HI-FI kutak

alpine

Active member
Oct 5, 2009
2,732
12
38
unde
Stavi sliku ovde, kad sve slozis

Ivanos46

Member
Apr 15, 2014
824
8
18
nisam ja to za sebe trazio,nego za kolegu sa posla,kupio si je bubnjeve i ima sve osim toga hihat stalka,pa me zamolio da mu nadem to,a ja osobno nikad nisam svirao bubnjeve,niti cu,mene to nezanima,nikad nisam imao volje niti zelje za tim stvarima...

al poslikat cu ti biciklo sto sastavljam,narucio sam na ebayu,onaj set lezajeva+pakne,pa kada dode slikam i stavim u onu temu sa biciklima,... (y)

Mocippaldi

Well-known member
May 23, 2002
5,389
48
48
Netherlands
Ivanos46 said:
nisam ja to za sebe trazio,nego za kolegu sa posla,kupio si je bubnjeve i ima sve osim toga hihat stalka,pa me zamolio da mu nadem to,a ja osobno nikad nisam svirao bubnjeve,niti cu,mene to nezanima,nikad nisam imao volje niti zelje za tim stvarima...

al poslikat cu ti biciklo sto sastavljam,narucio sam na ebayu,onaj set lezajeva+pakne,pa kada dode slikam i stavim u onu temu sa biciklima,... (y)
Reci kolegi da mu bubnjevi nece svirat toplo i mehko ako nea dobre interlinkove i napojne snjure... :mrgreen:

snoopyx

Member
Jul 30, 2018
145
0
16
ZG
Ide izmjena TV stola u dnevnom boravku i odmah bi malo promjenio HiFi Setup. Prebacio bi NAD D3020 pojacalo u dnevni i nabavio nove zvucnike. Izvor mjuze je Raspberry Pi s DAC-om i Rune Audio. Mjuza je prvenstveno flac i mp3 s kucnog servera.
Sto se tice zvucnika razmisljao sam o Monitor Audio Bronze 2, pogotovo jer su dosta senzitivni za ovo relativno slabo pojacalo. Dnevni mi nije nesto veliko (18 m2) a zivim i u zgradi tako da se ovako i onako ne moze slusati preglasno. Na zalost nisam ih uspio poslusati uzivo. ELAC Debut B6.2 sam poslusao i odusevili su me ali su mi nesto prevelike za postavljenje, dok me Dali Zensor 3 totalno razocarao. U jednom trenutku sam razmiljao i o Klipsch R15-PM, koji su mi se isto svidjeli zvukom, ali nisu u tom trenutku bili dostupni. Imam i ponudu za Dynaudio Emit M10 demo zvucnike, pa bi mozda i oni dosli u obzir, ali na zalost ni njih nisam uspio poslusati.
Osim ja mjuzu posluzili bi i za gledanje filmova, bez zelje za nadogradnjom na neki Surround sistem ili subwoofer-om.
Ima li neko preporuku za zvucnike za D3020 za oko 2000 kn?

alpine

Active member
Oct 5, 2009
2,732
12
38
unde
Dali treba vrimena dok ne pocne dobro svirat
Dynaudio bi uzeo i naslipo
Baci oko na Q Acoustics, 3030i, 2030i a pogotovo Concept 20. Prezadovoljan sam s njima s obzirom na cijenu

GSX 1402

Active member
Sep 25, 2006
14,363
0
36
47
ispred intergalaktičke SP 1
alpine said:
Baci oko na Q Acoustics, 3030i, 2030i a pogotovo Concept 20. Prezadovoljan sam s njima s obzirom na cijenu
zanimljivo, meni je taj Q Acoustic zadnje govno....

snoopyx

Member
Jul 30, 2018
145
0
16
ZG
alpine said:
Q Acoustics 3020 sam isto bio poslušao i nije mi se dojmio. Vjerujem da je nova generacija sličnih karakteristika?

