Harley Davidson Streetfighter i Pan America

ZP1993

Well-known member
Bok,ekipa.Pošto su ove godine predstavljeni koncepti za HD Streetfighter i adventure motor Pan America,otvorio bi ovu temu jer me zanima kaj domaći harleyevci i ostali motoristi misle o tim motorima i odluci Harley Davidsona da ih počne proizvoditi?Osobno nisam vlasnik Harleya (iako ima modela koji mi se dosta sviđaju i koje bi volio imati :mrgreen: ),ali mislim da im je dobra ideja proširiti ponudu na druge vrste motora i tako probati privući nove mušterije,a i dalje imati široku ponudu cruisera i touring motora za svoje tradicionalne mušterije.
Evo slike motora za one koji već nisu vidili:
Streetfighter
content-tile-future-vehicles-streetfighter.jpg

Pan America
Pan_America%20copy.jpg
 
Pan America ruzna ko ponoc... :palacdolje: Vjerovatno ce se i prodavat ok u Americi.
Streetfighter mi izgleda jaako zanimljiv ali steta sto ce cijenom vjerovatno biti skuplji od eu modela koji dominiraju tom klasom...
Ali ovi modeli su ipak manje vise samo za Americko trziste jer tarife na americke proizvode su ogromne i to ih odmah cijenom stavlja vise od eu proizvodaca.
Ugl drago mi je  vidjeti da Harley siri ponudu jbg mlade generacije ih ne sljive 3% a i Indian im je uzeo flattrack prvenstvo tako jbg moraju nesto napraviti inace idu u povijest.
 
singlica said:
Pan America ruzna ko ponoc... :palacdolje: Vjerovatno ce se i prodavat ok u Americi.
Streetfighter mi izgleda jaako zanimljiv ali steta sto ce cijenom vjerovatno biti skuplji od eu modela koji dominiraju tom klasom...
Ali ovi modeli su ipak manje vise samo za Americko trziste jer tarife na americke proizvode su ogromne i to ih odmah cijenom stavlja vise od eu proizvodaca.
Ugl drago mi je  vidjeti da Harley siri ponudu jbg mlade generacije ih ne sljive 3% a i Indian im je uzeo flattrack prvenstvo tako jbg moraju nesto napraviti inace idu u povijest.
Istina,cijene bi mogle biti problem,a problem bi im moglo bit i neiskustvo u proizvodnji adventure motora i naked motora/streetfightera,odnosno morat će se izborit za svoj dio tržišta.Na primjer,koliko vidim da na tržištu naked motora dominiraju Europljani (uglavnom klasa 1000+ kubika,tipa Superduke, Tuono, Ducati Streetfighter, Speed Triple, S1000R...) i Japanci (uglavnom klasa 600-750 kubika,tipa MT07, XJ6, CB650F, Z750, ER6N, SV650...),i jedni i drugi su svoje motore usavršili kroz zadnjih par desetljeća i kupci to znaju.Harley nije poznat po proizvodnji nakeda,ako ne računamo Buell motore,mislim da je najbliže nakedu kaj su napravili bio XR1200 (koji mislim da i nije bio nekaj popularan na tržištu),tako da će se vjerojatno morat dobro potrudit da ovaj Streetfighter bude imao performanse kompetitivne s konkurencijom i dobru kvalitetu ako hoće dobiti pažnju i povjerenje kupaca.Nadam se da će se prodavat,budemo vidili.
 
Baš sam vidio,novi streetfighter model će se zvati HD Bronx,pa ako moderator/administrator hoće,može preimenovati temu.
https://www.harley-davidson.com/us/en/motorcycles/future-vehicles/bronx.html
 
Harley Davidson je spustio izlazne cijene u Evropu, upravo radi carina koje su nametnute na americke proizvode, odnosno kako se maloprodajna cijena motora u Evropi nebi mjenjala. Uz sve to, evropsko trziste im je jako veliko, tako da se ozbiljno razmislja o otvaranju tvornice u Evropi.
Gore navedeni modeli... Imali su izleta sa Buellom, Roadster 1200 koji se i dalje radi, ali kao prvo to je Harley-Davidson koji ima svoje kupce i simpatizere. U velikom postotku su to kupci koji vole Cruisere, choppere itd itd.
Ovaj segment vozila definitivno nije njihov, ali danas vise i nema toliko ljubavi. Biznis i lova. Treba prosiriti ponudu i na ostatak trzista, probati uzeti sta se moze. O ukusima se ne raspravlja, ali naci ce i ovo svoje kupce, u kojoj kolicini, to nitko ne zna. Ali nekome ce se to svidjeti, neko ce kupiti samo radi imena.
I za kraj, BMW im se bez srama pojavio, da ne kazem "posrao u dvoriste", sa R18 i R18/2.
 
Navodno u Harleyu uz Bronx i Pan Americu planiraju još par motora koji nisu cruiseri i toureri,radi se o cafe raceru i flat trackeru koji će izgleda imati iste mašine kao ova dva.
https://www.cycleworld.com/story/bikes/harley-davidson-cafe-racer-and-flat-tracker-coming-soon/?fbclid=IwAR3Jq_cALKHJqasZOkUeajt5BalGjQIaTlafQoJQmwWIy4ukBI3ONSilVPU
 
americanski smisao za lijepo su jos davno ZZ Top opjevali.
 
Ne znam baš da im je to pametno.Prodaja im je svake godine sve lošija i hitno im treba nekaj kaj će bit popularno i privući nove kupce,a naked motor bi to bio (zadnjih godina su nakedi uz ADV motore među najpopularnijim vrstama motorima),uz solidne performanse, solidnu kvalitetu i cijenu sličnu konkurenciji,Bronx bi se vjerojatno dobro prodavao.Da sam na njihovom mjestu,ukinuo bi Livewire koji košta oko 30000 dolara (oko 190000 kn) i koji ne znam da itko kupuje,i umjesto toga na tržište izbacio Bronx za 15000 dolara.