Help, kupovina rabljenog motocikla u Italiji od fizicke osobe

Riskirao ali ispalo da nije mačak u vreći. 😅
Nisam čuo još od nikog ko je uvezao motocikl, pa ni auto iz vanka da se zahebo... prije nahebes kad kupiš provjereni stroj ovdje kod nas ...
 
Uhodana ekipa, voze kamione pune robe za Italiju i vraćaju se prazni i krcaju na kamion sve što ljudi plaćaju.
Pozdrav @sthooligan88
Iz Splita sam, našao sam si motor u Italiji, doduše u Napoliju je (Yamaha official dealer). Spreman sam i poletit do tamo i nazad (platit kad ga vidim) no muci me prijevoz. Zanima me kontakt ekipe koja prevozi ??? Hvala ti !
 
Last edited:
Napulj nema smisla, preskupo. Neka ga poalju za 100E skupno u Anconu pa odi po njega. I naravno, to je jug, trostruka provjera kad si 100% siguran. :mrgreen:
 
Napulj nema smisla, preskupo. Neka ga poalju za 100E skupno u Anconu pa odi po njega. I naravno, to je jug, trostruka provjera kad si 100% siguran. :mrgreen:
Da, jug i meni je palo na pamet moguće komplikacije no radi se o Yamaha dealeru https://web.facebook.com/motoromayamahanapoli/ pa valjda necu imat problema. Također mi palo na pamet ancona, no kako ga ukrcat u trajekt ako nema tablicu (oni ga odjavljuju prepostavljam prije) ? Evo otvoren sam za sve kombinacije, slobodno predložite :-D , biram naravno najpovoljniju :cool::D. Hvala na savjetu
 
Odeš sa prikolicom ili kombijem i ukrcaš ga, pa trajektom nazad...
 
Da, jug i meni je palo na pamet moguće komplikacije no radi se o Yamaha dealeru https://web.facebook.com/motoromayamahanapoli/ pa valjda necu imat problema. Također mi palo na pamet ancona, no kako ga ukrcat u trajekt ako nema tablicu (oni ga odjavljuju prepostavljam prije) ? Evo otvoren sam za sve kombinacije, slobodno predložite :-D , biram naravno najpovoljniju :cool::D. Hvala na savjetu
O kojem se motoru radi i kolika mu je cijena?Tek toliko..možda se nađe nešto bliže i jeftinije
 
Odeš sa prikolicom ili kombijem i ukrcaš ga, pa trajektom nazad...
Da, baš gledam vozni red, Jadrolinija, nema ništa da mi spoji s vikendom već bi morao 4 dana G.O. uzimat, a to mi je teško barem do 3 mjeseca. samo su dvije linije iz Ancone - ST , petkom i utorkom, divno. Da li je moguce dobiti probne tablice i koliko je to skuplje i kompliciranije ? Zna li tko ?
 
Ja sam htjeo jednog Stroma iz Italy dovest,procedura me sredila, talijana nije briga nista, sve sam odradia, ipak predzadnji dan prije uplate, kad sam sve dogovorio i riješio, tip ga proda dan prije u Italiji...prebacio sam se na Germany, i bez problema doveza i još boljeg...Tablice u Italy ne-možeš dobiti,samo krcati i odvesti...
 
Ja sam htjeo jednog Stroma iz Italy dovest,procedura me sredila, talijana nije briga nista, sve sam odradia, ipak predzadnji dan prije uplate, kad sam sve dogovorio i riješio, tip ga proda dan prije u Italiji...prebacio sam se na Germany, i bez problema doveza i još boljeg...Tablice u Italy ne-možeš dobiti,samo krcati i odvesti...
Uf, žao mi je što to čujem :sneaky:, nadam se da ću imat bolje iskustvo s obzirom da se radi o ovl. yamaha dealeru. No dobro, u tvoj slučaju sretan završetak je bio :)
 
Tebi će ovlašteni diler dozvoliti da pred njim dižeš kilometražu na motoru tj. da falsificiraš podatke za koje on odgovara???
Od kud ti da cu to raditi u salonu :D ? 15 dana je rok da motor odvedem na tehnički/homologaciju nakon sklopljenog ugovora (kupnje) u lijepoj nasoj. U tih 15 dana vozilo je u mene.
 
Da, baš gledam vozni red, Jadrolinija, nema ništa da mi spoji s vikendom već bi morao 4 dana G.O. uzimat, a to mi je teško barem do 3 mjeseca. samo su dvije linije iz Ancone - ST , petkom i utorkom, divno. Da li je moguce dobiti probne tablice i koliko je to skuplje i kompliciranije ? Zna li tko ?
Za tog s juga je jedino rješenje da platiš sve unaprijed, zajedno s transportom i odjavom, i da ti ga pošalju kod Yamaha dilera u Anconi gdje ga pokupiš s kombijem. Kad sve to zbrojiš, ispada da je trenutno pojelo razliku u cijeni međutim put i troškovi do npr. Milana neće biti puno jetiniji.
 
Ovo mi nikako ne klapa ,mada vozim relativno stare motore.Kako se netko xy odlučuje pljunuti 11,12 soma za rabljeni ,a takav novi je samo par tisuća skuplji.Ak imaš 11,onda imaš i 15.😎🏁
 
  • Like
Reactions: thommy