scooter 8200 km
Metzeler feelfree 12 200 km
Diablo rosso scooter za sada presle 7200 km i za zamjenu su

Thx (y)
 
rosso scooter odlično drži ali se brzo troši
najbolji omjer grad/otvoreno feelfree

nadam se da sam pomogao
ako ima još kakvih pitanja slobodno pitajte :D
 
Logično sportska guma, najmekanija, najbolje drži.
Istu stvar sam imao s savom mc, odlično je držala, al se i trošila, iznenadila me čak ugodno.
Sad je feelfree gore i imam oko 7000km, al nebu još dugo, 500tka ih troši.
 
znam da je sportska :D
ima "skoro iste" karakase kao rosso 3 za motocikle
 
Da li netko vozi Bridgestone Battlax SC?
Htio bi nesto malo sportskije od Feelfree a nema Diabla komplet u mojoj dimenziji. Trajnost nebitna jer radim malo km i prije ce gume ostariti nego se potrose.

140/70-14
120/70-15
 
Iskustvo s FeelFree na x10 500ccm, odlijepio se sloj gume nakon cca 7tkm, inače sam bio prezadovoljan tim modelom na bevrliju 250(trajale su mi do 20tkm), ali ovdje se nije baš iskazala, bumo probali Pireli Diablo Rosso.





 
noky200 said:
Iskustvo s FeelFree na x10 500ccm, odlijepio se sloj gume nakon cca 7tkm, inače sam bio prezadovoljan tim modelom na bevrliju 250(trajale su mi do 20tkm), ali ovdje se nije baš iskazala, bumo probali Pireli Diablo Rosso.






jedan savjet, ne da obranim Metzelera, nego da ti se opet ne dogodi. Kažeš 7000 km, vidljivo je na kilometar da je guma po sredini ne poravnata nego ubijena, i generalno izgleda kao da ima 20000 km i da je na skuteru minimalno 5 godina.  Prenizak tlak, i usudio bi se reći ne rijetka kontrola pritiska u gumama, nego nikakva. Kladio bi se da prije zamijene u prednjoj nije bilo preko 1,2 bara.
Pogotovo što pričamo o X10 , koji je veliki i težak skuter.

Tu ako imaš koga kriviti , onda krivi sebe i ubuduće kontroliraj pritisak jednom mjesečno  (y)
 
Moja je greška kako god trebale su ranije dolje, za tlak garantiram da nije pao ispod 2.2 jer ga kontroliram svako malo (2.4 napred i iza 2.5bar za vožnju s suvozačem ), a guma je montirana prije god i koji mjesec.
Skuter je težak, vozim ga dosta sportski i gume se troše.
Vidit ćemo kak će se rosso ponašat.
 
Sve jasno, da se razumijemo, moj komentar se odnosi na viđeno na slici, ona može prevariti , ali svejedno ta sredina je ubijena do kraja i jedino što može biti razlog tome je nizak pritisak ili eventualno da je prednji kraj u rasulu ( vilice ) , što ne vjerujem jer se ipak radi o novijem skuteru.

Diablo Rosso Scooter provjereno bomba  (y)
 
Evo recimo isti model na beverliju 250 nakon ~8000km, tako da mislim da je sve do težine skutera, u kombinaciji s dosta AC u zadnje vrijeme, i kočenja naravno.



 
Ekipa nemojte me pljuvat al stvarno neam volje citat 45 strana..
Kupio 2017 xmax 300, gore valjda orginal gume koje mi bacaju strah u Kosti,
ne daju sigurnost naginjana u zavoju ,a u zavoju ko da mi skuter seta tj plovi..
Ugl sta mi  preporucate?
vidim da se pirelli diablo spominju..
Ako se dobro sjecam imo sam pirelli na versysu i bile su dobre..
kakav je dunlop scootsmart ?
 
Wittmann said:
S Pirelli Diablo i Metzeler Feelfree dobra iskustva, s Dunlop i Michelin lošija, govorim za Bev 350..

Danas iso prat motor i neda  mi bog mira,pa ja pogledam sta je dole..
Dunlop scootsmart.. :palacdolje:
Vise nikad na moj skuter.
Najtuznije je sto izgledaju ko da si ih jucer stavio.. :shock:

E da a ove Pireli angel? sta to niko nema?