Sent from my Aquaris X Pro using Tapatalk

JosipS

Member
Mar 5, 2020
45
5
8
1016
tamo di je more
Ili ideš na klasiku. Koristim Jamo prilično dugo. U nekih 30+ godina, promjenjeni jednom (kupljeni novi).
Smatram da je u kombinaciji zvučnik/pojačalo dosta bitno i kakvu glazbu preferiraš.

snoopyx

Member
Jul 30, 2018
145
0
16
ZG
Sto se tice glazbe slusam dosta saroliko od Blues-a, Country-a, preko Soul-a, Funk-a, Rock-a do Hip-Hop-a ima svega (uklj. sve medu- i podkategorije). Zbog situacije u zgradi si ne mogu dopustiti da Bass ni glasnoca ne budu izrazito jaki ili glasni.
Jos kao info sa strane, uzivam inace i u svojim AKG K550.
Kakva je direktna usporedba izmedu Debut B6.2 i B5.2? B6.2 su mi nesto prevelike, ali su me inace zbog nacina reprodukcije (zivahnost i soundstage-a). Slusanje Alabama Shakes na njima mi je bilo fenomalno. Sada opet, tada nisu bili spojeni na D3020 nego na drugo pojacalo u salonu...

Mocippaldi

Well-known member
May 23, 2002
5,389
48
48
Netherlands
Ako su ti B6.2 preveliki mislim da ti je tvoj AKG sasvim dovoljan, dalje ne trebas trazit  (y)

JosipS

Member
Mar 5, 2020
45
5
8
1016
tamo di je more
snoopyx said:
Sto se tice glazbe slusam dosta saroliko od Blues-a, Country-a, preko Soul-a, Funk-a, Rock-a do Hip-Hop-a ima svega (uklj. sve medu- i podkategorije). Zbog situacije u zgradi si ne mogu dopustiti da Bass ni glasnoca ne budu izrazito jaki ili glasni.
Kvalitetno pojačalo, 40-50 wati po kanalu + dobar zvučnik i ne treba pojačavati ništa. Imaš sasvim solidan bass pri tišoj reprodukciji. Starija (odsvirana na glazbenim instrumentima) glazba "voli" i stariji tip pojačala (cjev ili ne, ovisno o mogučnostima) dok elektronska sasvim dobro bassira i s ovim laganim, tamagotchi pojačalima.

alpine

Active member
Oct 5, 2009
2,732
12
38
unde
Q Acoustics 3020 sam isto bio poslušao i nije mi se dojmio. Vjerujem da je nova generacija sličnih karakteristika?

Sent from my Aquaris X Pro using Tapatalk
negdi sam citao da je concept ttalno drugacijii od obicnih... Meni je tsj Concept 20 bio jako ugodno iznenadenje. Jako solidno naprvljeni.
Korisim ih kao monitore u hom-ofisu, uz dobre biwiring mostove i kabele spojenim na na totalno restaurirani Braun RS1 i zvuk nadmasuje ocekivanja..

alpine

Active member
Oct 5, 2009
2,732
12
38
unde
Zadnji Lux restauriran... 19,5 kila vrhunskog zvuka..

IMG_20200705_1208129.jpg
IMG_20200706_1946227.jpg

• Like
Reactions: deny-zg

alpine

Active member
Oct 5, 2009
2,732
12
38
unde
a ovaj je kompletno revidiran.. sve sta bi imalo moglo pravit probleme je zamijenjeno.. i sve ustimano..

Zvuk je u rangu vrhunckih cijevnih..

kako razvija masu topline, bit ce koristen kad krene sezona grijanja..

IMG_20200704_1927486.jpg

• Like
Reactions: deny-zg

dado_vtc

Member
Mar 18, 2013
217
0
16
44
Jedno pitanjce. Dobio ponudu za neku kompenzaciju pojačalo Nordmende PA 1400, (mađarski tuner Videoton gratis) i zvučnike Pioneer CS-5070. Nisam čuo kako svira, ali treba mi za vikendicu, ništa preozbiljno, laganini pozadinska glazba, pa ako neko ima iskustva što bih mogao očekivati od ove kombinacije? I koliko bi bila cca vrijednost toga na tržištu?
Evo i fotke koje sam dobio
1.jpg
2.jpg

alpine

Active member
Oct 5, 2009
2,732
12
38
unde
To su 80-te, najgore doba "HiFi-ja".
Uredaji su u opitcki losem stanju, masni i sporki pa prvo triba sve proc dezinficijensom (ne cistim alkoholom da ne izbrises tekst).
Sorry ali to nije vridno nista a kamoli kompenzacije i sl. shema. Da je mint i cisto bilo bi vridno 20-40€, i to samo kad bi funkcije bile ok, nema krckanja potenciometara i prekidaca, bez prasine u pojacalu i da ne smrdi na duvan (nemoj sad rec da si pusac i da ti to ne smeta, nije stvar mirisa nego taloga na komponnetama). Pogledaj i drivere od zvucnika da nisu stradali.