Hard shell ruksak

Stigo ćumur! :mrgreen:
Pri prvom navlačenju pukla je kopča, ona oko struka. Nije zbog škembe, plastika trula. Nebitno. Na leđima na običnoj jakni stoji sasvim korektno. Ovo ostalo je u skladu s očekivanim ali me najviše zanimao prostor jer je Dainese D-Mach manji za oko 2 litre. Uspoređivao sam sa božanstvenim Suomyjem :mrgreen: i onim Ducati ruksakom iz nekog dućana kaj je mali donio doma. U XL stane laptop i kišnjak ali kad se ubace stvari iz Suomyjevih vanjskih pretinaca, osim što nema mjesta, unutra nastaje bosanski lonac. :p Zapreminom od 25 litara ih Ducatijev iz Plodina oba prepiša. Sve u svemu, ovaj XL će poslužiti a brijem da mi je uštedio lovu jer mislim da ću morati naručiti neki malo veći model.
 
Stigao i Dainese. Mjesta ima samo se potrebno naviknuti na trpanje jer ga treba postavit na prednju stranu a onda komp u straznjem dijelu sve poklopi. Na ledima djeluje ok, vidjet cemo u voznji.
 

Attachments

  • 20220113_152838.jpg
    20220113_152838.jpg
    2.6 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: Paf
Stigao i Dainese. Mjesta ima samo se potrebno naviknuti na trpanje jer ga treba postavit na prednju stranu a onda komp u straznjem dijelu sve poklopi. Na ledima djeluje ok, vidjet cemo u voznji.
kolko kavašlag te ispao sa svime?
 
Imam GIVI ST606, u načelu mi je općenito govoreći ruksak na motoru noćna mora, ali kad nema druge posluži. Ovaj se dobro fixira i ako se ne pretovari ne smeta me toliko.


Stoji fixno, ništa se ne otvara u vožnji, par relacija odradio na R-u autocestom, nisam niš pogubio... da ga nosim često, ne nosim ga, da služi svrsi kad treba, služi...

Kvaliteta u klasi sa njihovim kuferima, bisagama i sl., znači dobra.
 
Stigao i Dainese. Mjesta ima samo se potrebno naviknuti na trpanje jer ga treba postavit na prednju stranu a onda komp u straznjem dijelu sve poklopi. Na ledima djeluje ok, vidjet cemo u voznji.
Vidjet ćeš jedino sranje je što se nikad neće raspast i ofucat pa dopizdi. :mrgreen:
 
Onda ga može montirat na auto umisto Thule.

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
Skoro!

Evo moj ogio glumio thule na motoru prije 6 god, kroz pustinju i prasinu, dan danas isto tako izgleda.
Jednostavno cu ga morati napunit kamenjem i bacit u dravu. Nema druge, ko žohar je.
 

Attachments

  • IMG_8474.JPG
    IMG_8474.JPG
    2.1 MB · Views: 0
Upitna može biti jedino kvaliteta cifa, ovo ostalo vjerujem da je ok.
Drukčije se puni ali kad skužiš sistem stane dosta stvari, bar za moje potrebe. Zamjerka je što fale dva mala pretinca izvana, jedan za set za čistit vizir na putu i drugi za pljuge, a ne bi bilo loše da su i unutra smislili neki sistem pretinaca na raznim visinama. Npr., Ogio ima jedan za vizir na vrhu a ovaj nema.
 
Imam GIVI ST606, u načelu mi je općenito govoreći ruksak na motoru noćna mora, ali kad nema druge posluži. Ovaj se dobro fixira i ako se ne pretovari ne smeta me toliko.


Stoji fixno, ništa se ne otvara u vožnji, par relacija odradio na R-u autocestom, nisam niš pogubio... da ga nosim često, ne nosim ga, da služi svrsi kad treba, služi...

