Gume za maxi skuter

Ja sam uzeo pireli angel scooter za beverly 350. Prezadovoljan zasada ali nisam se puno vozao. Prvi dojmovi odlični
Majstor sa 20-godišnjim iskustvom mi je preporučio Dunlop Scootsmart, ipak sam njega poslušao, iako mi je zadnja bila Pirelli Diablo Roso vožena malo prošlu sezonu, a prednja starija istrošena, tako da sam ipak uzeo obje Dunlopice, a ne samo prednju Diablo Roso.. gume su 150/70/14 zadnja, a 120/70/15 prednja.. jednostavno sam htio vidjeti zbog čega preporuka za Dunlop Scootsmart, također sport guma, iako zna da ja vozim kad god mogu, suho-mokro, toplo-svježe..s vremenom ću prenijeti iskustva
Btw, ako netko želi ovu Pirelli Diablo Roso 150/70/14, dot 11/17 kupljena krajem sezone '18, a vožena jako malo prošle sezone zbog određenih razloga i ne dostatka vremena, slobodno se javite zainteresirani, jer guma je gotovo ne istrošena..šifra oglasa na Njuškalu 33327962
 
Last edited:
Ja sam je imao u dimenziji 130 60 13 i imao sam osjecaj od prvog dana sto se osjeti i po dodiru da je guma malo tvrda, lako upravljiva, i dobro je drzala kad se zgrije. Ocekivao sam malo bolju gumu samo zbog marketinga, tako da vise volim ove ne razvikane modele jer ne ocekujem previse a na kraju ispadne odlicna i bolja od ovih obecavajucih. Probaj, javi dojmove i nakon prve sezone jer se tak tad pocinju nalazit nedostaci (y)
 
  • Like
Reactions: yuredal965
Vrijeme je da provamo Michelin
Nakon Bridgestonea i Dunlopa
Michelin Pilot Road 4 SC..
 
... jel neko imao diablo rosso scooter i bridgestone battlax sc da može dat usporedbu... obične, ne radijalne...
 
Nazlost samo b sc. ali sad moram minjat. Pa cu stavit diablo rosso pa cu napisat. B sc top!
Ja san nedavno minja gume i mislia san se izmedu bridgestona i michelina
Uzea san michelin jer je amo rec vise urbana guma.....manje za racing........
Nazalost jos je nisan isproba jer Kralj nikako da dode na red.......
 
Nazlost samo b sc. ali sad moram minjat. Pa cu stavit diablo rosso pa cu napisat. B sc top!

... dovoljno, thx... zanimalo me kakva je ta “normalna” B SC posto sam na tmaxu imao radijalnu i ta je bila najbolja guma sta sam imao...
 
Ja imao na tmaxu napred scootsmart - tresla je a balansirao tri puta. Uzas.

A zadnja isto scootsmart, skroz ok. Ima jako malo profila al jos drzi super. Drzi i hladna i topla. Zivlja voznja, nogarom znam strugat , al ne otvaram gas u zavojima jako i takve stvari.
 
Evo da napisem svoje iskustvo sa Roadtecom...

Bile montirane na Downtownu 350, nikako ih nisam mogao izbalansirat, tresle na brzini od 60 do 90, nedaj ti boze volan pustit na 60....

Sto se tice drzanja prvih 2000 tisuce km jako dobro, ali zanimljivo je sto se pocelo dogadat nakon, zadnja guma se doslovno deformirala, pocele su vibracije, zujanje itd... u vise navrata mi je proklizao zadnji kraj.... ukupno presao 3900 km

Za usporedbu sa Feel free sam napravio 6500 km niti jedan problem, drzala do zadnjeg dana jako dobro...

Eto to je moje iskustvo, mozda je guma na nekoj drugoj dimenzija bolja, ali ja znam da vise na moj skuter ne ide, trenutno su gore Battlax SC za sad ok...
 
Na tmaxu stavio michelin city grip 2, skroz guma , al ruzna jako 😅


Kakva je pirelli diablo scooter ? Je problem dok je hladna , treba je zagrijat?
 
Ta Pirellica je meni bila najbolja guma ikad na Tmaxu. Držala je nenormalno, brzo bi se zagrijala, trajala fenomenalno dugo. Po meni, nema bolje gume za Tmaxa.
 

Attachments

  • IMG_20180930_163804-02.jpeg
    IMG_20180930_163804-02.jpeg
    505.8 KB · Views: 0
  • Like
Reactions: DiscoVolante