Hallstatt Cortina

zokx

Well-known member
Od četvrtka do nedjelje napravili smo  našu ranojesensku turicu koja nam uglavnom više znači od svih tjedana mora.

Planirano i izvršeno; ZG-Graz Louis - Sölkpass - Hallstatt - Gschütt Pass - Grossglockner - Cortina - Passo Giau - Passo Pordoi - Passo Fedaia - Passo Falzarego - Passo Valparola - Passo Gardena - Passo Sella - Passo Campolongo - Passo San Pelegrini - Passo Staulanza - Passo Mauria - Passo Predel - Bovec - Idrija - Prezid - Risnjak - Delnice – ZG. Još bi mi šarali, ali nema se vrimena  :mrgreen:

Sve je bilo super, bez ikakvih problema sa motorom (osim što su maznuli znak sa trokuta volana ispred hotela u Cortini), i bez problema sa prometom. Vjerojatno su se kazne povećale, ili je kontrola žešćča (vidjeli smo dosta patrola, ali solidarnost je OK pa svi blendaju), jer nema zaletavanja na cestama koje spajaju Passoe, naročito u naseljenim mjestima i u Austriji i u Italiji.  Svi se vuku bez pogovora.. Jednom kad krene uspon (ili silazak), otvara se koliko kome odgovara. Uglavnom je to neka touring do sport touring brzina. Rejsera je 10tak posto, isto kao i razgledavača. Tu i tamo kamp kućice koje naprave kolonicu, ali ništa strašno. Gužva neočekivano podnošljiva.
Od ugode treffova, Mercedes treff sa svim mogućim modelima cabrio Mercedesa svih mogućih godišta. Jako lijepi primjerci..
Drugi je to svijet. Svi neopterećeni, laganini, veseli.
Na Passo Pordoi, Caffe Marina konobarica naša cura iz Neretve. Zgodna, vesela, radi i živi tamo 10 godina. Čim nas je skužila odmah razgovor. Preporučam posjetiti.

Pobjednici puta su:
- u kategoriji kamikaza lik sa xtz 1200 tenere full šajni givi, sa suvozačicom, talijanske rege, koji se tako zaletavao na neviđeno pretičući kolonu da sam nakon trećeg takvog manevra stao sa strane na par minuta da se ni na koji način ne osjećam krivim ako lik pogodi nešto iz suprotnog smjera. Možda je htio malo pokazati kako on pegla, a možda je i prirodno takav.
- u kategoriji jebeš vas sa gsovima, ja i moja žena u kožnim odijelima sa sponzorskim našivcima, i naljepnicama po motoru ćemo vam pokazat, je lik (i žena) na nekoj sportivo Yamahi NM registracije koji je u žaru spolegavanja pred menom na odličnoj cesti Tolmin-Idrija izveo ples pred pad tako žustro da sam ga odmah prošao da ga riješim daljnjih muka i da gledam kako objašnjava ženi da to nije zbog njega nego zbog touring potrošenih guma itd.
-u kategoriji frendovski raspoloženih drajvera pobjednik je par iz Ljubljane na Versysu 1000 lijepe bakrene boje sa full koferima kojeg sam sreo na cesti negdje prije Tolmezza i lijepo se vozio s njim do Sella Nevea-e. Srećom smo izbjegli karabinjere negdje prije Tarvisia. Vidim čovjek je upoznat s cestom. Vukao je gdje treba, a usporavao u pravim trenutcima.
Bilo je još par debila pobjednika u kategoriji auto je brži od motora, i sad ću ti to pokazati, ali na njih sam oguglao. Kad ih pređeš uglavnom odustanu, a ako ne odustaju (rijetko) i lijepe mi se na rep, odustanem ja. Sve već viđeno stoput, ali evo i par fotki
 
nismo uopće ljubomorni, na đir, a pogotovo ne na produženi vikend koji si imao....

nismo uopće...kad kažem...
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

(y) (y)

 
Zaboravih spomenuti gospodina iz Rijeke sa ovim GSom na slici pored moga na Edelweisspitze. Možda je netko sa foruma. Nisam pitao..
 
Ja ovaj vikend odradio sličnu vožnju ali u dva dana.( prekratko) Gross, Cortina, Falzarego, Pordoi, Sella, Gardena, Valparol, Mauria... Na Pordoiu u suvenirnici prodavačica me pozdravi sa dobar dan.
Ugl. gđa iz Rijeke.
 
Dva dana je dobar tempo. Mi smo napravili oko 1650km. sve skupa u 4 dana, i to je ok.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znam curu s Pordoi-a, crnka...isto kaže iz Neretve je, pa kako pobogu iz Neretve, kad ono iz Metkovića...jel' znaš gazdu restorana Taverna u Metkoviću, kaže, bila sam tamo na praksi... :mrgreen:
 
i ja sam pogledal hallstat prosli vikend, a nocenje smo bezecirali u filzmoosu( cca 70 km od hallstata). prvi put sam bil u alpama i opet idem prvom prilikom. (y) jedino sam se zajebal kaj sam prešel bez navigacije ( filing pračovjek),a zaprta je bila cesta po kojoj sam isplanirao doci do filzmoosa - neprocjenjivo iskustvo
 
Mi smo spavali u Bad Goisernu 10 tak km od Hallstatta. Ništa za preporučiti. Skoro jednako skupo, jedino je bila dobra opcija mogućnosti otkazivanja do zadnjeg časa preko Bookinga što mi je jako značajno. Pred dvije godine sam sve rezervirao u sličnom terminu daleko unaprijed a potrefio se najhladniji i najkišovitiji tjedan otkad se mjeri u Alpama :) tako da sam morao ići autom. Na Grossu je bilo +3 i susnježica.
 
Ovaj put hotel Victoria. Ima garažu udaljenu 50m. od hotela. Za gazdinih 10-tak motora (ispričao mi je interesantnu priču o svom Heritagu 50 i neko godište), i za goste. Na ulazu je znak Bikers Welcome od 55€, a cijena odnosi se na last minute opciju ako naletiš na slobodnu sobu. Inače je dvokrevetna od 90€, ovisno o vrsti rezervacije. Koju godinu prije toga smo bili u hotelu Franceschi. Motor u dvorištu pred vratima. Cijena malo jeftinija, ali tu negdje..U okolici je stotine smještaja. Negdje sam uz put vidio Bikers Welcome od 30€
 
zokx said:
Ovaj put hotel Victoria. Ima garažu udaljenu 50m. od hotela. Za gazdinih 10-tak motora (ispričao mi je interesantnu priču o svom Heritagu 50 i neko godište), i za goste. Na ulazu je znak Bikers Welcome od 55€, a cijena odnosi se na last minute opciju ako naletiš na slobodnu sobu. Inače je dvokrevetna od 90€, ovisno o vrsti rezervacije. Koju godinu prije toga smo bili u hotelu Franceschi. Motor u dvorištu pred vratima. Cijena malo jeftinija, ali tu negdje..U okolici je stotine smještaja. Negdje sam uz put vidio Bikers Welcome od 30€

(y)
 
odlican djir  (y)
 
biker4life said:
Zanimljiv đir. (y)


Kojeg?

I opčenito, upučeno ovima koji su bili, ako može neka preporuka smještaja u ili oko Cortine D'Ampezzo a da je biker friendly, tj. da se motor može ostaviti na sigurnom. Prednost privatan smještaj. Hvala.

Vila Neve u centru  grada, dvokrevetna soba s doručkom i garažom 90 eura.  (www.hotelvillaneve.it)
 
mislim da u hallstattu neki hrvat ima restoran..  :misli: