HI-FI kutak

Ibej

To je megafon engleske vojske iz kraja 60-tih (s germanijevim tranzistorima). Radi ali je zvuk deformiran, pa ne bi trebalo bit teško nać koja komponenta je defektna.

To će bit za kontrolu masa :mrgreen:
 
Last edited:
  • Like
Reactions: prpa
par banalnih pitanja, povukao sam kabele za zvucnike po kuci, 4 u dnevnoj (2 kod TV-a lijevo i desno, 2 nasuport TV-a isto lijevo i desno) te jos po jedan u blagavaoni i kuhinji

plan je koristiti setup za gledanje filmova (manje bar za sada) i pustanje glazbe

nemam nista od opreme pa je pitanje kaj uzet? zvucnici jasno, ugradbeni za knauf plafon, preporuka? nisam audiofil tak da ne trebaju biti high end
i naravno koji hifi da mogu vezat na tv, eventualno wifi?
 
Zvučnike što bolje si možeš priuštiti, pojačalo ne treba prejako. Dovoljno da ih pokrene kako treba. Koliko sam shvatio, planiraš surround pa gledaj snagu po kanalu, ne ukupnu. Za slušanje glazbe stereo. Ja sam davno "otkačio" taj surround. Malo je štosno bilo u startu za filmove, ali nisam bio zadovoljan stereo modom tog surround pojačala (neki Kenwood je bio) pa sam se vratio na klasični stereo (uz drugo pojačalo) i sad uživam. Zvučnike sam iskombinirao, Jamo i B&W.
Neka nisi audiofil, znaš ono kad imaš malo viška snage na motoru, zlu ne trebalo --- e, tako ti je i ovo :)
Ovo, za vezati na TV - ugurao sam sve u mixetu. Nove TV imaju optički izlaz pa ćeš trebati i pretvarač u analogni signal.
 
  • Like
Reactions: CroKick
Da, dobar DAC čini čuda. Imaš povoljnih i dobrih i ako možeš uzmi jedan sa blutooth ulazom i izlazom. Onda možeš strimat sa mobitela i na slušalica. Npr. Fiio ima svakakvih modela ali preporučam BTA30.
Druga, skuplja opcija je Ifi Zen.
Iduća i skuplja alternativa je cambridge dac magic plus.
Svi vride svaku kunu.

Ako nije hifi moga si svugdje stavit bežične zvučnike.

Ugradbenih zvučnika imaš masu, pogledaj npr. od Dalija, ima diler u ZG i valjda može nabavit stati triba.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: CroKick
neznam koliko para imaš na raspolaganju.....
ovaj resiver ti ima sve potrebno za 5.1, digitalne ulaze, wifi, usb, bluetooth, radio..... možeš sa mobitela strimat muziku ili direktno sa resivera......
DENON AVR-S660H cca. 4500kn........
i npr. Q Acoustics 3050i 5.1 Cinema Pack...... cca 10k kn..........
i imaš solidan 5.1 sustav..... koji nije loš ni za muziku.....

može to i kolikogod hoćeš skuplje, a i nešto jeftinije......
 
  • Like
Reactions: CroKick
ovo je layout kako izgleda

1669188982121.png


Denon kao firmu poznam, imam njihov Soundbar i poprilicno sam zadovoljan.

Zvucnici cim skuplji? Hm ok al trebam imena firmi jer uopce nisam tu doma.

Znaci neki setup je TV / Mob / Sta vec - DAC - zvucnici?


Kaj se tice opreme zivim u DE tak da i to uzet u obzir, cijene molim hrvatske :mrgreen:
 
prvenstveno glazba, mogu ih i odpojit kad se gleda film, ne predstavlja problem
to komplicira stvar jer bi ti treba multiroom resiver za posebno regulirat ta dva zvučnika.......
ili uzmi vajrles zvučnike za tamo pa ih spoji preko bluetootha na ovaj denon......
 
to komplicira stvar jer bi ti treba multiroom resiver za posebno regulirat ta dva zvučnika.......
ili uzmi vajrles zvučnike za tamo pa ih spoji preko bluetootha na ovaj denon......

u pitanju je ionako otvoren prostor pa ne vidim problem ak se film vrti i prek tih zvucnika, drugo je pitanje di ce bit spojeni al ne mislim da treba posebno odvajat jer ak se film gleda vjerojatno ga gleda cijela obitelj pa to dominira kucom/prostorom
 
Bacanje love su ti svi sistemi veci od sterea. Pogledat ces, u pocetku, koji film i onda ce ti smetat po kuci od zvucnika do kabela a vjerujem da i zenu imas pa ces jos i nayebat od nje 😂 Ne znam da li znas pa sam da kazem ti bezicni zvucnici imaju vise zice nego obicni 😁