Help me about something.....

Ako kupiš motor na firmu, zašto ne bi kupio i opremu na firmu? I tu se da lijepa cifra od PDV-a uštediti.
 
Eustahije said:
Ako kupiš motor na firmu, zašto ne bi kupio i opremu na firmu? I tu se da lijepa cifra od PDV-a uštediti.

Pa to sam i mislio samo je problem što firma nije moja nego od direktora i on kolo vodi...a kažem ti da neznam čime bi ga uvjerio da sam to zaslužio pošto sam se u zadnje vrijeme i znao suprotstaviti njegovim idejama i upuštati s njim u rasprave koje nerijetko završe svađom u kojoj naravno diša uvijek odnese lovorov vijenac!!!

Kuzis?

Sve je to divno i krasno ALI uvijek postoji to glupo ALI...to je čak i znanstveno dokazano ALI o tome drugi put.
 
......ali neide to baš tako lako šta se tiče PDV-a,
jer tih 23000 ili neznam koliko,naši dragi poreznici :evil:
ti neče isplatit u kešu nego češ vjerovatno to morat kompezirat
nekom prilikom kad ti budeš njima dužan PDV! A ako PDV zatražiš budi siguran da če ti dobro ,dobro prekopat poslovne knjige prije nego ti isplate.znaš kako se kaže: nevalja se s rogatim bost
 
upravo tako ako tražiš povrat pdv doće ti porezna u roku 1 mjesec i sve prekopat i taman te lupnu koliko ti imaju vratit jer uvjek ti nešto nađu, uvjek- oni su osjetljivi kada se traži povrat od vozila jer znaju da ti to auto ili ti ga motor uzimaš za osobne potrebe a usatvari ga smiš vozit samo za potebe firme po zakonu, to ti šef neće sigurno napravit a ako napravi onda stvarno .......-lizing ti je ok ali za sve te stvari vodi raćuna da negdje moraš i kasko uplaćivat dok traje kredit a ako ga nisi želio uplaćivat poremetit će malo kalkulaciju tako da gledaj i taj vid troška godišnje koji i nije mali