Harley Davidson - probne vožnje

Anton

Member
Ako netko ne zna, a zanima ga, Harley Davidson daje probne vožnje svojih modela ( ako se ne varam pet različitih modela ).

Ovdje imate detalje:

http://www.facebook.com/HD.Zagreb?ref=hl

http://a8.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/s720x720/531546_340340039382311_2124192674_n.jpg

http://harley-davidson-zagreb.hr/

Danas sam bio i probao sam Wide Glide. Pa eto, staviti ću i nekoliko crtica o tome.

Da budem iskren, nisam nikada volio choppere, nisam imao ništa protiv tih motora naravno, ali jednostavno mi nisu nekako sjedali, prvenstveno zbog po meni čudnog položaja sjedenja, te općenito položaja ruku.

Ali kako sam se zajebao.  :mrgreen:

Ovaj motor je udoban do jaja, zapravo, totalno sam iznenađen koliko je udoban. Čak me i manevriranje 300 kg teškog motora nije previše patilo ( a i to sam se uvijek pitao, kako se sa takvim guvernalom manevrira, pogotovo u mjestu ). Sve je bilo poprilično lagano.

Paljenje je bezkontaktno, dakle, ključ u džepu ( ako se ne varam, Kawasaki GTR1400 ima takav sistem isto ). Ovako, što se tiče mjenjača, malo je grublji, što i nije toliki problem, više me patilo što se ler malo teže nađe, ali nemam drugih zamjerki na sam mjenjač.

Što se kvalitete izrade tiče, onako, ne mogu reći da je loša, bolja bih riječ bila - gruba, ali u pozitivnom smislu, imam dojam da je i izrada "predimenzionirana".

Sam motor, očekivano zbog svoje konstrukcije, V2 od 1600 ccm, ima vibracija, onako, solidnih, ali ništa što bi mi zasmetalo. Doduše, ne znam kako bi mi bilo nakon neke duže vožnje, ali nakon pola sata nisam osjetio nikakve bolove u rukama ili "treskavicu".  8)

Zanimljiv je i osjećaj na ravnome, kada te povuče ovakav tip motora, onako, zanimljiv način ubrzanja, nekako, kamionski, kao kada sam vozio Actrosa ( ovo je u pozitivnom smislu! ), zbog velikog okretnog momenta.

Provozao sam ga malo i po Vrapču, tamo kada se penje uzbrdo ( rekao bih sigurno preko 10 % nagib ), iza onog novog stambenog naselja, eh kako puca, kada se vraćaš u prvoj nizbrdo.  :021:

Uglavnom, rezime, kada bih kupovao choppera, onda bih kupio upravo ovaj model.  :mrgreen: Nisam probao druge, ali teško da bi me nešto ispod 1600 ccm sada moglo zadovoljiti u toj klasi.

A jesam zahtjevan nakon jedne vožnje.  :mrgreen:

Eto, to su ovako neka moja kratka iskustva, ako je netko bio ili će ići, neka napiše koju riječ ovdje.

Inače, ponesite kacigu sa sobom, jer ju oni nemaju. Čovjek mi je rekao da raširim prijateljima i poznanicima za probne vožnje, pa sam ga ja poslušao.  :mrgreen:
 
Napisano je već dosta toga na temi o Harleyu ali eto i tvoja priča ima sažetak - kad ostariš onda tek popi*diš..
 
probao sam i ja wide glide ali i onog crnog softaila. ne znam kaj si vozio do sad ali ako ti je dyna udobna onda vjerojatno doma sjedis na fakirovom krevetu :D

svasta jesu ti harliji ali udobni nit pod razno xD
meni su kukovi poceli otkazivati od salona do samobora..
 
ima 4 modela za testiranje
dyna
softail
sportster seventy two
i xr 1200

probala wide glide..meni je odlicno sjeo..nije da me nesto posebno zanimao taj tip motora..i totalno sam bila skepticna..medjutim ostala sam iznenadjena..motor mi je super :D

probala i xr 1200 e taj mi pak nije nikako pasao :LOL:
u svakom slucaju isplati se ici probati malo
 
Napravio prijavu prako weba, nazvali me deset minuta poslije......idem u petak probat i to baš ciljano taj xr 1200.

 
Pola sata su ti dali da se vozis  :shock:
Jel potpišeš nešto prije,jel ti kažu kuda se smiješ provozati ili,evo tu ti je bajk i peglaj ?
 
jel se i dalje koristi fora sa bianco slipom od kartice za osiguranje ili samo daš vozačku na uvid?
 
Intrigirajuće  :misli: ........... hm ........... (y)
 
dobra pitanja, evo ja se prijavio i čekam da me nazovu, ako nitko prije ništa ne napiše budem ja kad i ako saznam.
 
Mislim da će ovi u H-D Zagreb brzo skužiti da bi svi probali voziti H-D,a nitko ga neće kupiti i da su sa tim
probnim vožnjama samo na gubitku... :012:
 
Šta ima veze, ionako se polovni daju za vožnju.
Km gore, km dole, koga briga.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone
 
snajper said:
Mislim da će ovi u H-D Zagreb brzo skužiti da bi svi probali voziti H-D,a nitko ga neće kupiti i da su sa tim
probnim vožnjama samo na gubitku... :012:

da, puno je bolje kad se kupuje motor prek slike na internetu :LOL:

oni su na gubitku..ccc..tipično rvacki...kad nema motora na probu, onda "jebem ti hrvatske dilere"

kad ima, onda "baš su glupi, svi će im skakat po motorima, bit će na gubitku"

:palacdolje:

do jaja, konačno ima neko ko ima motore za probu (y) (y) (y) (y)

a kokošari ionak nemaju para za kupit, pa nemaju kaj ni ić probat


Srki
 
papillon said:
Napisano je već dosta toga na temi o Harleyu ali eto i tvoja priča ima sažetak - kad ostariš onda tek popi*diš..

