Gume za maxi skuter

Iznenađujuće zabavan, pašu mu oni kratki zavoji i puno prebacivanja lijevo-desno zbog niskog težišta i dobre ciklistike.
 
  • Like
Reactions: Nero
Da bacim feed, tj ponovim još jednom, taj michelin city grip je najveće smeće koje postoji, smrt.
Stigao xmax 300 u dvorište gume star god dana, to klize pri nagibu od 5° cim das gas, bacas zadnji kraj kako oces otpor nikakav. A dok je malo ovako vlazno i slinavo = klizaona.
Vjerujem bridgestonu, mozda i pireli angel city, ali michelin-dunlop nikad nije bio dobar na skuteru. Vidjet cemo sto ce stic, ali samo najbolje dolazi u obzir koliko god da kosta, sve ostalo je bacen novac i promasaj
 
  • Like
Reactions: exfreerider
Da bacim feed, tj ponovim još jednom, taj michelin city grip je najveće smeće koje postoji, smrt.
Stigao xmax 300 u dvorište gume star god dana, to klize pri nagibu od 5° cim das gas, bacas zadnji kraj kako oces otpor nikakav. A dok je malo ovako vlazno i slinavo = klizaona.
Vjerujem bridgestonu, mozda i pireli angel city, ali michelin-dunlop nikad nije bio dobar na skuteru. Vidjet cemo sto ce stic, ali samo najbolje dolazi u obzir koliko god da kosta, sve ostalo je bacen novac i promasaj
Mislim da ih ja imam na Burgmanu 400, ali nisam primjetio to o cemu pricas. Jos imam Dr. Pulley 17g unutra i bas digne okretaje kad krece, ali mi jos nije proklizao. Gume montirao prethodni vlasnik i odvezao 200km na njima, a ni ja nisam jos uspio vise od 200km napraviti ali za sada im nisam nasao manu.
Mozda u HR dolaze neke losije gume nego sto se prodaju ovamo u DE.
 
Ima xmax momenta, ali bas da se tako lako mogu zafrkavat sa zadnjim krajem na 60kmh to nije lijepo. Prije sam ih imao na Nexusu 250 i nisam se smio priblizit rubu gume jer bi me na magistrali zanosilo. Dobra je ko i svaka u idelanim uvjetima, na suhom cistom lijepom asfaltu, ali ovo kad moram kalkulirat dokle smijem s njom zaebi. I takve gume se obicno i sporo trose, pa im kumuje i starost jer eto na oko izgleda super pa tjeraj nije to za zamjenu.
Imao sam ih i na runneru 50 isto iskustvo jos od prije par godina
 
prije 10 godina sam imao city grip i uzasna je guma bila po gradu a na magistrali su mi se toliko jednom pregrijale da sam ih morao stat ohladit. znaci smece bile i ostale...a platio sam ih 900 ili 1000 kuna set xD
 
prije 10 godina sam imao city grip i uzasna je guma bila po gradu a na magistrali su mi se toliko jednom pregrijale da sam ih morao stat ohladit. znaci smece bile i ostale...a platio sam ih 900 ili 1000 kuna set xD
To je najgore sto smece kosta kao i ostale, ljudi misle michelin je pa mora bit dobar... nazalost nije tako
 
prije 10 godina sam imao city grip i uzasna je guma bila po gradu a na magistrali su mi se toliko jednom pregrijale da sam ih morao stat ohladit. znaci smece bile i ostale...a platio sam ih 900 ili 1000 kuna set xD
Na novom skuteru sam ih toliko spalio oko Karlobaga da su izašli mjehuri i grbe po njima, nisam to nikad prije vidio. :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: SpoRRi and dipsi997
Ja ne znam sta ste vi vozili i kako ste vozili, ali ovamo ih hvale po forumima i portalima. Cak i na Google ima 320 recenzija i prosjecna ocjena je 4,6.
Ali, kad malo bolje razmislim to me ni ne cudi u kakvom je stanju asfalt u HR. Proslo ljeto sam ljetovao na Bracu (Supetar) i prije ljetovanja stavio nove GY Asy 5 na BMW-a. Mislim da nisam niti jednom uspio krenuti sa mjesta a da mi nije bio light show od raznih asistencija po tabli.
 
Taj City Grip je smeće od gume, X-Max 300 s njim ne gasi kontrolu proklizavanja. Ne treba biti Rossi da bi skužio da je to govno od gume, pa me čudi da ih itko hvali.

Za one koji voze većinom po gradu Metzeler Feelfree je vrhunski jer hladan ima dosta gripa, za magistralu je Diablo Rosso Scooter zakon.
 
Ne znam, kazem da sam tek 200tinjak km presao sa Burgmanom na njima pa ne mogu biti mjerodavan. Samo mi cudno da imaju toliko dobrih neovisnih recenzija a vi tvrdite da je smece. Bumo vidli kad se bude moglo voziti. Ovamo opet snijeg propada, tako da ne vjerujem da cu prije marta na cestu na 2 kotaca 😀
 
Ma nisu bas tako lose, po gradu na istim mjestima kliznu i druge a kad se ugriju znalo se lijepo provozat.
 
Ma nisu bas tako lose, po gradu na istim mjestima kliznu i druge a kad se ugriju znalo se lijepo provozat.

Dok sam zujao na Beverlyu 350, znam da sam par kratkih zavoja osjetno brže prolazio kad sam stavio Diablo Rosso Scooter nakon City Gripa.

Jednostavno se nisam nikad usrećio s njima, totalno tupe gume i glup osjećaj vožnje na njima.

Došle su nove s X-Maxom, i isto su mi tu katastrofa.
 
Ako bude na stanju ide angel scooter za koji kaze bimba da je nesto bolji po mokrom od battlaxa i da su obje odlicne gume, metzeler feelfree ni ne vidim da ima u ponudi iako me i on zainteresirao, usput narucujem za motor opet angel GT (angel scooter raden na osnovi GT) i spremni za sezonu. Koliko vam traje diablo rosso?
Ima tko kakvih svjezih iskustava sa angel scooter da nadoda?
 
Ako bude na stanju ide angel scooter za koji kaze bimba da je nesto bolji po mokrom od battlaxa i da su obje odlicne gume, metzeler feelfree ni ne vidim da ima u ponudi iako me i on zainteresirao, usput narucujem za motor opet angel GT (angel scooter raden na osnovi GT) i spremni za sezonu. Koliko vam traje diablo rosso?
Ima tko kakvih svjezih iskustava sa angel scooter da nadoda?
Za kilometražu Angel Scooter, a s obzirom da iste imaš i na motoru, nema potribe za Diablo Rosso za skuter
 
Zato i pitam koliko diablo traje, vjerojatno ne preko 5000km, city grip ide preko 10000km, ako angel izdrzi 8-10tkm to je super(okvirne usporedbe radi)
Na motoru ce mi angel gt bit oko 12000km mozda i nesto vise, sada sam na 10tkm
 
Last edited:
Ide i Rosso 5,a ovo 8+. Uz uvjet da se voziš grad, malo cesta, a ne da vikende u Carlitosa provodiš
 
Ako vam City traje 10+ onda niti ne čude ovakvi komentari. :p Meni niti jedan set nije izdržao preko 6 a i tad je već neko vrijeme bio u banani.
 
  • Like
Reactions: WraGG