Help, kupovina rabljenog motocikla u Italiji od fizicke osobe

prije mjesec dana sam gledao neke motore u Italiji, doduše kod ovlaštenog zastupnika, koji mi je napomenuo da njihov radiamento, ili odjava u Italiji se čeka 15dana.
E sad, da li mi prodaje priče ,ili oni šalju odjave 2 put mjesečno, kao firma ili šta , ne ulazim, ali si provjerite i taj dio da ne bude đaba put preko.
Sretno s kupnjom
Meni su rekli (FIMAUTO Verona) da postupak traje dva dana, od dana kad vide uplatu na računu, jedan u Boccea Moto Roma kaže da traje isti dan sređivanje dokumentacije od sjedanja na račun, može do 5000€ gotovina ostalo na račun, tako da ima izgleda više načina.
 
Da li bi mozda bilo jedno 2-3 ljudi jos koji bi planirali uvesti motor iz italije. Mozda bi mogli rentati kombi pa otic do italije po motore, podjeliti troskove
Jeste li našli koga?
 
Pozdrav, zanima me malo informacija o uvozu ako je neko radio nedavno. Kako riješavate plačanje s obzirom da talijani bas ne primaju gotovinu. Druga stvar je kakvi nas sve troškovi kače prilikom uvoza? Gledam za yamahu tenere 700, ppmv za 2019 model je 330 eura. Ako na to dodam još kojih 100 eura za homologaciju i COC, 220 eura upravna pristrojba ispalo bi 650 eura. Jeli to realna računica? Jeli ima razlike dali se kupuje od fizičke osobe ili uvoznika?
 
Last edited:
Ko je !
 
Evo zanima me barem ovo: dali se polovan motor moze kupit van radnog vremena te agencije za odjavu ili je to problematično i rizično
 
Evo zanima me barem ovo: dali se polovan motor moze kupit van radnog vremena te agencije za odjavu ili je to problematično i rizično
ACI ( Kao naš HAK) radi samo prije podne, Agencije imaju svaka svoje radno vrijeme, ova u kojoj sam ja odrađivao odjavu motora je radila i popodne (sve je sa njima prije dogovorio prodavatelj motora).
 
ACI ( Kao naš HAK) radi samo prije podne, Agencije imaju svaka svoje radno vrijeme, ova u kojoj sam ja odrađivao odjavu motora je radila i popodne (sve je sa njima prije dogovorio prodavatelj motora).
Hvala na odgovoru. Jeli bilo potrebno doći za vrijeme radnog vremena ili se moze i recimo u nedjelju obavit kupoprodaja a papirologija kasnije svako obavlja svoj dio. Govorim za slučaj da se dođe na lice mjesta, pregleda motor, i tek onda plati.
 
Hvala na odgovoru. Jeli bilo potrebno doći za vrijeme radnog vremena ili se moze i recimo u nedjelju obavit kupoprodaja a papirologija kasnije svako obavlja svoj dio. Govorim za slučaj da se dođe na lice mjesta, pregleda motor, i tek onda plati.
Ne bih znao, ja sam došao kada je bio radni dan, u Agenciji je prodavatelj prvo morao da odjavi motor, a ja sam im morao dati neke punomoći da bi mogle u moje ime odraditi daljnji postupak izvoza u RH.
Ja sam došao kod prodavatelja, pogledao motor, platio, utovario u prikolicu i zatim smo išli u Agenciju.
 
Kako ste rijesavali placanje? Htio bi pogledat motor, platit i isti dan ga uzet ali s obzirom da ne primaju gotovinu to je problem. Mozda Wise ili revolut samo isto nisam siguran dali bi novci sjeli isti dan
 
Kako ste rijesavali placanje? Htio bi pogledat motor, platit i isti dan ga uzet ali s obzirom da ne primaju gotovinu to je problem. Mozda Wise ili revolut samo isto nisam siguran dali bi novci sjeli isti dan
Ja sam platio gotovinom, nije bio veliki iznos u pitanju.