Kvaliteta u klasi sa njihovim kuferima, bisagama i sl., znači dobra.
Ruksak je noćna mora dok ne kreneš a onda u pravilu zaboraviš da ga imaš. Dugo sam se opirao ideji da ga nosim na enduro, jer to je ipak zahtjevan sport i sve dodatno na tebi ili motoru smeta, međutim nakon svake vožnje kad bi ga imao bi sam sebi govorio kako je dobar.:mrgreen: Bitno je samo da je dobar odnosno da ti odgovara na leđima jer ga onda ni ne osjetiš. U konačnici, i tamo i na cesti ga koristim i kao kornjaču jer onu pravu nisam navukao već godinama.
 
  • Like
Reactions: Dene
Upitna može biti jedino kvaliteta cifa, ovo ostalo vjerujem da je ok.
Drukčiji je sistem punjenja ali kad skužiš sistem stane dosta stvari, bar za moje potrebe. Zamjerka je što fale dva mala pretinca izvana, jedan za set za čistit vizir na putu i drugi za pljuge, a ne bi bilo loše da u i unutra smislili neki sistem pretinaca na raznim visinama. Npr., Ogio ima jedan za vizir na vrhu a ovaj nema.
Pa taj dainese je ogio?!
 
To je baš čudno. Al jbg ti bosanac si morao uzet DAJNEZE nek se vidi a to što nema što treba nema veze.. Šta nisi uzeo orGinal i našio Dajneze.
 
Nisu ni Bosanci što su nekad bili, sad već razmišljamo pa ću naći način da vizir namjestim u gornji dio krute školjke tako da se ni ne kuži da je unutra. :p
 
Daj kratki review iz prve ruke
Evo sam ga u subotu napokon isprobao.
Super je stvar što je iznutra mekan tako da ne smeta grba od jakne, i uz grbu jako dobro prianja uz leđa i za razliku od običnog ruksaka ga se uopće ne osjeti na leđima ni pri većim brzinama. Prilikom vožnje sam imao i jake bučne udare vjetra , ruksak nisam ni osjetio. Pored ovakvog ruksaka nikada ne bih na motor stavljao ni tank torbu niti repnu torbu. Jeftiniji je i stane više toga, a ne nagrđuje motor.
Vrijedi svake kune.

Kada se raspadne, uzeti ću Ogio, čisto radi usporedbe (iako je ovaj XL MOTO najbolji omjer uloženo/dobiveno).
 
imamo jedno dosta cudno pitanje. imam alpinestars jaknu sa grbom. zanima me dali postoji neki tip ruksaka koji moze normalno stat na leda? jer jakna mi je super ali ovo ljeto se planiram vozit vise i putovat, pa mi treba neki malo bolji ruksak
 
Super je stvar što je iznutra mekan tako da ne smeta grba od jakne, i uz grbu jako dobro prianja uz leđa i za razliku od običnog ruksaka ga se uopće ne osjeti na leđima ni pri većim brzinama.
imamo jedno dosta cudno pitanje. imam alpinestars jaknu sa grbom. zanima me dali postoji neki tip ruksaka koji moze normalno stat na leda? jer jakna mi je super ali ovo ljeto se planiram vozit vise i putovat, pa mi treba neki malo bolji ruksak

:mrgreen:

... ili na običnom ruksaku izreži dio koji je pod grbom. :p
 
imamo jedno dosta cudno pitanje. imam alpinestars jaknu sa grbom. zanima me dali postoji neki tip ruksaka koji moze normalno stat na leda? jer jakna mi je super ali ovo ljeto se planiram vozit vise i putovat, pa mi treba neki malo bolji ruksak

Pa jedino hardshell zbog mekane unutrašnjosti!

I ja imam alpinestars jaknu s grbom. Vozio sam i s običnim ruksakom cijelo ovo vrijeme dok nisam kupio hardshell. Nije problem ali ga ipak osjetiš u vožnji (mislim na ruksak :mrgreen: ).

Uzmeš jedan hardshell i jednu repnu torbu.