HI-FI kutak

CD je cisti CD transport, bez DVD, SACD, DAC-a i mogao bi dugo trajat. Tih i radi svoj posao jako dobro. Firmware je primitivan, recimo kad slusas pismu, ne mozes se vratit na pocetak pisme, nego na prethodnu, to je bezveze. Ali kad bi kupovao uzeo bi ga opet.

DACMagic je veliko poboljsanje, svemir prema starom Fiio Tashian. Tu vidim koji su mi CD-ovi dobri, a koji smece.
Par LED-ica je crklo nakon godine dana. Servisirano i opet crklo nagodinu.
Power adapter je jeftilen i navodno sa atermarket adapterom je zvuk puno bolji. Generalno, nisam bas nesto zadovoljan.

Kladim se da ce ih ta 50 godina stara oprema nadzivit.
 
Last edited:
243010478_4749930908351489_4982708042857670840_n.jpg
 
Kako pri jutarnjim kavama sve više uživam u tišini, odmah nakon ljeta odlučio sam se na kupnju minimalističkih ANC slušalica.
Potraga za "najboljim" ANC earbuds slušalicama me odvela dosta daleko od očekivanih brandova, odnosno na - Panasonic.

Moram priznati What Hi-Fi i njihova usporedba je donijela prevagu (visoko drugo mjesto), pa ako netko razmišlja o kupnji "najboljih" za relativno malo para, Panasonic RZ-S500W je trenutno najbolji omjer uloženo/dobiveno, a po icjenama je daleko iznad puno jačih imena.
Usporedba najboljih za 2021 je na linku (usporedba) i detaljna recenzija na (review).

Jedan minus koji bih istaknuo, a nisam vidio da ga itko drugi spominje po testovima, je šum vjetra ako se krećete brzinom preko 20 Km/h, znači bicikl, romobil i tako to je nula bodova.
 
Nudi mi se povoljno tannoy stirling star godinu i po, mint. Ne pitajte za cijenu, dobra je i ide racun i originalna garancija jos 3,5 godina.

Ima li ko to?
 
  • Like
Reactions: miro
Nudi mi se povoljno tannoy stirling star godinu i po, mint. Ne pitajte za cijenu, dobra je i ide racun i originalna garancija jos 3,5 godina.

Ima li ko to?
Znam zaljubljenika ali ne i posjedovaoca. Svakako zanimljivo, ja bi to isto volio čuti u svojom uvjetima. Iako sam trenutno investirao u još kabela no nešto bi se nakucalo za neki zvučnik.
 
Uglavnom ako ima neku dobru preporuku za neki wifi/internet/Bluetooth player koji bi spojija sa starim komponentama. Iman Pioneer pojačalo i radio komponente za Vatrenicu samo triba nabaviti nešto što se može spojiti na činčeve...
Cd i kasetofon ne rade pa bi to odnija nekom da pogleda,kasetofon nije bitan ali cd bi volija složiti da radi ako se može...
 
Ako ti se da malo
Uglavnom ako ima neku dobru preporuku za neki wifi/internet/Bluetooth player koji bi spojija sa starim komponentama. Iman Pioneer pojačalo i radio komponente za Vatrenicu samo triba nabaviti nešto što se može spojiti na činčeve...
Cd i kasetofon ne rade pa bi to odnija nekom da pogleda,kasetofon nije bitan ali cd bi volija složiti da radi ako se može...
Jesi možda razmišljao u smjeru Raspberry Pi + DAC hat i Volumio distro? Volumio je napravljen točno za to što tražiš. Pustaš mjuzu sa Spotify-a, USB-a, NAS-a, streamaš s mobitela, računala. Kvalitetan DAC za spajanje na pojačalo. Volumio podržava i internet radio pa slušaj i Radio Skoplje ako te je želja...
 
  • Like
Reactions: CroKick
Ako ti se da malo

Jesi možda razmišljao u smjeru Raspberry Pi + DAC hat i Volumio distro? Volumio je napravljen točno za to što tražiš. Pustaš mjuzu sa Spotify-a, USB-a, NAS-a, streamaš s mobitela, računala. Kvalitetan DAC za spajanje na pojačalo. Volumio podržava i internet radio pa slušaj i Radio Skoplje ako te je želja...
To je to.Imaš li neki link di bi ga moga uzeti?Gledan malo po internetu ali mi izbaciva bez kućišta...
 
E sada, imaš dosta mogućnosti raznih kombinacija. Svaki Raspberry Pi od Pi2 na dalje je OK za volumio. Čak može s PiZero raditi ali preporuka je onda PiZero2. Ipak ima malo jači procesor. PiZero2 ima samo WiFi i Bluetooth, nema ethernet, ali je stvarno sitnih dimenzija i ja ga doma koristim. Pi3 i Pi4 imaju WiFi i Ethernet, Pi2 samo ethernet. Ako ne možeš kabel provući onda Pi2 ispada. Pi4 je trenutačno dosta skup i realno ti on i ne treba.

Kućište i DAC, ovisno koji priključci ti trebaju, biraj na Hifiberry ili Allo. Oni su najkvalitetniji i svi ih podržavaju. Ja sam svoj prvi player složio s PiZero i Pimorino DAC, uzeo PiZero bundle u Chipteci za 200-njak kuna i Pimorino DAC preko DIYkits za 135 kn. Sasvim soldino radi. Za drugi onda Pi3 + HiFiBerry DAC. PiZero1 je mrvicu slabi pa je response malo slabiji.

Zastupnik u HR je na primjer Galapago. Možeš i tamo naručiti što ti treba.

Ako želiš nešto fancy možeš i uložiti u Raspberry Pi 7" Touchscreendisplay i onda imaš player s ekranom.

Ako treba još detaljniji savjeti oko izbora, javi.
 
  • Like
  • Love
Reactions: alpine and cadjo
Ja se nisam ništa dugo ponovio osim za strujni kabel X30 od Nimaka. Dolazim u napast nešto staviti i na prodaju jer je sve očitije da nemam 3 života i 72 sata da sve slušam što imam.
Kakva situacija kod vas? Trži li se što?
 
  • Haha
Reactions: Mocippaldi