HAC-neplaćanje cestarine

Dr.

Member
Priča ide ovako,danas dobio poštom račun od HAC-a na 332 kn(što je dvostruki iznos cestarine od Zg do NP Karamatići+trošak postupka),jer sam napustio NP bez plaćanja cestarine.Događaj zabilježen u nadzornom sustavu HACa.,prema podacima registracijske oznake.Iznos treba platiti u roku 15 dana(dospijeće za 2 dana)inače slijedi ovrha.Jedini problem je što sam navedenog dana radio u Zg od 07 do19 sati, nikad ne vozim auto cestom,niti ikada bio na navedenoj postaji.Priložio prigovor mailom da mi dostave slike i detaljnije opišu događaj,a sutra ujutro ih zovem ali kako su inače brzi kad treba naplatiti  bojim se da se smiješi ovrha i znatno veća cifra.Mišljenja forumaša???
 
Tko ti je vozio auto toga dana?  Kako uopce ne platit cestarinu? Kuzim sa motorom se obiđe rampa ali sa autom :shock:
Jesi mozda prodao auto u međuvremenu a nije bio napravljen prijepis vozila?

 
predator9 said:
Tko ti je vozio auto toga dana?  Kako uopce ne platit cestarinu? Kuzim sa motorom se obiđe rampa ali sa autom :shock:
Jesi mozda prodao auto u međuvremenu a nije bio napravljen prijepis vozila?

Radi se o motoru.,toga dana bio u garaži.
 
Onda su krivo vidli ili se slabije vidi... Uglavnom trazi snimku, fotku bilo kaj
 
Ako treba platiti za 15 dana ne moze biti dospijece za 2 dana ????

Pismena zalba, poslati postom obvezno preporuceno  (y)
 
Pih!
Samo 332kn?!
Imaš sreću što nisu stupile na snagu izmjene i dopune Zakona o cestama. Ili možda već jesu?! :mrgreen:
https://www.vecernji.hr/auti/kazna-za-svercanje-na-autocesti-od-2000-od-10-000-kuna-1247977
 
DamirK said:
Ako treba platiti za 15 dana ne moze biti dospijece za 2 dana ????

Pismena zalba, poslati postom obvezno preporuceno  (y)

Rok za plaćanje je za 2 dana,htjedoh reći da je prošlo 13 dana  kada sam dobio čestitku na kućnu adresu.Dospijeće računa 29.08.
 
Hrvoje said:
Pih!
Samo 332kn?!
Imaš sreću što nisu stupile na snagu izmjene i dopune Zakona o cestama. Ili možda već jesu?! :mrgreen:
https://www.vecernji.hr/auti/kazna-za-svercanje-na-autocesti-od-2000-od-10-000-kuna-1247977
[/quote
Sad si me utješio,nema druge platiti makar nisam bio dolje. (y)
 
Dr. said:
Rok za plaćanje je za 2 dana,htjedoh reći da je prošlo 13 dana  kada sam dobio čestitku na kućnu adresu.Dospijeće računa 29.08.

Nebitno, jos uvijek imas vremena za prigovor. Bitno je da ga posaljes u roku od 15 dana od dana primitka. Naravno, ako mozes dokazati da nisi bio tamo. A novi zakon je novi, ne moze se primijeniti retroaktivno
 
Uuuu jbt pa to i mene onda čeka...ko ih jebe nek mi skinu sa plače :mrgreen:
 
Meni se prije par godina dogodilo da su u prepisivanju krivo upisali slovo na tablici, pa tuđi prekršaj došao meni. Žalio se, uz napomenu da tog dana nisam bio na mjestu događaja, motor bio u garaži, a ključ ima jedino starac od 80 godina bez noge i A kategorije, pa sumnjam da bi se on vozao bez mog znanja. Ispričali se i uputili kaznu pravom prekršitelju.
 
Ista situacija kako je opisao stkaos,nadam se da je greška,bit ću pametniji kad dobijem odgovor od HACa
 
Pošalji odmah žalbu. Što si čeko.
Samo napiši da nisi kriv i da su falili. Ne trebaju ti nikakve priče u žalbi za ovrhu.
Iza ide sudski postupak, pa ako nisu pogledali ponovo neka dokazuju na sudu.
 
Uspio dobiti telefonom,veli čovjek da su dužni odgovoriti u 14 dana na moj prigovor u službu reklamacija,u međuvremenu nema naplate,te da čuvam mail.Odoh na motorin  :021:
 
Probljem je što to nisam jučer znao,tek nakon tel.razgovora,u očekivanju objašnjenja....
 
Danas nazvao čovjek iz Hac-a,imaju snimku skutera sive boje,bez poslikane registracije-radnik na naplatnoj zapisao regu i pogodio moju,našli po regi preko Mupa.Uglavnom greška,storno računa i isprike. :jesus:
 
predator9 said:
Tko ti je vozio auto toga dana?  Kako uopce ne platit cestarinu? Kuzim sa motorom se obiđe rampa ali sa autom :shock:
Jesi mozda prodao auto u međuvremenu a nije bio napravljen prijepis vozila?
Na brzom ENCu se može i autom "prešlepat"!
 
Dr. said:
Danas nazvao čovjek iz Hac-a,imaju snimku skutera sive boje,bez poslikane registracije-radnik na naplatnoj zapisao regu i pogodio moju,našli po regi preko Mupa.Uglavnom greška,storno računa i isprike. :jesus:

Boktemazo.

facepalm.png