Jesi ti vidio koliko ja imam godina? Pa tek sam u pubertetu, nasprem nekih ovdje.  :mrgreen:

c2h5oh said:
probao sam i ja wide glide ali i onog crnog softaila. ne znam kaj si vozio do sad ali ako ti je dyna udobna onda vjerojatno doma sjedis na fakirovom krevetu :D
svasta jesu ti harliji ali udobni nit pod razno xD
meni su kukovi poceli otkazivati od salona do samobora..

Pa ne znam, meni je udoban. Od motora iznad 125 ccm, vozio sam MZ ETZ 150, Suzuki GS 500 i trenutni Suzuki GSX750F. Pazi, i ja sam bio totalno skeptičan prema udobnosti, napisao sam u prvoj poruci zašto.

Eh da, jedna stvar mi je bila malo smiješna - položaj nogu. Krećem ja prvi puta, i krenem nogama prema nazad.  :LOL:

Daemona said:
probala wide glide..meni je odlicno sjeo..nije da me nesto posebno zanimao taj tip motora..i totalno sam bila skepticna..medjutim ostala sam iznenadjena..motor mi je super :D

Takav je i moj rezime.  (y)

u svakom slucaju isplati se ici probati malo

Pa upravo tako. Sada mogu otići svi, ma kakvo god imali mišljenje o HD i probati isti.

snajper said:
Pola sata su ti dali da se vozis  :shock:
Jel potpišeš nešto prije,jel ti kažu kuda se smiješ provozati ili,evo tu ti je bajk i peglaj ?

Dadneš vozačku i osobnu, dok ih on kopira, u 30 sekundi ispuniš papir sa svojim podacima, gdje se odričeš tužbe prema njima, ako ti se nešto slučajno dogodi. Možeš se voziti gdje hoćeš.

dannyghost said:
jel se i dalje koristi fora sa bianco slipom od kartice za osiguranje ili samo daš vozačku na uvid?

Samo vozačka i osobna.

snajper said:
Mislim da će ovi u H-D Zagreb brzo skužiti da bi svi probali voziti H-D,a nitko ga neće kupiti i da su sa tim
probnim vožnjama samo na gubitku... :012:

Kao što je srki rekao, pa ne vidim u čemu je problem? Zar nije upravo u tome poanta, da isprobaš motor? Oni nisu na gubitku, nego samo na dobitku, ma što ti mislio.
 
Zanimljivo :D. Bas jutros gledam na faceshitu slike frenda i zene mu na probnoj voznji. Svako uzjasio svog probnog "gvozdena" i gustaju ko prasci u blatu... (y)
 
Anton said:
Jesi ti vidio koliko ja imam godina? Pa tek sam u pubertetu, nasprem nekih ovdje.  :mrgreen:

 
Ne gledam u profil ako nisi sumnjiv  :mrgreen: ,samo ti uživaj,brzo lete godine.
 
Daemona said:
ima 4 modela za testiranje
dyna
softail
sportster seventy two
i xr 1200

probala wide glide..meni je odlicno sjeo..nije da me nesto posebno zanimao taj tip motora..i totalno sam bila skepticna..medjutim ostala sam iznenadjena..motor mi je super :D

probala i xr 1200 e taj mi pak nije nikako pasao :LOL:
u svakom slucaju isplati se ici probati malo
zakaj?

meni to nekak zgleda "najblize" na kaj bi sjel od "toga"  :LOL: :mrgreen:

najjebenije mi zgleda HARLEY-DAVIDSON® - VRSC™ RANGE i to bi htel sprobat ...
 
Zapru said:
zakaj?

meni to nekak zgleda "najblize" na kaj bi sjel od "toga"  :LOL: :mrgreen:

najjebenije mi zgleda HARLEY-DAVIDSON® - VRSC™ RANGE i to bi htel sprobat ...
I taj je meni najblizi po polozaju u svemu al nikako. Ni polozaj mi nije pasao, kako je isao u zavoj mi je bilo cudno i sve. Frendici je recimo xr super pasao. S dyne su joj htjele noge poletit i tako.
Jedino sto xr stvarno dobro koci..ali ja sam ionako navikla da motor ne koci..pa mi to nije nis znacilo :LOL:
 
Zapru said:
zakaj?

meni to nekak zgleda "najblize" na kaj bi sjel od "toga"  :LOL: :mrgreen:

najjebenije mi zgleda HARLEY-DAVIDSON® - VRSC™ RANGE i to bi htel sprobat ...
Uzmi si Fat Boy-a  :mrgreen:
 
Zapru said:
zakaj?

meni to nekak zgleda "najblize" na kaj bi sjel od "toga"  :LOL: :mrgreen:

najjebenije mi zgleda HARLEY-DAVIDSON® - VRSC™ RANGE i to bi htel sprobat ...

Ili VRSCDX Night Rod  :0648: