gume za vespu..moja iskustva i preporuka

Eladio

Active member
imao savu (monsum)

i nikad vise.. raspala se nakon 3 mjeseca iznutra i busila zracnicu, a bilo je nekrpljivo

imao sam i michelinku sm100
katastrofa

dunlop k888 mi je najnaj od svih do sad..
strasno dobra guma
dobro drzi , ma fantasticno drzi..
cak i po kisi je odlicna ..a i skoro duplo duze traje od ostalih

jedino sto nije standardnih za vespu 3.5/10 dimenzija , pa se prilikom montaze treba felga podlozit s sajbicama.. inace lagano ruse rub gume od amortizer..

ali definitivno dobra guma

toliko o mojim iskustvima , mozda nekom to bude korisno
 
Imam Savu (M 18 - ili takvo nešto) ...so far so good... al opet nemam iskustva s drugim pa nemogu biti objektivan. Al ajd ti malo o cijenama ak imaš kakvih informacija... Pozdrav
 
Ja sam se neko vrijeme vozao na Dunlopu. Užas jedan. Teška plastika. Istina, to je davno bilo. Onda sam prešao na Mišelinke, koje su mi bile ok, kao i Pireli, koje sam vozio zadnjih godinu dana (kupljene kod Stipe u dućanu :wink: ). Sad sam na Metzeleru, ali motor više nije Vespa.
 
pardon me..

sava monsum.....170 kn

michelin sm100..150 kn

dunlop k888.......210 kn

................................................napominjem da sam cuo da je michelinka dexter najbolja, ali nisam probao.. ona je takodjer negdje oko 210-220 kuna


michelinka trajala oko pol godine mozda malo vise (zadnja) i izlizala se skroz u chelestonku a nis nije drzala
(u to vrijeme se probusila negdje 6-7 puta)

sava monsum trajala tri mjeseca (zadnja) i raspala se iznutra iako je mozda malo bolje drzala od michelinke sm100 (jednom se probusila, drugi put je vec ona zvakala zracnicu i tako uzrokovala busenje)

dunlop k888..trajala preko godinu dana (nije bila skroz celestonka, nego skoro :) ) , odlicno drzi cak i izlizana , busila se 3-4 puta , dobra i po kisi.. dapace.. rekao bih vrlo dobro
najisplativija kupnja i najsigurnija :!:

eto.. jos nesto? :wink:


PS
metzeler sam imao prije na hondi, solidna guma koja se nista ne trosi ali slaba po kisi (ne sjecam se koji model , ali radi se o relativno uskoj gumi http://members.lycos.nl/hondabrommers/photoalbum0.html )
 
...a na mojoj PX 200 E s kojom sam od 1987 do sada prešao 91 471 km, koristi sam orginalke CEAT, pa PIRELLI i konačno MICHELINKE. Iskustvo nekakvo, pa što ja znam MICHELIN nekako najkompromisnije rješenje (uloženo - dobiveno)...

:)
 
ja imam Savu MC 18 i guma je ok. inače MC 18 supersoft se masovno koriste na utrkama.
 
2 Eladio> Pa kuda se ti vozis kad toliko busis gume...?
 
Cigla said:
2 Eladio> Pa kuda se ti vozis kad toliko busis gume...?

po gradu Rijeci , ali idem cesto do Opatije :mrgreen:
a ljeti mi je istra kao dobar dan :wink:

..cinjenica je da mojih 90 kg uz dodatne kilograme suvozaca jako pritiscu,, a to znaci za tu sitnu gumu opterecenje, sto ce reci.. kad je vec izlizana i istrosena, svaki kamencic joj je prijetnja :mrgreen:
 
"...napominjem da sam cuo da je michelinka dexter najbolja, ali nisam probao.. ona je takodjer negdje oko 210-220 kuna ..."

Michelin Dexter po meni definitivno najbolja guma!!! Jos dok ih nije bilo kod nas prije dosta godina sam po njih sal va trst i bile su dosta skupe, ali ne zalin ni lire. Zbilja jako dobra guma kojoj se na vozilima sa malin kotacima moze vjerovat.
Model Booper nije za nase ceste, ali kad je cesta O.K. je vjerojatno i bolja od Dextera, samo kad i di je cesta O.K ? :(