Gume za maxi skuter

Pa evo city grip sad na 7000km ima negdje pola mesa, mozda mrvicu manje, jos 3000km moze durat sigurno, ali ne zelim, bacam to i montiram pireli kad zagrije... Narucen je angel scooter pa cemo vidjeti test
 
Ok, moje su jos uvijek nove. Valjda zato drze kako treba. Cisto sumnjam da ce Burgman kod mene biti dovoljno dugo da se toliko potrose. :mrgreen:
 
Bridgeston batlax sc i sad nove sc 2 su top. Izdrzale do 7 minja ih na 8,5 jer se prednja izlizala u ukockastila. Ali do 7 drze kako treba. Do 8 su gotove pogotovo prednja, zadnje ima jos za tisucu. Znaci po meni je prava trajnost 7 tkm. Sve povise je pad voznih osobina
 
  • Like
Reactions: dipsi997
Vidio sam jedan decko ubo na xmaxu kombinaciju prednja SC2 i zadnja hoop, kaže da ljepi za asfalt, samo sto to kosta 1300kn, ali tko hoce ganjacinu po kisi i ne gleda koliko ce mu trajat ne treba se bojat dokle smije sa gumom.. ovo sa battlaxom je sasvim pristojna kilometraza, tko se dvoumi neka uzme pa proba
 
Ja imam michelin power pure sc i super su, zadnja mi izdržala 10k km, s tim da kad sam prešao 8k km sam morao paziti malo više na mokrom.
Ova nova zadnja mi sad ima 5k km i odlično drži po kiši.
 
  • Like
Reactions: dipsi997
Prošle godine sam uzeo nove Dunlop scoot na bev300 ,nakon 7000 km zadnja guma je gotova. Opet sam uzeo istu novu gumu neki dan.
Mene su gume oduševile po držanju ceste (Lujzijana).
Pošto smo dvoje na motoru ne čudi me da je zadnja guma relativno brzo otišla, prednja je još uvijek dobra bar za još jednu sezonu.
Dakle preporuka za Dunlop za one koji voze brže / traže odlično držanje po zavojima van grada.
Btw.Imao sam prije na skuterima Pirelli Diablo i Pirelli Angel. Diablo su mi bile slične kao ove Dunlop (ali loše za mokro) , a Angel su jako dobre za po gradu i mokrome.
Btw. Pirelli Angel su mi trajale na bev400 oko godinu dana i preko 13000 km s njima.
Nakon njih sam probao neku kinesku Shinko zadnju gumu i bila mi je super.
IMG_20220107_154459.jpg
 

Attachments

  • IMG_20200118_161517 [HDTV (720)].jpg
    IMG_20200118_161517 [HDTV (720)].jpg
    126.1 KB · Views: 0
  • IMG_20200118_162956 [HDTV (720)].jpg
    IMG_20200118_162956 [HDTV (720)].jpg
    210.4 KB · Views: 0
Last edited:
Ja imam michelin power pure sc i super su, zadnja mi izdržala 10k km, s tim da kad sam prešao 8k km sam morao paziti malo više na mokrom.
Ova nova zadnja mi sad ima 5k km i odlično drži po kiši.
Opet ih kupujem, sada moram i prednju promijeniti.
Oko 100/150 kuna je zadnja skuplja nego prošle godine.
 
Pozdrav svima,
Vidim da se ovjdje priča o gumama, a trebam savjet nekog s iskustvom :)
Kupio sam rabljenog Suzuki Burgmana 650 prije malo više od godinu dana i napravio oko 9000km na njemu. Tada sam stavio prednju i zadnju novu gumu DUNLOP 160/60 R14 SPORTMAX ROADSMART III 65H. Po preporuci, te zbog toga što kažu da ima ojačanje ako se probuši da se može voziti još neko kratko vrijeme na njoj u slučaju nužde.
Ne vozim po autoputu nikad i sa suprugom sam otprilike 60% vožnji (zajedno cca. 160kg).
Sada vidim da sam zadnju gumu potrošio, ali na neobičan način, tj. da su se rubovi poderali dok je sredina gotovo nova.
Ne smeta me što se guma potrošila, već način na koji se potrošila.
Pazim na napumpanost zadnje gume kada sam sam ili sa suprugom prema specifikaciji.

Iako sam vrlo zadovoljan gumom i držanjem u potrazi sam za alterantivom, tj. gumom koja bi bila jednako mekana po sredini i sa strane pa da se jednoliko potroši. Dakle, da ima mekoću kao ova sa strane.

Možete li mi dati kakav savjet? Možda pogrešno razmišljam?

Hvala.
 

Attachments

  • Gume (1).jpeg
    Gume (1).jpeg
    221.1 KB · Views: 0
  • Gume (2).jpeg
    Gume (2).jpeg
    161.9 KB · Views: 0